Kaşe Kaban Nasıl Yıkanır?

Şık ve kullanışlı bir giysi olan kaşe kabanlar nasıl yıkanır ve kaşe kaban temizliği için nelere dikkat edilmeli merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Güncellenmiş 22 Mart 2023

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Askıda asılı farklı kumaştan paltolar

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Kış aylarının vazgeçilmez dış giyim ürünlerinden biri olan kaşe kaban temizliği ve bakımı oldukça önemlidir. Diğer kumaş türlerine göre kaşe kumaşın bakımı biraz daha zor olsa da birkaç küçük ipucu ile kaşe kaban temizliği çok kolay. Narin kumaş dokusu nedeniyle özenle temizlenmesi gereken kaşe kaban yıkanır mı, kaşe kaban nasıl temizlenir, kaşe kaban makinede nasıl yıkanır merak ediyorsanız tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner
 • Kaşe Kaban Makinede Nasıl Yıkanır?

  1. 1

   Isıya Dikkat Edin

   Kaşe kabanı çamaşır makinesinde yıkarken su sıcaklığının çok yüksek olmaması önerilir. Yüksek sıcaklıkta yıkanan kaşe kabanların kumaşında çeşitli hasarlar meydana gelebilir. Bu nedenle 30 derecede yıkanması daha doğru olacaktır.

  2. 2

   Kaşe kaban yıkama için hangi deterjan kullanılır?

   Kaşe kabanınızı Rinso Narin Bakım gibi hassas kumaşlar için özel olarak tasarlanmış bir deterjan ile yıkayabilir ve hem yumuşak hem de güzel kokusuyla ürünü temiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

  3. 3

   Kaşe kaban hangi programda yıkanır?

   Ürünü çamaşır makinesinin elde yıkama programı varsa elde yıkama ayarında yoksa hassas programda yıkamanız tavsiye edilir.

  Kaşe kabanı çamaşır makinesinde yıkarken pamuklu kumaştan üretilmiş ürünlerle birlikte yıkamamaya özen göstermelisiniz. Kaşe kumaş özelliği nedeniyle çabuk tüy kaplayacağından pamuklu kumaşlarla birlikte yıkanması önerilmez.

  Ayrıca kaşe kabanı tek başına da yıkayabilirsiniz. Unutulmaması gereken diğer önemli bir nokta şudur: Kaşe kumaş üzerinde çok sık yıkanmaya bağlı olarak tüylenme gibi hasarlar meydana gelebilir. Kaşe kabanı yıkarken ürünün yıkama talimatlarını dikkatlice okumanızı bu aşamada öneririz bu sayede kaşe kabanızın uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

 • Elde Kaşe Kaban Nasıl Yıkanır?

  Kaşe mont nasıl temizlenir sorusunun cevaplarından biri de elde yıkamadır. İşte elde kaşe kaban yıkama adımları:

  1. 1

   Ilık Su Kullanın

   Kaşe kabanı elde yıkarken sıcak su kullanmanız tavsiye edilmez. Soğuğa yakın ılık su kullanmanızı öneririz. Durulama suyunda sıkma işlemi yapmadan kurutmanız ürünün kullanım ömrü için daha faydalı olabilir.

  2. 2

   Siler Gibi Yıkayın

   Elde yıkama işlemi yaparken mikrofiber bez yardımı ile kabanı siler gibi hareketlerle yıkamanız, gerekli bakım ve hijyeni sağlamak için yeterli olur.

  3. 3

   Kumaşa Zarar Vermeyecek Bir Deterjan Tercih Edin

   Kaşe kabanınızı elde yıkarken de rahatlıkla Rinso Narin Bakım gibi özel formüllü bir deterjan kullanabilirsiniz.

Kaşe Kaban Nasıl Saklanmalı?

Kaşe mont yıkanır mı, nasıl temizlenir öğrendiniz. Peki, yaz aylarında kaşe kabanı nasıl saklamalısınız? Tıpkı deri montlar gibi, kaşe montların da bakımı çok önemlidir. Kaşe kabanın daha uzun süre temiz kalması için muhafaza edildiği yer oldukça önem taşır. Rutubetli, tozlu ve havasız ortamlarda kabanı muhafaza etmeniz daha çabuk kirlenmesine ve buna bağlı olarak daha sık yıkanmasına neden olacağından önerilmez. Temiz, kuru ve havadar bir yerde kabanları saklamak, kötü koku, küflenme gibi sorunları önlemenin yanı sıra, kabanın çabuk kirlenmesini de engeller.

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?