Ofis Dekorasyon Fikirleri

Ofis dekorasyon fikirlerimizi inceleyerek çalışma ortamınızı daha yaşanabilir ve keyifli hale getirerek motivasyonunuzu arttırabilirsiniz.

Güncellenmiş 15 Mart 2023

·

Yazar

Okuma Süresi5 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Ofis Dekorasyon Fikirleri

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Ofis Dekorasyon Fikirleri

Uzun süre vakit geçirdiğiniz, önemli işlere imza attığınız ofisinizin dekorasyonu sadece güzel bir mekan yaratmanıza değil çalışma motivasyonunuzu arttırmanıza da yardımcı olur. 

  • Doğru renkler kullanarak

  • Gün ışığından bolca yararlanarak ya da doğru aydınlatmalar tercih ederek

  • Az eşya ile düzenli ve ferah bir alan yaratarak

  • Küçük dokunuşlar ile mekanını kişiselleştirerek

  • Neon tabela, vurgu duvarı, raflar, vizyon panoları, fotoğraf kolajları gibi renkli yardımcılar ile mekana sıcak bir ruh katarak hayalinizdeki ofise en yakın dekorasyonu oluşturabilirsiniz. 

Sizin için derlediğimiz ve farklı konularda fikir sahibi olabilmenize yardımcı olacak ofis dekorasyon fikirleri aracılığıyla her gün saatlerinizin geçtiği çalışma alanınızı çok daha çekici hale getirebilirsiniz. Böylece bir yandan tarzınızla misafirlerinizi etkilerken diğer taraftan kendiniz için çok daha keyifli ortam yaratabilirsiniz. 

Ofis Duvar Dekorasyon Fikirleri

Çalışma alanınızın havasını değiştirmek istediğinizde işe duvarlardan başlayabilirsiniz. İşte dekorasyonunuza farklılık katacak ofis duvar dekorasyonu fikirleri…

Duvar Saati Asın

Özgün ve yaratıcı tasarımıyla dikkat çeken bir duvar saati, ofis duvarınız için en doğru aksesuarlardan biri olabilir. Sadece zamanı takip etmek için değil dekorasyonu güzelleştirmek için de tercih edeceğiniz bu aksesuar ile ofis tasarımı için küçük ama etkili bir adım atabilirsiniz. 

Duvarlara Ahşap Objeler Yerleştirin

Ahşap, samimi ve sıcak bir ortam yaratmak için en ideal malzemelerden biri. Siz de ofisinizde bu tarz bir atmosfer oluşturmayı hedefliyorsanız duvarlarınıza ahşap objeler yerleştirebilirsiniz. Örneğin, en geniş duvara büyükçe bir yazı tahtası asabilirsiniz. Böylece çalışma alanının işlevselliğini de artırmış olursunuz. Ekstra vurgu içinse duvara monte birkaç spot lambasını tahtanın üzerinde konumlandırabilirsiniz. Bunun yanında modern tarza sahip ahşap duvar aksesuarlarına da göz atabilir, ofisin dekorasyonuna uyacak hatta çalıştığınız sektöre uyacak ahşap duvar aksesuarları seçebilirsiniz.  

Neon Tabelalar Kullanın

Neon tabelalar, renkli ve eğlenceli işyeri dekorasyon örnekleri arasında sıkça karşımıza çıkıyor. Farklı tarzlardaki ofis dekorasyonlarına kolayca uyum sağlayabilecek neon tabelalar, ile özgün ve renkli bir aksesuar oluşturabilirsiniz. Çalışanların motivasyonunu artırmak için dilerseniz harekete geçirecek mesajların yer aldığı neon tabelalar oluşturabilir, dilerseniz de eğlenceli sözlerden oluşan tabelalar hazırlatabilirsiniz. 

Vurgu Duvarı Yaratın

Kolayca uygulayabileceğiniz ofis dekorasyon fikirleri arasında vurgu duvar oluşturulması da yer alıyor. Vurgu çalışması yapılmış bir duvar oluşturulması, sağladığı renk ve doku kontrastı ile ofisin tekdüze bir görünümden kurtulmasına yardımcı oluyor. Vurgu duvarını ofisin hakim olduğu renklerden farklı olarak kontrast bir renge boyayabilir ya da farklı bir duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Bu duvarı duvar çıtaları ya da çeşitli duvar aksesuarları ile daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. 

Duvarlara Raflar Kurun

Duvara asılarak kullanılan raflar, en pratik ofis dekorasyonu uygulamalarının başında geliyor. Zira bu tarz raf sistemleri, çalışma alanın işlevselliğini artırırken aynı zamanda dekorasyonu özelleştirmenize de destek oluyor. Farklı renk ve tasarımlara sahip duvar raflarını tamamlayıcı bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Ofisinizin modern, endüstriyel ya da klasik stiline uygun tasarımlardaki rafları şık dekoratif objeler için bir sergileme alanı olarak da kullanabilirsiniz. 

Bir Vizyon Panosu Oluşturun

Çalışma alanlarında en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biri de motivasyon. Bu motivasyonu sağlamak için vizyon panolarından da yararlanabilirsiniz. Vizyon panosuna çalışanlarınız ile birlikte hedeflerinizi simgeleyen yazılar, görseller ekleyebilirsiniz. Zaman içerisinde vizyon panonuza yeni eklemeler yapıp bambaşka bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Böyle bir etki için post-it tarzı not kağıtlarından da fotoğraflardan da yararlanabilirsiniz. 

Fotoğraf Kolajı Hazırlayın

Ofisinizin boş duvarlarından birini ya da bir panonunuzu çalışanların yer aldığı bir fotoğraf kolajı ile renklendirebilirsiniz. Üstelik bu fikri, hem ev hem de kurumsal ofislerde rahatlıkla hayata geçirebilirsiniz. Ofiste, iş seyahatlerinde ya da özel günlerde yaşadığınız eğlenceli anları yansıtan fotoğraflar ile çalışma motivasyonunuzu artırabilirsiniz. 

Ofis Masası Dekorasyon Fikirleri

Ofis dekorasyon fikirleri sıralanırken ofis masalarını ayrı bir bölümde değerlendirmek gerekiyor. Zira kişisel çalışma alanının merkezinde bu masalar yer alıyor. İşte çalışma masası özellinde sizin için seçtiğimizi ofis dekorasyon önerileri:

Kabloları Düzenlerken Yaratıcı Olun

Bilgisayarlar, tabletler, harici USB portları, akıllı telefonlar sayesinde çalışma masalarının bir bölümü kablolar ile kaplanıyor. Ancak basit birkaç ofis dekorasyonu yöntemi uygulayarak bu duruma bir son verebilirsiniz. Mesela masanızın rengi ile uyumlu kablo askılarını kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece çalışma alanınızda renk çeşitliliği ve stil zenginliği sağlamış olursunuz.

Verimli Çalışma İçin Minimal Bakış Açısına Yönelin

Yalınlık, günümüzde iş verimliliğini pekiştiren olguların en önemlileri arasında bulunuyor. Siz de benzer bir etkiyle iş akışlarınızı hızlandırma niyetindeyseniz masanızı bu anlayışa uygun şekilde dekore edebilirsiniz. Masanızda fonksiyonel tasarımlı ve fazla yer kaplamayan ofis araç-gereçlerine yer verebilirsiniz.

Kişisel Dokunuşlarla Masanızı Renklendirin

Çalışma masasınızı oluştururken sizin için değerli birkaç eşyaya da yer verebilirsiniz. Zorlandığınız bir günde bu eşyalara bakıp moral depolayabilir ve hedeflerinizi yeniden hatırlayabilirsiniz. Masanızda kişisel dokunuşlar yapmaya, birkaç aile fotoğrafı yerleştirerek başlayabilirsiniz. Ardından sevdiğiniz bir kupayı, anısı olan eşyaları ekleyebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş ve rengarenk alanlar yaratmayı arzuluyorsanız maksimalist ev dekorasyonu önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Küçük Ofis Dekorasyon Fikirleri

Küçük ofisiniz için size ilham kaynağı olabilecek işyeri dekorasyon fikirleri mi arıyorsunuz? İşte size yardımcı olabilecek küçük ofis dekorasyon fikirleri:

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonunu Örnek Alın

Konu küçük boyutlu alanlara işlevsellik katmak olduğunda İskandinav tarzı ev dekorasyonu fikirlerine yönebilirsiniz. Zira bu tarzın özünde sadelik ve minimalist bir bakış açısı yer alıyor. Haliyle küçük ofis dekorasyonu için en ideal seçenek olma özelliği taşıyor. Üstelik böyle bir tarz yönelmek bütçe açısından da işleri bir hayli kolaylaştırıyor.

Çok Fonksiyonlu Masalara Yönelin

Küçük ofislerde, alan verimliliğini ön plana çıkartan mobilyalara yönelmek gerekiyor. Bunu sağlamanın en kolay yolu ise çok fonksiyonlu masalara yönelmekten geçiyor. Çok fonksiyonlu masalar, genelde birkaç adet çekmeceyi ve dosya koymak için yeterli genişlikteki rafları bünyelerinde barındırıyor. Bazı modellerde çekmeceli ya da kapaklı etajer de bulunuyor. Bu sayede depolama ihtiyacı da tek bir ürünle giderilebiliyor.

Dikey Depolama Önceliğiniz Olsun

Masanızın size sağladığından daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyarsanız en şık ofis tasarımları arasında da bulunan dikey depolama çözümlerine yönelebilirsiniz. Dikey depolama boş bir duvardaki her santimetrenin verimli kullanılmasına olanak tanıyor. Bunun için duvara monte askı raflardan ve kitaplık çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Bu tarz ürünlere ilaveten farklı tasarımlara sahip panolar kullanabilirsiniz.  

Duvara Monte Saklama Üniteleri Kullanın

Rahatça uygulayabileceğiniz küçük ofis dekorasyon fikirleri arasında duvara monte saklama ünitelerinin kullanımı da yer alıyor. Alan verimliliğini ön plana çıkartan askı dolaplar, arşiv sorunu için en pratik çözüm niteliği taşıyor Çünkü duvarın yüksekliğine bağlı olarak birkaç tanesi üst üste konumlandırılabiliyor. 

Ofis dekorasyon fikirleri hakkında bilgi aldınız. Peki, evinizdeki çalışma odasının görünümünü yenilemek ister misiniz? Çalışma Odası Dekorasyonu başlıklı içeriğimizde size bu konuda yol gösterecek ipuçları bulabilirsiniz.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Bu makale yardımcı oldu mu?