Süet Ceket Nasıl Temizlenir?

Süet ceketleriniz lekelendiğinde veya kirlendiğinde nasıl temizleyeceğinizi bilmiyorsanız yazımızı okumaya ihtiyacınız var demektir. Süet kumaşa sahip giysilerinizin temizliği ile ilgili dikkat etmeniz gereken her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Güncellenmiş 18 Ekim 2021

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Süet ceket bakımı

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Şık görünümü nedeniyle tercih edilen süet kumaş, kullanım açısından sorun yaratmasa da temizlik söz konusu olduğunda kullanıcıların kafasının karışmasına neden olabiliyor. Aslında kirli süet kumaşlarınızı basit bazı yöntemlerle temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Süet ceket temizliğinde dikkat edilmesi gerekenleri ve tüm püf noktalarını sizinle paylaşacağız.

Süet ceket ya da diğer eşyalarınızın bakımı için süet fırçası edinmenizi öneririz. Bu fırça sayesinde kullandığınız eşyalarınızı nazikçe tarayarak ilk günkü gibi parlak ve bakımlı görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Süet Ceket Çamaşır Makinesinde Yıkanır mı?

Süet ceketinizi çamaşır makinesi kullanarak temizlemeye çalışmamalısınız. Aksi halde kumaşa geri döndürülemeyecek şekilde hasar verebilirsiniz. Tüm süet kumaşlar aynı kalitede olmadığından mutlaka üretici yönergelerinin yer aldığı etiket kısmını detaylıca incelemenizi öneririz. Eğer ceketiniz sadece süet değilse ve başka kumaşlar da barındırıyorsa temizlik talimatları da etiket kısmında yer alacaktır.

Süet ceket fırçası

Süet Ceket Kuru Temizleme Yapılır mı?

Süet ceket kuru temizleme yapılarak temizlenebilen bir kıyafettir. Ceket üzerinde lekeler oluşmuş olabileceği gibi, yağmur ya da karlı havalarda tercih edilmesi durumunda oluşan su lekeleri de bulunabilir. Süet narin bir materyal olduğundan kuru temizleme işlemi için mutlaka bu konuda uzman birini bulmanızı öneririz. Aksi halde ceketinizi hiç kullanılamayacak bir halde bulabilirsiniz.

Süet ceket temizliği sırasında kumaşa çok nazik davranmalısınız. Süet hassas bir materyal olduğundan tek bir hareketle istemediğiniz sonuçlarla karşılaşmanız mümkün olabilir.

Kolay Yöntemlerle Süet Ceket Temizliği

Süet temizliği için dikkat edilmesi gereken en önemli durum, giyilmeden önce süet koruyucu sprey kullanımının faydalı olmasıdır. Süet koruyucu sprey, ceketinizin su ve bazı lekelere karşı korunmasını sağlayacağından, ekstra temizlik sorununa neden olmaz. Ancak çamur gibi ağır lekelerde süet koruyucu sprey işe yaramayacaktır. Bu gibi bir durumda ceketi tamamen ıslatmadan, sadece lekeli kısımları biraz nemlendirerek bir parça kağıt havluyu leke üzerinde bekletmenizi ve bunu birkaç kez tekrarlamanızı öneririz. Süet eşyalarda asla ovma ya da çitileme yapılmamalıdır.

Süet eşyalar için satılan köpük temizleyici ürünlerle de ceketinizdeki lekeli alanları temizlemeniz mümkün. Ancak bu tip temizlik ürünlerinin çok az kullanılması ve kumaş üzerinde çok fazla bekletilmemesi gerektiği de unutulmamalı.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?