Robot Süpürge Kullanımı Hakkında Her Şey

Robot süpürge alırken dikkat edilmesi gerekenler ve robot süpürge kullanımı hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızda sizin için derledik. Robot süpürge seçimi yapmadan önce yazımızı mutlaka okuyun.

Güncellenmiş 29 Kasım 2021

·

Yazar

Okuma Süresi7 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Robot süpürge

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Evi süpürmek, en sevilmeyen işlerden biridir. Zahmetli, monoton ve sıkıcı olmasının yanı sıra günümüzün hızlı tempolu yaşam stilinde çok zaman alıcıdır. Birçok insan için akıllı robot süpürge kullanımı, büyük miktarda zaman ve enerji harcamadan evinizi temizlemenin harika bir yoludur.

Robotik elektrikli süpürgeler, evinizi sizin için temizlemeye yardımcı olan küçük, genellikle disk şeklindeki cihazlardır. Teknoloji geliştikçe ve fiyatların düşmesiyle birlikte, akla gelebilecek hemen hemen her elektronik ve ev eşyası mağazasında mevcut olmaya başlamışlardır. Bu, robot süpürgeleri ortalama bir tüketici profili için uygun fiyatlı bir seçenek haline getirir. Aynı zamanda evinizin olabildiğince temiz olmasını sağlamak için bunları diğer elektrikli süpürge türleri ile birlikte uygun bir şekilde kullanabilirsiniz. Peki, akıllı robot süpürge alırken nelere dikkat edilmeli, robot süpürgeler nasıl çalışır, evcil hayvan olan evler için robot süpürge seçimi nasıl olmalı? Bütün bu sorularınızı yazımızın devamında açıklıyoruz.

İhtiyacın olacak:

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner
 • Akıllı Süpürge Kullanımı ve Avantajları

  Neden elektrikli robot süpürge satın almayı değerlendirmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, kendi kendine çalışan bu pratik temizlik cihazlarını kullanmanın en yaygın avantajlarını burada bulabilirsiniz.

  1. 1

   Akıllı süpürge kullanımı manuel değildir.

   Hareket etmekte güçlük çekiyorsanız veya fiziksel rahatsızlıklardan muzdaripseniz, robot süpürge sizin için mükemmel bir temizlik aletidir. Sadece temizlik rutininizi iyileştirmekle kalmaz, bunu aynı zamanda size veya fiziksel durumunuza fazladan bir yük bindirmeden yapar. Yalnızca düzenli olarak açıp içindeki pisliği atmayı unutmayın.

   Akıllı süpürgeler, bağımsız olarak temizlik yapmalarını sağlayan çeşitli sensörler içerir. Bu, uzun süre ayakta durma, yürüme ve eğilme ihtiyacını ortadan kaldırır. Robotik elektrikli süpürgeler, artrit veya eklem ağrısı çeken yaşlı bireyler için de harikadır. Bu elektrikli süpürgelerin çoğu, gerektiğinde temizlenecek şekilde önceden ayarlanabilir ve genellikle çok az bakım gerektirirler.

  2. 2

   Robot süpürge seçimi zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

   Yoğun gündelik hayatımızda iş, sosyal yaşam ya da bakım sağladığımız insan ve çocuklarımızın olması, zamandan tasarruf etme ihtiyacına sebep olur. Robotik elektrikli süpürgeler, herhangi bir gözetim olmaksızın kendi başlarına temizleyebildiklerinden, size şaşırtıcı bir zaman tasarrufu sağlayabilirler. Bu, tüm meşgul insanlar için mükemmel bir alternatiftir. Bu cihazları denetlemeniz gerekmediğinden, evden çıkmadan önce onları çalıştırabilirsiniz. Hatta bazı modeller, evde olmadığınızda bile akıllı telefon veya tablet kullanarak cihazı uzaktan çalıştırmanıza izin verir. Bu, sevdiğiniz ve keyif aldığınız etkinliklere daha fazla zaman ayırmanıza ve temiz bir eve gelmenize olanak tanır.

  3. 3

   Robot süpürge ev haritalama sayesinde evinizin farklı noktalarını kendiliğinden algılar.

   Robot elektrikli süpürgeler hakkında en yaygın endişelerden biri, merdivenlerden düşecekleri, duvarlara zarar verecekleri veya dekoratif eşyaları devirecekleridir. Robot süpürgenizi aldıktan sonra kurulumunu yapacağınız için bu korkuya hiç gerek yok. Bu noktada robot süpürge ev haritalama sistemi devreye giriyor. Peki robot süpürge haritalama nedir?

   Haritalama özelliği, cihazınızın geçemeyeceği sınırlar oluşturarak kırık eşya veya hasarlı mobilya tehdidini ortadan kaldırır. Ayrıca makinenin evinizin dışına veya yasak alanlara girmesini de engeller.

  4. 4

   Farklı yüzeyler için otomatik ayarlanabilir.

   Farklı zemin yüzeyleri farklı süpürme ayarları gerektirir. Bu nedenle birçok robot süpürge, zemin yüzeylerindeki değişiklikleri algılayan sensörlere sahiptir. Robot süpürge ilk kullanım öncesinde ayarlanır. Halı, ahşap, fayans gibi farklı yüzeyler nasıl temizlenecek diye düşünmenize gerek kalmaz. Ayrıca merdivenleri ve duvarları algılayabilirler ve üniteye istenmeden zarar gelmesini önlemek için otomatik olarak uzaklaşırlar.

   Akıllı süpürgeniz fayans ve parke zeminleri tüy, toz ve kirden arındırdı mı? Harika! Ardından maksimum hijyen elde etmek için yapmanız gereken tek şey, Cif Jel Zemin Uzmanı gibi etkili bir yüzey temizleyici ile yüzeyleri silmek.

  5. 5

   Temizlik ayarlarını akıllıca değiştirir.

   Birçok ev sahibi için bazı zeminler diğerlerinden daha kirlidir. Genel olarak, antre, mutfak ve oturma odası gibi en fazla kullanılan alanlar en kirli yerler olma eğilimindedir. Bu nedenle, birçok robotik elektrikli süpürge, belirli bir alandaki kir miktarını tespit etme ve temizlik ayarlarını otomatik olarak yapmalarını sağlama özelliğine sahiptir. Bir alan ne kadar kirliyse, robot süpürge onu ​​temizlemek için o kadar fazla zaman harcar.

  6. 6

   Kendi kendini şarj edebilir.

   Robot elektrikli süpürgeler kendilerini şarj edebildiğinden, manuel şarj etme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bir görevi tamamladıktan sonra, süpürge hemen yerleştirme istasyonuna geri dönecektir. Bu, piliniz zayıfsa, her temizlikten sonra otomatik olarak şarj olacağı anlamına gelir.

  7. 7

   Siz evde yokken temizlik yapar.

   Siz yokken eviniz kendi kendine temizlenseydi harika olmaz mıydı? Robot süpürge kullanımı ile bunu yapabilirsiniz. Bazı robot süpürgeler günün belirli saatlerinde otomatik olarak temizlemeye başlayacak şekilde programlanabilmektedir.

   İlk kurulumu tamamladıktan sonra kontrol tamamen sizde. Bu, özellikle tatillerde, iş gezilerinde ve uzun süre evden uzakta olacağınız diğer durumlarda yardımcı olabilir. Bu da robot süpürge seçimi yapmayı düşünmenizin ana nedenlerinden biridir.

  8. 8

   Robot süpürge mi normal süpürge mi? Robot süpürge çok daha az bakım gerektirir.

   Robot süpürge kullanımı, manuel elektrikli süpürgelerle karşılaştırıldığında minimum miktarda bakım gerektirir. Bu cihazlar genel olarak daha kaliteli malzemelerden yapılmıştır ve size uzun yıllar hizmet edecek şekilde üretilmiştir.

   Tek yapacağınız torbayı düzenli olarak değiştirmek, kabı boşaltmak ve ayrıca zemini dağınıklıktan ve diğer potansiyel olarak zarar verebilecek nesnelerden uzak tutmaktır. Bunlar, makinenizin kullanım ömrü boyunca gerçekleştirmeniz gereken iki ana bakım görevidir.

  9. 9

   Dar alanlara sığar.

   Birçok tüketici ulaşılması zor veya dar alanları süpürememekten şikayet eder. Küçük boyutları nedeniyle robotik elektrikli süpürgeler daha dar alanları rahatlıkla temizleyebilir. Bu alanlar, geleneksel elektrikli süpürgenizin bir tür uzantı kullanmadan ulaşamayacağı tüm köşeleri ve dipleri içerir. Robot süpürge kullanımı ile daha fazla alan daha pratik bir şekilde temizlenebilir.

   Robot süpürge kullanımı evinizde pratik ve düzenli bir temizlik sağlar, toz oluşumunu minimumda tutar. Bu, özellikle alerji sorunu olan kişiler için idealdir.

 • Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  Robot süpürge alırken ne kadar bütçeniz varsa süpürgeniz o kadar fazla özellik ile birlikte gelir. Ancak hangi modeli satın alırsanız alın, tüm robotik elektrikli süpürgeler yüksek derecede kolaylık ve esneklik sunar. Robot elektrikli süpürge aramaya nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Robot süpürge alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıda bulabilirsiniz.

  1. 1

   Evinizi inceleyerek başlayın.

   Çoğunlukla boş zeminlere mi yoksa halılara mı sahip olduğunuzu düşünün. Halınız varsa, ne kadar kalın olduğuna bakın. Evcil hayvanları da düşünün: Robot süpürgenin kedi kumu veya kalın tüyleri toplaması gerekecek mi? Bunların tümü, robot süpürge alırken göz önünde bulundurmanız gereken önemli hususlardır.

  2. 2

   Bütçenize ve istediğiniz özelliklere karar verin.

   Daha önce de bahsettiğimiz gibi, en son özelliklere sahip robot elektrikli süpürgeler pahalıya mal olabilir. Burada robot süpürgeler wifi olmadan çalışır mı sorusu da devreye giriyor. Daha ucuz modeller mevcuttur, ancak WiFi bağlantısı veya kendi kendine boşalan çöp kutusu gibi bazı üstün özellikleri elemeye hazır olun.

  3. 3

   Akıllı telefon uygulamaları ile robot süpürge kullanımı istiyor musunuz?

   Bazı robot elektrikli süpürgeler, özel uygulamalara bağlanabilir. Uygulamalar, robot süpürgenizi izlemek ve temizlik seanslarını planlamak için kullanışlıdır. Bunlar aynı zamanda evinizin haritasını çıkarmanıza ve yasak bölgeler oluşturmanıza da yardımcı olabilir.

   Robot elektrikli süpürgeler, çeşitli navigasyon yöntemleri kullanır. Kalitesiz bir robot süpürgeye yatırım yaparsanız, muhtemelen düzensiz hareket edecek ve bu süreçte duvarlara ve engellere çarpacaktır. Oysa bazı orta ve üst düzey modeller, onları yönlendirmek için lazerler ve optik sensörler kullanır.

  4. 4

   Bazı modeller daha iyi temizlik kapasitesine sahiptir.

   Her robot süpürge farklı şekilde çalışır. Bazıları toz ve evcil hayvan tüylerini halıdan daha etkili bir şekilde toplarken, diğerleri halı yerine sert zeminlerde daha iyi çalışabilir. Neye ihtiyacınız olduğunu göz önünde bulundurarak seçim yapın.

  5. 5

   Programlanabilir temizleme süresi olmayan bir robot elektrikli süpürgeden kaçının.

   Robot elektrikli süpürgeler akıllı teknoloji ile denetimsiz çalışırlar. Bu cihazlar siz uzaktayken de çalışabilir. Aynı şekilde, evinizin ister siz uzaktayken ister evdeyken, düzenli olarak temizliğe ihtiyacı vardır.

   Bu nedenle, temizleme süresini programlamak için belirli bir işlevi olan bir robot süpürge seçimi yapmak çok önemlidir. Cihazınızı günün belirli bir saatinde temizlik yapması için programlamak mümkündür ve bir haftadan fazla programlanabilir.

  Akıllı teknoloji de olsa, bu cihazların insan gibi düşünemeyeceğini her zaman hatırlamanız gerekir. Bu süpürgeler gerçekten de akıllıdır ve kendini yeniden şarj etmek için üniteye geri dönmek gibi akıllı hareketler yapabilir. Robot elektrikli süpürgeler gözetiminiz olmadan çalışır ve cihazı bir güç kaynağına takmak için etrafta olmanıza gerek yoktur. Ancak öyle ya da böyle evi temizlemek için insan çabası gereklidir. Robot süpürge yalnızca sizin programladığınız görevleri gerçekleştirmekle sınırlı kalır.

Evcil Hayvanı Olan Evlerde Robot Süpürge Kullanımı

Evcil hayvanların varlığı hayatınızı daha mutlu hale getirir ama aynı zamanda yaşam alanınızı önemli ölçüde daha dağınık hale de getirebilir. Bir evcil hayvana dağıttığını toplaması gerektiğini de söyleyemeyeceğinize göre, evcil hayvanlı evler için üretilen en iyi temizlik ürünlerini aramaya başlamak kaçınılmaz bir sonuçtur.

İster yuvarlanmak için favori bir yeri olsun isterse evin etrafına tüylerini yaymayı tercih etsinler, evcil hayvanınıza bağlı olarak oluşan tüy ve toz sorunlarını takip etmek bir süre sonra imkansızdır. Robot süpürge kullanımı işlerinizde büyük bir rahatlık sağlayabilir.

Elektrik süpürgesi seçimi konusunda hala kararsız mısınız? Elektrikli süpürge seçimi nasıl yapılır öğrenin. Toz torbalı mı toz torbasız mı karşılaştırın ve gönül rahatlığıyla karar verin.

Robot Süpürge Kullanımı: Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?