Bohem Tarz Ev Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

Bohem tarz ev dekorasyonu ile yaşam alanınızı özgür, renkli bir dünya haline getirebilirsiniz. Bohem ev dekorasyonu ile ilgili tüm sıra dışı fikirlere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Güncellenmiş 13 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi5 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Bohem tarz ev

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Her evin dekorasyonu, renkleri ve düzeni o evde yaşayan insanların karakterlerini yansıtır. Romantik, neşeli, sanatsal ve adeta renkli bir dünyayı anımsatan bir ev dekorasyonuna sahip olmak size cazip geliyorsa, o zaman bohem ev dekorasyonu fikirlerini incelemelisiniz. Peki, bohem dekorasyon nedir ya da bohem tarz ev dekorasyonu nasıl olmalıdır? Yaşam alanınızda yaratıcılığınızı en iyi şekilde yansıtabileceğiniz bohem ev stili ile ilgili yaratıcı fikirleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bohem Dekorasyon Nedir?

Bohem ev dekorasyonu, geçmişin izlerini ve birbirleriyle ilgili gibi görünmeyen tarzları buluşturarak zıtlıklar üzerine kurulmuş bir dekorasyon stilidir. Daha çok bağımsızlığa vurgu yapan, farklı tarzları ve renkleri aynı anda kullanmanıza imkân tanıyan bohem ev stili, yaşam alanlarında enerjik, rengarenk ve yaratıcı bir atmosfer yaratmak isteyenler içindir. Bu dekorasyon anlayışı, modern ihtiyaçlara karşı kaygısız, rahat ve sıra dışı olanı benimser. Bohem evler, her zaman eklektik olmaları ve benzer özellikleri paylaşmalarına rağmen hiçbir zaman birebir aynı tarzda değildir. Bohem dekorasyon ile kendi zevkinizi ve stilinizi kolayca ortaya çıkarabilir, bambaşka bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Bunun için elbette bohem tarz ev dekorasyonu hakkında biraz daha fikir sahibi olmanız gerekir.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner
 • Evde Bohem Ev Dekorasyonu Nasıl Uygulanır?

  Bohem dekorasyon, doğa, renkler, sanat ve özgürlükten ilham alır. Bohem ev, dünyanın birçok bölgesinden nesneleri, renkleri ve desenleri birleştirerek yansıtmayı tercih eder. Tamamen kendinize ait, orjinal bir stil yaratmak istiyorsanız bohem ev stili tam size göre olabilir. İşte bohem ev dekorasyonu için yapmanız gerekenler:

  1. 1

   Bohem ev için renk kombinasyonları kullanmaktan çekinmeyin.

   Bohem tarz ev dekorasyonu için eşyalarınızın renk uyumlarına dikkat etmenize gerek yok. Hangi renkleri seviyorsanız dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Burada önemli olan rahat hissedebileceğiniz bir ortam oluşturmaktır.

   Bohem dekorasyon söz konusu olduğunda hiçbir kural yoktur. Bununla beraber renkleri birleştirmek ve katmanlamak, bu stili benzersiz kılan esas noktadır. Metalik ve mücevher tonları gibi sıcak toprak renklerin bu tarzı tercih edenler arasında oldukça popüler olduğunu hemen belirtelim. Bohem tarz ev dekorasyonu için nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız temel renkler olarak koyu kahverengi, yeşil ve gri tonlarını tercih edin. Ardından dekorasyonunuzu mor, parlak turuncu ve elektrik mavisi aksesuarlar ile tamamlayın.

   Bohem tarz dekorasyon için çok renkli ve hareketli aksesuarlar kullanmayı tercih ettiyseniz, duvarlarınızın renklerini daha sade renklerden seçebilirsiniz.
  2. 2

   Bohem salon dekorasyonu için farklı desende kumaş ve dokulara yer verin.

   Bohem dekorasyon, minimal ve modern dekorasyon anlayışının tam tersidir ve “daha fazla” felsefesini benimser. Bu sebeple bohem dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda farklı kumaş ve desen kullanımına değinmeden geçemeyiz. Bohem ev dekorasyonu yaratabilmek için atacağınız en önemli adımlardan biri farklı dokuları ve desenleri bir arada kullanmak ve eşleştirmektir. Püsküllü, tığ işi ve makrome yastıkları, perdeleri ve kilimleri, rahat ve doğadan ilham alan bir mekân oluşturmak için bir araya getirebilirsiniz. Bununla beraber çuval bezi ve sisal gibi doğal, temel malzemeler, ipek ve şönil ile birleştirilebilir.

   Çiçek desenli koltuk örtüleri, çizgili nevresim takımları, örgü battaniyeler ve yastık yüzleri bohem dekorasyon tarzını yansıtmaya yardımcı olabilir.
  3. 3

   Bohem dekorasyon fikirleri: Çeşitli obje ve aksesuarlar kullanın.

   Çeşitli aksesuar ve objeler bohem ev dekorasyonunu tamamlayacak ve samimi bir his oluşturacaktır. Salonunuzu tavan armatürleri yerine birden fazla fener, mum, zemin ve masa lambası ile süsleyin. Günümüzdeki çeşitli dekorasyon mağazaları, internet alışverişi ve antika pazarlar farklı tasarımlar bulmayı kolaylaştırmakta ve bohem dekorasyon için harika birer alternatif sunmaktadır. 

   Son olarak evinizi aile yadigarı, el yapımı eşyalar ve seyahatlerinizden topladığınız nesnelerle süsleyin. Aksesuarlar ne kadar kişisel olursa o kadar iyi olur; böylece orjinal ve tamamen kendi stilinizi yansıtan bir dekorasyon elde edersiniz. Duvar halıları, eski şişeler veya kitaplar, haritalar, tablolar veya birbirinden farklı çini vazolar kullanabilirsiniz. Süslü bir avize veya kalın çerçeveli bir ayna kullanmaktan da çekinmeyin. Ancak kullandığınız öğenin sizin için bir şey ifade ediyor olması önemlidir. Bohem tarz ev için aksesuar seçiminde, ev dekorasyonunda tablo seçimi ve eski kitap değerlendirme yazılarımız da size yol gösterecektir.

   Yaşam alanınızı çeşitli bitkilerle canlandırın. Bitkiler bir odaya yalnızca canlılık kazandırmakla kalmaz aynı zamanda hava kalitesini de iyileştirir.
  4. 4

   Bohem tarz ev dekorasyonu için mobilya seçimi nasıl olmalıdır?

   Bohem tarz ev dekorasyonu için almanız gereken mobilyalar sıradan bir mağazada bulabileceğiniz mobilyalara benzemeyebilir. Ancak, ikinci el ve eski eşyalar bohem ev stili için oldukça uygundur.

   Bohem tarz ev dekorasyonu yaratırken seçeceğiniz her mobilya parçası özel olmalı ve bir hikaye anlatmalıdır. Yerel antika dükkanlarını keşfe çıkın ve her parçayı ayrı ayrı seçin. Severek edindiğiniz bir tasarım, sizi yansıtan yaşam alanınızla doğal olarak uyum yakalayacaktır. 

   Bohem bir odanın rahat ve samimi bir his vermesi gerekir. Bu yüzden düz sırtlı ve net çizgili mobilyalar yerine, divan veya kelebek sandalyeler kullanabilirsiniz. 

   Canlı renklerde peluş tüylü sandalye ve kanepeler ile hem siz hem de misafirleriniz bohem bir hava hissedebilirsiniz. Ayrıca halı yerine doldurulmuş yer yastıkları sıcak ve samimi bir atmosfer yaratacaktır.

  Bohem dekorasyon maksimalist, yani başka bir deyişle, “ne kadar fazla o kadar iyi” anlayışını benimser. Dünyada hızla daha popüler hale gelen maksimalist ev dekorasyonu akımı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için yazımızı okumadan geçmeyin.

Bohem Tarz Ev Dekorasyonu: Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?