Maksimalist Ev Dekorasyonu

Maksimalizm akımı dünyada hızla yükseliyor ve evlerde kalabalığın yarattığı cazibe her geçen gün daha fazla ilgi çekiyor. Eğer siz de evinizi yeniden düzenlemek istiyorsanız maksimalist stili inceleyin deriz. Yazımızı okuyun, evinizi maksimalizm akımına uyduracak dekorasyon fikirlerini öğrenin!

Güncellenmiş 14 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
rengarenk dekorlar ve aksesuarlarla dolu bir oturma odası

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Evlerinizde sadeliğin zarafetinden sıkıldıysanız ve biraz renk arıyorsanız maksimalizm akımı tam size göre olabilir. Uygulaması ilk başta karmaşık ve zor görünse de maksimalizm modasına uygun dekorasyon yapmak aslında hiç de zor değil. Peki, maksimalizm nedir? Maksimalizm, karmaşadan ve eşyaların hikayelerinden beslenen bir dekorasyon stilidir. Yani, maksimalist ne demek sorusunun cevabı dağınıklık değil, karmaşadan beslenen bir ahenktir.

İşte, karmaşadan beslenen yeni dekorasyon trendi maksimalizmi evinize getirmenizi sağlayacak pratik dekorasyon önerileri!

Maksimalist ev dekorasyonu oluştururken renk uyumunu gözetebilirsiniz ancak bizim önerimiz hikayeler oluşturmanız. Hikayelere odaklanarak, bir konuyu anlatan duvarlar oluşturabilir, evinizi bir yaşam müzesi haline getirebilirsiniz.

Maksimalizm Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

 • Maksimalist olmak nedir, insan nasıl maksimalist olur diye merak ediyor olabilirsiniz. İnsanları hayatlarındaki fazlalıklardan kurtulmaya iten minimalist dekorasyon akımının tersine, maksimalizm çokluğun değerini hatırlatıyor.

 • Eski birçok şeyi dekorasyonda değerlendirebileceğiniz maksimalizmde her zaman büyük bütçeler gerekli değil. Önemli olan uyumlu parçaları bulup bir araya getirebilmenizdir.

 • Maksimalist dekorasyon öncelikle cesaret gerektirir. Farklı tarzları, desenleri ve eşyaları bir arada kullandıran bu yeni akıma uyum sağlamak, başlangıçta biraz göz korkutabilir. 

 • Zıtlıkların uyumunu keşfetmeli ve aksesuarlarla barışmalısınız. Daha bol eşya daha bol obje için hazır olmalısınız. 

 • Ailenizden yadigar çeyiz sandıkları bu akımla beraber daha da değer kazanıyor. Alışveriş öncesi elinizdekileri kontrol ederek maksimalist ev dekorasyonu hakkında fikirler geliştirmelisiniz. 

Maksimalizmde ideali bulmak zaman alır. Deneyip yanılarak, yer değiştirerek hayalinizdeki dekorasyona kavuşabilirsiniz. Bu bazen yıllar alabilir. Yılmamalı ve başkalarının negatif yöndeki yorumlarını bir süre göz ardı etmelisiniz. Denemeler yaparken eşyaları üst üste koymaktan ve karıştırmaktan da çekinmeyin.

Maksimalist Ev Dekorasyonu Önerileri 

 • Maksimalizmde desenlerden, renklerden kaçmamalısınız. Elinizde desenli, renkli olan ne varsa karşısına geçerek onları değerlendirmeyi düşünmelisiniz. 

 • Birbirinden farklı stillerdeki mobilyaları, büyük eşyaları bir arada kullanabilir, alakasız bulduklarınızı renkli örtülerle örterek kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. 

 • İkinci el eşya satan dükkanlar, antikacılar ve pazarlar ev dekorasyonu için size ilham verebilir. 

 • Maksimalist ev dekorasyon modelleri sıcak renkleri buluşturur. Mor, pembe, mavi, kırmızı gibi renkleri bir arada kullanmaktan çekinmemeli, pastel renklerden uzak durmalısınız. 

 • Beğendiğiniz tüm tabloları, objeleri alın. Muhakkak onları değerlendirecek bir yer bulacaksınız.

 • Boş kalan duvarlar maksimalist dekorasyon için sanat alanlarıdır. Duvarı elinize bir fırça alarak boyamaya başlayın, ilginç olacağı kesin. 

 • Açık raflardan, dolaplardan, kıyafet askılarından korkmayın. 

 • Evinizde bol bol bitki kullanabilirsiniz. 

 • Kullanmadığınız şapkaları, kemerleri duvarlara aksesuar olarak asmanız dekorasyona renk katacaktır.

“Maksimalist nedir?” sorusunun yanıtı dağınıklık değildir. Karmaşanın içinde kendi düzeninizi yaratmayı bilmeli ve temizliğe önem vermelisiniz.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?