Unilever logo
TemizSözlük logo
Çekilişe katılmak için hemen kaydolun

Evde Yılbaşı Ağacı Yapımı İçin Yaratıcı Fikirler

Yeni yılı karşılarken hala yılbaşı ağacınız yoksa telaşa gerek yok, evde yılbaşı ağacı yapımı sandığınızdan çok daha kolay! Yaratıcı yılbaşı ağacı fikirlerini keşfetmekiçin okumaya devam edin.

Güncellenmiş

yılbaşı ağacındaki ışıklarla mavi, kırmızı ve sarı süsler
Reklam
Sign Up Banner

Yaratıcı yılbaşı ağacı fikirleri sayesinde evinizde her zaman bulabileceğiniz malzemelerle yılbaşı ağacı yapımı çok basit. Özgün, estetik, modern ve eğlenceli ağaçlarınızla partilerinizi, sofralarınızı renklendirmeye hazır mısınız? Evde yılbaşı ağacı nasıl yapılır merak ediyorsanız, işte yaratıcılığınızı kullanarak yapabileceğiniz birbirinden güzel yılbaşı ağaçları.

Yenilebilir yılbaşı ağaçlarını tabak süslemesi için tercih edebilirsiniz. Yeşil yapraklı sebzeler ve yeşil meyveler çam görünümü için idealdir. Örneğin kivi ve orman meyveleri ile tabaklarda yılbaşı ağacı şeklinde meyveler sunabilirsiniz.

ahşap mazanın üzerinde yılbaşı kapı süsü yapan biri

Ağaçsız Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır? 

Reklam

MPU Sign Up Banner
  • Evde çam ağacı yapımı için hangi malzemeleri kullanacağınıza karar vermek hiç de zor değil. Her şeyden çam ağacı yapılabilir, siz yeter ki isteyin. Evinizdeki eski ve fazlalık kravatları yan yana dizerek yeni yılın en kreatif yılbaşı ağacına imza atmanız mümkün. 

  • Evde çam ağacı yapımı için ne kullanabilirim diyorsanız, evinizdeki eski mobilyanın ahşap parçaları ve çıtalar boş durmasın. Onları üst üste dizerek sevimli bir ağaç oluşturabilirsiniz. Üzerine takacağınız yılbaşı süsleri ve kurdelelerle renklendirmeniz de hoş olur. Hatta ağaç parçalarını rengarenk boyayıp, üzerlerine çeşitli desenler yapmak da düşünülebilir.

  • Eğer çıtaların yanında biraz ip de mevcutsa duvara çam ağacı yapımı tam size göre. Evinizdeki bir boruya veya lambaya asabileceğiniz küçük ağacınızı bir duvar süsü gibi hazırlayabilirsiniz. Bu sevimli aksesuar üzerine ağaç süslerini yapıştırmak oldukça yaratıcı olacaktır. Duvara çam ağacı yapımı için ip yerine hasır kullanmayı da deneyebilirsiniz. Bu fikri eski çıtalar yerine ağaç dallarından yılbaşı ağacı yapmakiçin de uygulayabilirsiniz.

  • Kitaplardan yılbaşı ağacı yapmak da güzel bir fikir olabilir. Dilerseniz kitapları raf üstünde ağaç gibi dizerek, dilerseniz yerde piramit formunda üst üste koyarak evde kitaplardan yılbaşı ağacı yapımı için çalışmalara başlayabilirsiniz. Ağaç üstüne saracağınız LED ışıklar ona daha da hoş bir görüntü kazandıracaktır.

  • Evde çam ağacı yapımı için eski şişeler ve ampulleri kullanabileceğinizi düşünmüş müydünüz? Yeni yılınıza ışık katacak bu özel tasarımı gerçekleştirmek için biraz şişe biriktirmeniz kafi. Yeşil renkli plastik şişeleri kullanarak çam ağacı görünümü yakalayabilirsiniz. Yılbaşı ağacı yapımı için biriktirdiğiniz şişeleri, yeni yıl sonrası geri dönüşüme göndermeyi de unutmayın.

Yılbaşı ağacı koyacak yeriniz yoksa, duvara yapışkan kağıtlar ve bantlar aracılığıyla desenler yapmanız mümkün. Biraz yapışkanlı kağıt ve yaratıcılık yeterli olacaktır.

hediyeler, içki kadehleri ile dolu bir yılbaşı sofrası
Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Sofrayı Süslemek için Ev Yapımı Yılbaşı Ağacı Fikirleri

  • Ev yapımı yılbaşı ağacı fikirlerini düşünürken aklınıza mini tasarımlar da gelebilir. Evde sehpa veya sofra düzeninde dekor olarak kullanacağınız bu minik tasarımları çokseveceksiniz. Evinizdeki eski gazete kağıtlarını kesip birbirine yapıştırarak küçük piramitler oluşturabilirsiniz. Ağacı sprey boyalarla boyayabilir, üzerine hafif süsler yapıştırabilir, sim ve payetlerle ışıltılı görünüm elde edebilirsiniz. 

  • Fotoğraflarınız, birkaç çıta ve mandal ile yılbaşı ağacı yapma fikri oldukça hoş değil mi? Yılbaşı süsleri yapımı için saatler harcamanıza gerek yok, biraz boya, çıta, çivi ve fotoğrafla ağacınız hazır. 

  • Kozalaktan çam ağacı yapımı da hem çok pratik, hem de sofranız için muhteşem bir dekor önerisi. Altın ve metal renklerindeki sprey boyalar kozalakların albenisini artırır. Daha fazla çam görünümü için kozalakları yeşile de boyamanız mümkün. Küçük saksı ve sepetlerle yılbaşı ağacı görünümü daha da tamamlanmış olacaktır.

  • Hediye paketlerini üst üste dizerek küçük bir ağaç yapma fikri de oldukça yaratıcı olabilir. Mini çam ağacınızın üzerine yılbaşı süsleri koyabilir, kırmızı kurdeleler ve kozalaklarla ağaç temasını tamamlayabilirsiniz.

  • Misafirlerinize ve sevdiklerinize el yapımı yeniyıl hediyesi vermek istiyorsanız kozalak, küçük ağaç dalları ve mumları kullanarak küçük hediyeler hazırlayabilirsiniz ya da ev yapımı kar küresi hediye edebilirsiniz.

BUNLARA DİKKAT Yılbaşı ağaçlarını yaparken alt kısmın ağırlığı taşıdığından emin olmalı ve ağacın düşmeyeceğini garanti etmelisiniz. Arkasına destek koymak veya ayakları sabitlemek gerekebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Yenilebilir Yılbaşı Ağacı Süsleri Nasıl Yapılır?

Yenilebilir yılbaşı ağacı süsleri yapmak için kurabiye tarifi ve kurabiye kalıpları yeterli olacaktır. Özellikle çocukların çok sevdiği bu ağaç süslerinden bol bol yapmak gerekir, çünkü ağaca asmadan önce bir bardak süt ya da kahve eşliğinde tadına bakmak isteyen ev sakinleri çok olacaktır. Kurabiye şeklindeki yılbaşı süslemeleri, yılbaşı ağaçlarının neredeyse gelenekselleşen parçaları arasında yer alır. Kurabiyeleri yaptıktan sonra üzerini süslemek ise tamamen hayal gücünüzle sınırlı olacaktır.

Kokulu Doğal Yılbaşı Süsleri Nasıl Yapılır?

Tarçın çubukları bu iş için çok idealdir. Asmak için ucuna ilmek yaptığınız telleri çubuğun içinden geçirin. Tarçınları ağaca asmadan önce üzerlerine ışıltılı taşlar yapıştırabilir ya da biberiyeleri yandan katlayıp çubuğun üzerine yapıştırarak ağaç görünümü verebilirsiniz. Ya da bir mumun etrafına sardığınız tarçın çubukları ile orijinal bir mumluk oluşturabilirsiniz. Yapıştırmak için silikon tabancası iyi bir fikir olacaktır. Ancak tabancanın ucu sıcak olacağından çok dikkat etmeniz gerekiyor. Önemli bir not daha: Süs için kullanılan tarçınlar daha sonra yiyecek ya da içeceklerde asla kullanılmamalıdır.

Yılbaşı İçin Dekoratif Mini Çam Ağacı Nasıl Yapılır?

Oldukça pratik bir yapım sürecine sahip olan mini çam ağaçları için farklı boyutlarda kozalaklar, şarap mantarları ve yıldız figürleri yeterli oluyor. Yeşil renge boyadığınız kozalakları, şarap mantarlarının üstüne yapıştırabilir, en üst noktaya da bir yıldız figürü ekleyerek minik yılbaşı ağaçlarınızın yapım sürecini tamamlayabilirsiniz.

Dekoratif Yılbaşı Tablosu Nasıl Yapılır?

Dikdörtgen bir tuval alarak işe başlayabilirsiniz. Dikey konumda kullanacağınız tuvale öncelikle koyu kahverengi ile oldukça basit bir dal figürü çizmelisiniz. Ardından kola şişesinin bombeli alt kısmını, ayrı boya tabaklarına aldığınız açık ve koyu yeşil tonlarındaki renklere batırarak tuvale bastırmalısınız. Piramit şeklinde oluşturacağınız bu farklı tonlar oldukça hoş bir yılbaşı ağacının ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Yılbaşı İçin Mumluk Nasıl Yapılır?

Bunun için düz, desensiz bir viski bardağı ve oldukça ince, küçük ve aynı boylarda ağaç dalları yeterli oluyor. Herhangi bir yapıştırıcı ile kapladığınız viski bardağının etrafına bardağın yüksekliğini çok fazla aşmayacak boylardaki dalları aralıksız ve dikey olarak yapıştırabilir, içine hoş kokulu mumlar yerleştirebilirsiniz. Farklı ve şık bir hediye hazırlamak işte bu kadar basit!

Aslen yayınlandı