Yumuşatıcı Ne İşe Yarar?

Yumuşatıcı ne işe yarar, yumuşatıcı nasıl kalıcı olur merak ediyorsanız okumaya devam edin ve yumuşatıcı kullanımı ipuçlarını öğrenin.

Güncellenmiş 13 Ekim 2021

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Yıkanmış ve Katlanmış Temiz Çamaşırlar Tutan Kadın

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Giysilerinize yapacağı etki göz önüne alınırsa çamaşır yıkamak aslında sıkıcı bir aktivite değil, kıyafetlerinizin gücünü ortaya çıkaran, onlara nefes aldıran ve stilinizi daha görünür kılan bir bakım prosedürüdür. İyi bir yumuşatıcının gardırobunuza neler katabileceğini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Yumuşatıcı Nedir?

Yumuşatıcı, giysilerin liflerini koruyan ve onların çok daha güzel kokmasını, çok daha renkli görünmesini ve yumuşacık hissettirmesini sağlayan bir üründür.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner
 • Yumuşatıcı Ne İşe Yarar, Etkileri Nelerdir?

  Giysilerinizi yıkarken yumuşatıcı gerçekten de gerekli bir ürün müdür? Eğer giysilerinizin bakımı söz konusuysa, evet. Peki, çamaşır yumuşatıcı ne işe yarar? Yumuşatıcı, çamaşırlarınıza koku ve yumuşaklık katmaktan çok daha fazlasını verir ve adeta giysilerinize hayat katar. Yumuşatıcı kullanmanın yararlarını sizin için listeledik.

  1. 1

   Giysilerin Ömrünü Uzatır

   Yumuşatıcı kullanımı giysilerinizin ömrünü uzatır. Yumuşatıcının yarattığı pürüzsüz lifler, yıkamada daha az sürtünme olması anlamına gelir. Daha az sürtünmenin karşılığı ise daha az aşınma ve yıpranmadır.

  2. 2

   Giysilerin Şeklini Korur

   Yumuşatıcı kullanarak giysilerinizin deforme olmasını önleyin. En sevdiğiniz tişörtün kısalmasına izin vermeyin!

  3. 3

   Çamaşırların Rengini Muhafaza Eder

   Çamaşırlarınızın renklerini koruyun. Onları beğendiğiniz ilk günkü gibi renkli ve canlı tutun.

  4. 4

   Cilt Sağlığınızı Gözetir

   Hassas ciltler için dermatolojik olarak test edilmiş Yumoş Doğal Özler Bebek veya Yumoş Hassa Ciltler gibi özel formüllü bir yumuşatıcı kullanın ve istenmeyen cilt reaksiyolarından korunun.

  5. 5

   Giysilerdeki Tüylenmeyi Önler

   Giysilerinizdeki tüylenmeyi önleyin. Kıyafetlerinizin yepyeni kalmasını sağlayan yumuşatıcı sayesinde tüylenen kazaklarınızın üzerinden tüy toplamak zorunda kalmazsınız.

  6. 6

   Çamaşırlarınız Hızlı Kurur

   Yumuşatıcı kullanarak çamaşırlarınızın daha hızlı kurumasını sağlayın ve sevdiğiniz giysilerin kuruması için saatlerce beklemek zorunda kalmayın.

  7. 7

   Ütü Yaparken İşinizi Kolaylaştırır

   Daha kolay ütülenen çamaşırlara kavuşmak ve 7/24 keskin görünmek istiyorsanız yumuşatıcı kullanmayı ihmal etmeyin.

 • Yumuşatıcı Nasıl Kalıcı Olur?

  Yumuşatıcının kıyafetler üzerinde bıraktığı büyülü koku keşke daha uzun sürse diyorsanız ve yumuşatıcı kokusu nasıl kalıcı olur merak ediyorsanız aşağıdaki püf noktalarını takip edebilirsiniz.

  1. 1

   Çamaşırları Islak Bekletmeyin

   Öncelikle çamaşırlarınızı ıslak bekletmemeye özen gösterin, aksi takdirde bekleyen çamaşırların sahip olduğu yumuşatıcı kokusu yerini kötü bir kokuya bırakabilir.

   Ahşap Zemindeki Hasır Sepette Temiz Çamaşırlar
  2. 2

   Ütü Suyundan Faydalanın

   Ütü suyunun içine yumuşatıcı ekleyerek çamaşırlarınızın daha uzun süre güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

  3. 3

   Çamaşır Makinenizin Temizliğinden Emin Olun

   Çamaşır makinenizde kireçlenme sorunu olup olmadığını kontrol edin. Makinenin temiz olup olmadığı çamaşırların kokusunu da etkileyecektir. Eğer çamaşır makinesini temizleyerek temiz ve hijyen bir makineye kavuşmak istiyorsanız Omo Çamaşır Makinesi Temizleyicisi kullanarak bunu kolayca sağlayabilirsiniz.

Unutmayın! Çamaşırlarınızı ıslak bekletmemeye özen gösterin, aksi takdirde bekleyen çamaşırların sahip olduğu yumuşatıcı kokusu yerini kötü bir kokuya bırakabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?