Yılbaşı Ağacı Yapımı İçin Yaratıcı Fikirler

Yeni yılı karşılamak için her şey hazır ama hala bir yılbaşı ağacı bulamadınız mı? Telaşa gerek yok, en yaratıcı yılbaşı ağacı önerileri için yazımızı okumaya devam edin!

Güncellenmiş 13 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Yılbaşı Ağacı Yapımı İçin Yaratıcı Fikirler

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Yaratıcı yılbaşı ağacı fikirleri sayesinde evlerinizde, her zaman bulabileceğiniz malzemelerle kendi yılbaşı ağacınızı hazırlayabilirsiniz. Özgün, estetik, modern ve eğlenceli ağaçlarınızla partilerinizi, sofralarınızı renklendirmeye hazır mısınız? İşte, yaratıcılığınızı kullanarak yapabileceğiniz birbirinden güzel yılbaşı ağaçları!

Yenilebilir yılbaşı ağaçlarını tabak süslemesi için tercih edebilirsiniz. Yeşil yapraklı sebzeler ve yeşil meyveler çam görünümü için idealdir. Örneğin kivi ve orman meyveleri ile tabaklarda yılbaşı ağacı şeklinde meyveler sunabilirsiniz.

Yılbaşı Süsleri

Ağaçsız Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır? 

  • Evinizdeki malzemeleri düşünerek hangi ürünlerle ağaç yapabileceğinize karar vermelisiniz. Her şeyden çam ağacı yapılabilir, siz yeter ki isteyin. Evinizdeki eski ve fazlalık kravatları yan yana dizerek yeni yılın en kreatif yılbaşı ağacına imza atmanız mümkün. 

  • Evinizdeki eski mobilyanın ahşap parçaları ve çıtalar boş durmasın. Onları üst üste dizerek sevimli bir ağaç oluşturabilirsiniz. Üzerine takacağınız yılbaşı süsleri ve kurdelelerle renklendirmeniz de hoş olur. Hatta ağaç parçalarını rengarenk boyayıp, üzerlerine çeşitli desenler yapmak da düşünülebilir.

  • Eğer çıtaların yanında biraz ip de mevcutsa bu model tam size göre! Evinizdeki bir boruya veya lambaya asabileceğiniz küçük ağacınızı bir duvar süsü gibi hazırlayabilirsiniz. Bu sevimli aksesuar üzerine ağaç süslerini yapıştırmak oldukça yaratıcı olacaktır. Bu modelde ip yerine hasır kullanmayı da deneyebilirsiniz. 

  • Kitaplardan yılbaşı ağacı yapmak da güzel bir fikir olabilir. Dilerseniz kitapları raf üstünde ağaç gibi dizerek, dilerseniz yerde piramit formunda üst üste koyarak evde kolay yılbaşı ağacı yapımı için çalışmalara başlayabilirsiniz. Ağaç üstüne saracağınız LED ışıklar ona daha da hoş bir görüntü kazandıracaktır.

  • Eski şişeler ve ampuller ile yılbaşı ağacı yapabileceğinizi düşünmüş müydünüz? Yeni yılınıza ışık katacak bu özel tasarımı gerçekleştirmek için biraz şişe biriktirmeniz kafi. Yeşil renkli plastik şişeleri kullanarak çam ağacı görünümü yakalayabilirsiniz. Yılbaşı ağacı yapımı için biriktirdiğiniz şişeleri, yeni yıl sonrası geri dönüşüme göndermeyi de unutmayın.

Yılbaşı ağacı koyacak yeriniz yoksa, duvara yapışkan kağıtlar ve bantlar aracılığıyla desenler yapmanız mümkün. Biraz yapışkanlı kağıt ve yaratıcılık yeterli olacaktır.

Yılbaşı Süsleri

Sofranıza Yeni Yıl Coşkusunu Getirecek Mini Ağaçlar

  • Evde yılbaşı ağacı nasıl yapılır diye düşünürken aklınıza mini tasarımlar da gelebilir. Evde sehpa üzerinde veya sofranızda ağırlayacağınız bu özel tasarım yeni yıl ağaçlarını eminiz çok seveceksiniz. Evinizdeki eski gazete kağıtlarını kesip birbirine yapıştırarak küçük piramitler oluşturabilirsiniz. Ağacı sprey boyalarla boyayabilir, üzerine hafif süsler yapıştırabilir, sim ve payetlerle ışıltılı görünüm elde edebilirsiniz. 

  • Fotoğraflarınız, birkaç çıta ve mandal ile yılbaşı ağacı yapma fikri oldukça hoş değil mi? Yılbaşı süsleri yapımı için saatler harcamanıza gerek yok, biraz boya, çıta, çivi ve fotoğrafla ağacınız hazır. 

  • Çam kozalaklarını boyayarak sofranızı süsleyebilirsiniz. Altın ve metal renklerindeki sprey boyalar kozalakların albenisini artırır. Daha fazla çam görünümü için kozalakları yeşile de boyamanız mümkün. Küçük saksı ve sepetlerle yılbaşı ağacı görünümü daha da tamamlanmış olacaktır.

  • Hediye paketlerini üst üste dizerek küçük bir ağaç yapma fikri de oldukça yaratıcı olabilir. Mini çam ağacınızın üzerine yılbaşı süsleri koyabilir, kırmızı kurdeleler ve kozalaklarla ağaç temasını tamamlayabilirsiniz.

Yılbaşı ağaçlarını yaparken alt kısmın ağırlığı taşıdığından emin olmalı ve ağacın düşmeyeceğini garanti etmelisiniz. Arkasına destek koymak veya ayakları sabitlemek gerekebilir.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?