Evde Yılbaşı Ağacı Yapımı İçin Yaratıcı Fikirler

Yeni yılı karşılarken hala yılbaşı ağacınız yoksa telaşa gerek yok, evde yılbaşı ağacı yapımı sandığınızdan çok daha kolay! Yaratıcı yılbaşı ağacı fikirlerini keşfetmekiçin okumaya devam edin.

Güncellenmiş 13 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi5 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
yılbaşı ağacındaki ışıklarla mavi, kırmızı ve sarı süsler

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Yaratıcı yılbaşı ağacı fikirleri sayesinde evinizde her zaman bulabileceğiniz malzemelerle yılbaşı ağacı yapımı çok basit. Özgün, estetik, modern ve eğlenceli ağaçlarınızla partilerinizi, sofralarınızı renklendirmeye hazır mısınız? Evde yılbaşı ağacı nasıl yapılır merak ediyorsanız, işte yaratıcılığınızı kullanarak yapabileceğiniz birbirinden güzel yılbaşı ağaçları.

Yenilebilir yılbaşı ağaçlarını tabak süslemesi için tercih edebilirsiniz. Yeşil yapraklı sebzeler ve yeşil meyveler çam görünümü için idealdir. Örneğin kivi ve orman meyveleri ile tabaklarda yılbaşı ağacı şeklinde meyveler sunabilirsiniz.

ahşap mazanın üzerinde yılbaşı kapı süsü yapan biri

Ağaçsız Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır? 

  • Evde çam ağacı yapımı için hangi malzemeleri kullanacağınıza karar vermek hiç de zor değil. Her şeyden çam ağacı yapılabilir, siz yeter ki isteyin. Evinizdeki eski ve fazlalık kravatları yan yana dizerek yeni yılın en kreatif yılbaşı ağacına imza atmanız mümkün. 

  • Evde çam ağacı yapımı için ne kullanabilirim diyorsanız, evinizdeki eski mobilyanın ahşap parçaları ve çıtalar boş durmasın. Onları üst üste dizerek sevimli bir ağaç oluşturabilirsiniz. Üzerine takacağınız yılbaşı süsleri ve kurdelelerle renklendirmeniz de hoş olur. Hatta ağaç parçalarını rengarenk boyayıp, üzerlerine çeşitli desenler yapmak da düşünülebilir.

  • Eğer çıtaların yanında biraz ip de mevcutsa duvara çam ağacı yapımı tam size göre. Evinizdeki bir boruya veya lambaya asabileceğiniz küçük ağacınızı bir duvar süsü gibi hazırlayabilirsiniz. Bu sevimli aksesuar üzerine ağaç süslerini yapıştırmak oldukça yaratıcı olacaktır. Duvara çam ağacı yapımı için ip yerine hasır kullanmayı da deneyebilirsiniz. Bu fikri eski çıtalar yerine ağaç dallarından yılbaşı ağacı yapmakiçin de uygulayabilirsiniz.

  • Kitaplardan yılbaşı ağacı yapmak da güzel bir fikir olabilir. Dilerseniz kitapları raf üstünde ağaç gibi dizerek, dilerseniz yerde piramit formunda üst üste koyarak evde kitaplardan yılbaşı ağacı yapımı için çalışmalara başlayabilirsiniz. Ağaç üstüne saracağınız LED ışıklar ona daha da hoş bir görüntü kazandıracaktır.

  • Evde çam ağacı yapımı için eski şişeler ve ampulleri kullanabileceğinizi düşünmüş müydünüz? Yeni yılınıza ışık katacak bu özel tasarımı gerçekleştirmek için biraz şişe biriktirmeniz kafi. Yeşil renkli plastik şişeleri kullanarak çam ağacı görünümü yakalayabilirsiniz. Yılbaşı ağacı yapımı için biriktirdiğiniz şişeleri, yeni yıl sonrası geri dönüşüme göndermeyi de unutmayın.

Yılbaşı ağacı koyacak yeriniz yoksa, duvara yapışkan kağıtlar ve bantlar aracılığıyla desenler yapmanız mümkün. Biraz yapışkanlı kağıt ve yaratıcılık yeterli olacaktır.

hediyeler, içki kadehleri ile dolu bir yılbaşı sofrası

Sofrayı Süslemek için Ev Yapımı Yılbaşı Ağacı Fikirleri

  • Ev yapımı yılbaşı ağacı fikirlerini düşünürken aklınıza mini tasarımlar da gelebilir. Evde sehpa veya sofra düzeninde dekor olarak kullanacağınız bu minik tasarımları çokseveceksiniz. Evinizdeki eski gazete kağıtlarını kesip birbirine yapıştırarak küçük piramitler oluşturabilirsiniz. Ağacı sprey boyalarla boyayabilir, üzerine hafif süsler yapıştırabilir, sim ve payetlerle ışıltılı görünüm elde edebilirsiniz. 

  • Fotoğraflarınız, birkaç çıta ve mandal ile yılbaşı ağacı yapma fikri oldukça hoş değil mi? Yılbaşı süsleri yapımı için saatler harcamanıza gerek yok, biraz boya, çıta, çivi ve fotoğrafla ağacınız hazır. 

  • Kozalaktan çam ağacı yapımı da hem çok pratik, hem de sofranız için muhteşem bir dekor önerisi. Altın ve metal renklerindeki sprey boyalar kozalakların albenisini artırır. Daha fazla çam görünümü için kozalakları yeşile de boyamanız mümkün. Küçük saksı ve sepetlerle yılbaşı ağacı görünümü daha da tamamlanmış olacaktır.

  • Hediye paketlerini üst üste dizerek küçük bir ağaç yapma fikri de oldukça yaratıcı olabilir. Mini çam ağacınızın üzerine yılbaşı süsleri koyabilir, kırmızı kurdeleler ve kozalaklarla ağaç temasını tamamlayabilirsiniz.

  • Misafirlerinize ve sevdiklerinize el yapımı yeniyıl hediyesi vermek istiyorsanız kozalak, küçük ağaç dalları ve mumları kullanarak küçük hediyeler hazırlayabilirsiniz ya da ev yapımı kar küresi hediye edebilirsiniz.

BUNLARA DİKKAT Yılbaşı ağaçlarını yaparken alt kısmın ağırlığı taşıdığından emin olmalı ve ağacın düşmeyeceğini garanti etmelisiniz. Arkasına destek koymak veya ayakları sabitlemek gerekebilir.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?