Unilever logo
Temizlik ve dekorasyon ipuçları için hemen kaydolun !

Evinize En Uygun Şömine Seçimi

Evinize en uygun şömine seçimi nasıl olmalı, şömine modelleri ve çeşitleri hangileridir? Aklınızı kurcalayan bütün soruların cevapları yazımızın devamında.

Güncellenmiş

Reklam
Evinize En Uygun Şömine Seçimi

Ev dekorasyonuna farklı bir bakış açısı getiren ve estetik duruşuyla evlerinize görsellik kazandıran şömineler, hem evinizi hem de içinizi ısıtan şık ve zarif tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Şömine seçimleriniz ile zevkinize en uygun modeli tercih ederek evinize ince dokunuşlar yapabilir, evinizin dekoruna farklı bir hava katabilirsiniz. Peki, evinize en uygun şömine seçimi nasıl olmalıdır? Yazımızı okumaya devam ederek bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Evinizde şömine için uygun bir alan yoksa ya da şömineye uygun altyapı hazırlama imkânı bulamıyorsanız, şömine soba olarak adlandırılan, farklı renk ve modellerde olan diğer ürünlerden birini tercih edebilirsiniz. Baca deliği olan tüm yapılarda kullanılabilen bu ürünler ile şöminenin verdiği sıcak ve huzurlu havayı hissedebilirsiniz.

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

Reklam

Hem Evinizi Hem de İçinizi Isıtacak Şömine Modelleri

Şömine, gösterişli ve estetik duruşuyla ev dekorasyonunda en dikkat çeken parçalardan biridir. Genellikle odanın odak noktası olarak görülen şömine seçiminde, mekânın tüm dekorasyonunu ve mobilyaların yerleşimini şömineye göre yapmak gerekir. Bu nedenle odaya girildiğinde göze ilk çarpan bu parçanın, evinize en uygun olan modelini tercih etmelisiniz. Farklı özelliklerde, renklerde ve modellerde üretilen şömine çeşitleri ise şunlardır:

Şömine seçimi yaparken kullanacağınız alanın metrekaresine uygun ve aynı zamanda mekandaki diğer eşyalara uyum sağlayacak şömine modelleri arasından tercih yapmaya dikkat etmelisiniz. Böylece seçtiğiniz şömine abartılı bir şekilde göze batmaz ve evinizin dekorasyonu bozulmaz.
  • Elektrikli Şömine: Renk ve model çeşitliliği ile göz dolduran elektrikli şömineler, is ya da duman kokusundan rahatsız olan tüketicilerin ilk tercihleri arasında yer alır. Basit bir kullanıma sahip olan elektrikli şöminenin ışığı ile yansıttığı ateş görünümü sizin için keyifli bir ortam oluşturmaya yetecektir.
  • Doğalgazlı Şömine: Doğalgaz ya da LPG tüp ile çalışan gazlı şömineler, genellikle bacasız evler için ideal bir tercihtir. Evinizde istediğiniz bir bölümüne koyabileceğiniz gazlı şömineler, yapay odun ya da taş görünümleriyle de odanızın şıklığını tamamlayacaktır.
  • Döküm Şömine: Şık görünümü ile yaşam alanlarınıza rustik bir hava katan döküm şömineler; granit, mermer ve kalker gibi farklı yapılarıyla da doğal bir görünüme sahiptir. Bahçeli müstakil ev ya da villalar için en uygun şömine modelleri arasında yer alan döküm şömine, geleneksel tarzıyla da evinize farklı bir hava katar.
  • Odunlu Şömine: Bacalı evlere uygun olan odunlu şömine modelleri, yaşam alanlarınıza modern bir hava kattığı gibi, kullanımı ve temizliği de son derece kolaydır.

Bunlara Dikkat

Hangi şömine modelini kullanırsanız kullanın; duman, is, koku vb. etkilerden korunmak için düzenli olarak şömine bakımını yaptırmanız ve bu işlemler için mutlaka profesyonellerden yardım almanız önerilir.

Aslen yayınlandı