Şömine Seçimi ve Şömine Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evinize en uygun şömine seçimi nasıl olmalı merak ediyorsanız aradığınız şömine dekorasyonu ve şömine kullanımı püf noktalarını öğrenin.

Güncellenmiş 22 Eylül 2021

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Yanan bir şömine ve önünde kahve bardakları

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Ev dekorasyonuna farklı bir bakış açısı getiren ve estetik duruşuyla evlerinize görsellik kazandıran şömineler, hem evinizi hem de içinizi ısıtan şık ve zarif tasarımlarıyla ön plana çıkıyor.

Şömine seçimi ile zevkinize en uygun modeli tercih ederek evinize ince dokunuşlar yapabilir, evinizin dekoruna farklı bir hava katabilirsiniz. Peki, evinize en uygun şömine seçimi ve şömine dekorasyonu nasıl olmalı? Yazımızı okumaya devam ederek şömine seçimi, şömine dekoru ve şömine kullanımı hakkında püf noktalarını öğrenebilir, evinize en uygun şömine seçimini yapabilirsiniz.

Evinizde şömine için uygun bir alan yoksa ya da şömineye uygun altyapı hazırlama imkânı bulamıyorsanız, şömine soba olarak adlandırılan, farklı renk ve modellerde olan diğer ürünlerden birini tercih edebilirsiniz. Baca deliği olan tüm yapılarda kullanılabilen bu ürünlerle şöminenin verdiği sıcak ve huzurlu havayı hissedebilirsiniz.

Salonda şömine dekorasyonu için şömine seçimi yaparken kullanacağınız alanın metrekaresine uygun ve aynı zamanda mekandaki diğer eşyalara uyum sağlayacak şömine modelleri arasından tercih yapmaya dikkat etmelisiniz. Böylece seçtiğiniz şömine abartılı bir şekilde göze batmaz ve evinizin dekorasyonu bozulmaz.

Şömine Seçimi: Hem Evinizi Hem de İçinizi Isıtacak Şömine Modelleri

Şömineli ev dekorasyonu herkesin kullanmak isteyeceği bir unsurdur. Genellikle odanın odak noktası olarak görülen şömine seçiminde, mekânın tüm dekorasyonunu ve mobilyaların yerleşimini şömineye göre yapmak gerekir. Bu nedenle odaya girildiğinde göze ilk çarpan bu parçanın, evinize en uygun olan modelini tercih etmelisiniz. Evde şömine dekorasyonu için ise pek çok seçenek arasından karar vermek oldukça zor. Özellikle de kışın ve yılbaşı tatilinde muhteşem bir ambiyans yaratan şömineler, farklı özelliklerde, renklerde ve modellerde üretiliyor. İşte farklı şömine çeşitleri:

Elektrikli Şömine Kullanımı

Renk ve model çeşitliliği ile göz dolduran elektrikli şömineler, is ya da duman kokusundan rahatsız olan ancak şömineli salon dekorasyonu yaratmak isteyenlerin ilk tercihleridir. Basit bir kullanıma sahip olan elektrikli şöminenin ışığı ile yansıttığı ateş görünümü sizin için keyifli bir ortam ve loş oda dekorasyonu oluşturmaya yetecektir.

Doğalgazlı Şömine Kullanımı

Doğalgaz ya da LPG tüp ile çalışan gazlı şömineler, genellikle bacasız evler için ideal bir tercihtir. Evinizde istediğiniz bölüme koyabileceğiniz gazlı şömineler, yapay odun ya da taş görünümleriyle de odanızın şıklığını tamamlayacaktır.

Şömine

Döküm Şömine Kullanımı

Şık görünümü ile yaşam alanlarınıza rustik bir hava katan döküm şömineler; granit, mermer ve kalker gibi farklı yapılarıyla da doğal bir görünüme sahiptir. Bahçeli müstakil ev ya da villalar için en uygun şömine modelleri arasında yer alan döküm şömine, geleneksel tarzıyla da evinize farklı bir hava katar.

Odunlu Şömine Kullanımı

Bacalı evlere uygun olan odunlu şömine dekoru, yaşam alanlarınıza modern bir hava katar. Odunlu şömine kullanımı ve temizliği de son derece kolaydır.

Hangi şömine modelini kullanırsanız kullanın; duman, is, koku vb. etkilerden korunmak için düzenli olarak şömine bakımını yaptırmayı ve bu işlemler için mutlaka profesyonellerden yardım almayı unutmayın.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?