Kaban Nasıl Temizlenir

Tüy döken mont nasıl temizlenir, kaban kaç derecede yıkanır, şişme mont nasıl yıkanır merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Güncellenmiş 23 Eylül 2021

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Mont nasıl yıkanır

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Günlük giysilerimizin çoğunu çamaşır makinesinde sık sık yıkayabiliyoruz. Her gün toplu taşımada, yağmurlu havalarda bizi dış etkenlerden koruyan kaban, mont ve yağmurluk gibi dış giyim ürünlerinin de düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Peki, kaban makinede yıkanır mı? Bu sorunun cevabı kabanın malzemesine ve yapısına göre değişiklik gösterir. Kaban kaç derecede yıkanır, kabanlar makinede hangi programda yıkanır, şişme mont nasıl yıkanır gibi sorular çoğu kişinin cevabını merak ettiği sorular arasında yer alıyor.

Kabanlar Nasıl Temizlenir?

Çoğu kişi kaşe kaban, mont gibi ürünlerin yalnızca kuru temizleme yöntemiyle temizlenebileceğini düşünse de bu tür dış giyim ürünlerinizi temizlemenin farklı yöntemleri var. Örneğin, kaşe kabanlarınızı ve yağmurluklarını silerek de temizleyebilir, hatta çoğunu çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Kaban ve yağmurluklarınızı silmek için tek yapmanız gereken az miktarda Omo Color Sıvı Deterjanı’nı suyla karıştırmak ve bu suyla nemlendirdiğiniz temiz bir mikrofiber bez yardımıyla kaban veya yağmurluğunuzun yüzeyini temizlemek. Bu silme yöntemini özellikle de lekeler üzerinde veya manşet, yaka gibi kolay kirlenen bölgelerde uygulayabilirsiniz.

Kaban çamaşır makinesinde yıkanır mı diyorsanız, mont ve kabanların çamaşır makinesinde yıkanmasıyla ilgili en önemli husus yıkama ve temizleme talimatlarını okumak ve doğru sıcaklığı ve deterjanları kullanmaktır.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner
 • Kaşe Kaban Nasıl Temizlenir?

  Kaşe kabanlar genellikle temizliği en kolay dış giyim ürünlerinden biridir. Çoğu çamaşır makinesinde yıkanabilir, ancak kabanınızı yıkmadan önce yıkama ve temizleme talimatlarını okumalısınız. Çamaşır makinesinde sık sık yıkamak kaşe kabanın biçimini bozabileceği için, sık sık yıkamak yerine silme yöntemini de tercih edebilirsiniz. Kaşe kaban nasıl silinir merak ediyorsanız bu adımları izleyebilirsiniz:

  1. 1

   Talimatları okuyun

   Kaşe kabanınızın yıkama ve silme talimatlarını okuyun. Deterjan kullanımıyla ilgili bir uyarı yoksa kaşe montunuzu silebilirsiniz.

  2. 2

   Çamaşır deterjanını sulandırarak uygulayın

   Az miktarda çamaşır deterjanını suyla karıştırın ve temiz, yumuşak bir bezi bu suya batırdıktan sonra iyice sıkın.

  3. 3

   Sık kirlenen yerleri silin

   İyice sıktığınız bezle kaşe montunuzun yüzeyini, manşet ve yaka bölgelerini silebilirsiniz.

  4. 4

   Kurumasını bekleyin

   Sildiğiniz kaşe montunuzu bir giysi askısına asarak kurutabilirsiniz.

  Kaşe mont nasıl temizlenir ve kaşe kaban makinada nasıl yıkanır sorularının en doğru ve güvenilir cevabını ürün etiketindeki yıkama talimatlarında bulabilirsiniz. Bu talimatlara uyarak kaşe montunuza zarar vermeden temizliğini sağlayabilirsiniz. Çamaşır makinesinde yıkamak yerine kuru temizleme yöntemini tercih ediyorsanız ve kaban kuru temizlemenin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, Kuru Temizleme Nasıl Yapılır? konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Şişme Mont Nasıl Yıkanır?

Mont ve kaban temizliğinde en çok sorulan sorulardan biri de tüy döken mont nasıl temizlenir sorusudur. Örneğin, kaz tüyü montunuzu temizlerken aşağıdaki malzemelerden birini suyla seyrelterek kaz tüyü montunuzu silebilirsiniz:

Bu yöntem çoğu şişme montu temizlemek için kullanılabilir.

Palto Nasıl Temizlenir ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaban, yağmurluk, mont, palto gibi dış giyim ürünlerinde deri, pamuk, yün, süet, polyester gibi farklı kumaş türlerinin kullanılabileceğini ve bu kumaş türlerine göre en uygun yıkama ve temizleme talimatlarının ürün etiketinde bulunduğunu unutmayın. Palto nasıl temizlenir, kaban nasıl yıkanır gibi soruların tek bir cevabı olmadığı gibi kuru temizlemeden çamaşır makinesinde yıkamaya, deterjanlı bezle silmeden havalandırmaya kadar farklı yöntemler uygulanabilmektedir.

Temizliğin yanı sıra özellikle süet ve deri montlarda düzenli bakım da çok önemlidir.

Kaban Temizliği: Bunları Unutmayın!

Dış giyim ürünlerinin de diğer giysilerimiz gibi sık sık temizlenmesi gerekir. Ancak, mont ve kabanların temizliğinde en çok dikkat etmeniz gereken nokta yıkama ve temizlik talimatlarına uygun yöntemleri tercih etmektir. Mont, kaban ve paltolarınızın temizliğinde aşağıdaki püf noktalarını dikkate almayı unutmayın:

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?