Unilever logo
Temizlik ve dekorasyon ipuçları için hemen kaydolun !

Yumuşatıcı Ne İşe Yarar?

Kıyafetlerinizin dayanıklılığını daha da artırmak ve dolabınıza biraz çekicilik kazandırmak ister misiniz? Cevabınız evetse, hayatınızda bir yumuşatıcı dokunuşuna ihtiyacınız var demektir

Güncellenmiş

Reklam

Yumuşatıcı: Koku ve Yumuşaklıktan Çok Daha Fazlası

Giysilerinize yapacağı etki göz önüne alınırsa çamaşır yıkamak aslında sıkıcı bir aktivite değil, kıyafetlerinizin gücünü ortaya çıkaran, onlara nefes aldıran ve stilinizi daha görünür kılan bir bakım prosedürüdür. İyi bir yumuşatıcının gardırobunuza neler katabileceğini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Yumuşatıcı Nedir?

Yumuşatıcı, giysilerin liflerini koruyan ve onların çok daha güzel kokmasını, çok daha renkli görünmesini ve yumuşacık hissettirmesini sağlayan bir üründür.

Ütü suyunun içine yumuşatıcı ekleyerek çamaşırlarınızın daha uzun süre güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Reklam

Yumuşatıcı Ne İşe Yarar, Etkileri Nelerdir?

Giysilerinizi yıkarken yumuşatıcı gerçekten de gerekli bir ürün müdür? Eğer giysilerinizin bakımı söz konusuysa, evet. Yumuşatıcı, çamaşırlarınıza koku ve yumuşaklık katmaktan çok daha fazlasını verir ve adeta giysilerinize hayat katar. Yumuşatıcı kullanmanın yararlarını sizin için listeledik.

 1. Giysilerin Ömrünü Uzatır

  Giysilerin ömrünü uzatın. Yumuşatıcının yarattığı pürüzsüz lifler, yıkamada daha az sürtünme olması anlamına gelir. Daha az sürtünmenin karşılığı ise daha az aşınma ve yıpranmadır.

 2. Giysilerin Şeklini Korur

  Yumuşatıcı kullanarak giysilerinizin deforme olmasını önleyin. En sevdiğiniz tişörtün kısalmasına izin vermeyin!

 3. Çamaşırların Rengini Muhafaza Eder

  Çamaşırlarınızın renklerini koruyun. Onları beğendiğiniz ilk günkü gibi renkli ve canlı tutun.

 4. Cilt Sağlığınızı Gözetir

  Hassas ciltler için dermatolojik olarak test edilmiş Yumoş Doğal Özler Bebek veya Yumoş Hassa Ciltler gibi özel formüllü bir yumuşatıcı kullanın ve istenmeyen cilt reaksiyolarından korunun.

 5. Giysilerdeki Tüylenmeyi Önler

  Giysilerinizdeki tüylenmeyi önleyin. Kıyafetlerinizin yepyeni kalmasını sağlayan yumuşatıcı sayesinde kazaklarınızın üzerinden tüy toplamak zorunda kalmazsınız.

 6. Çamaşırlarınız Hızlı Kurur

  Yumuşatıcı kullanarak çamaşırlarınızın daha hızlı kurumasını sağlayın ve sevdiğiniz giysilerin kuruması için saatlerce beklemek zorunda kalmayın.

 7. Ütü Yaparken İşinizi Kolaylaştırır

  Daha kolay ütülenen çamaşırlara kavuşmak ve 7/24 keskin görünmek istiyorsanız yumuşatıcı kullanmayı ihmal etmeyin.

Yumuşatıcı Nasıl Kalıcı Olur?

Yumuşatıcının kıyafetler üzerinde bıraktığı büyülü kokunun kalıcılığını artırmak için aşağıdaki püf noktalarını takip edebilirsiniz.

 1. Çamaşırları Islak Bekletmeyin

  Öncelikle çamaşırlarınızı ıslak bekletmemeye özen gösterin, aksi takdirde bekleyen çamaşırların sahip olduğu yumuşatıcı kokusu yerini kötü bir kokuya bırakabilir.

 2. Ütü Suyundan Faydalanın

  Ütü suyunun içine yumuşatıcı ekleyerek çamaşırlarınızın daha uzun süre güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

 3. Çamaşır Makinenizin Temizliğinden Emin Olun

  Çamaşır makinenizde kireçlenme sorunu olup olmadığını kontrol edin. Makinenin temiz olup olmadığı çamaşırların kokusunu da etkileyecektir. Eğer temiz ve hijyen bir makineye kavuşmak istiyorsanız Omo Çamaşır Makinesi Temizleyicisi kullanarak bunu kolayca sağlayabilirsiniz.

Unutmayın! Çamaşırlarınızı ıslak bekletmemeye özen gösterin, aksi takdirde bekleyen çamaşırların sahip olduğu yumuşatıcı kokusu yerini kötü bir kokuya bırakabilir.

Çamaşır makinesinde yumuşatıcı nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız bu yazımıza göz atmayı unutmayın.

Yumuşatıcı lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabını ise bu yazımızdan öğrenebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Giysileri Yıkarken Yumuşatıcı Gerekli Bir Ürün Müdür?

Eğer giysilerinizin bakımı söz konusuysa, evet. Yumuşatıcı, çamaşırlarınıza koku ve yumuşaklık katmaktan çok daha fazlasını verir ve adeta giysilerinize hayat katar. Yumuşatıcı kullanarak giysilerinizin rengini ve şeklini de koruyabilirsiniz.

Yumuşatıcı Kullanmak Giysilerin Ömrünü Uzatır mı?

Yumuşatıcının yarattığı pürüzsüz lifler, yıkamada daha az sürtünme olması anlamına gelir. Daha az sürtünmenin karşılığı ise daha az aşınma ve yıpranmadır.

Çamaşırlar Nasıl Daha Uzun Süre Güzel Kokar?

Ütü suyunun içine yumuşatıcı ekleyerek çamaşırlarınızın daha uzun süre güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Kireçten arındırılmış ve düzenli olarak iç temizliği yapılmış bir çamaşır makinesi de bu konuda size yardımcı olacaktır.

Aslen yayınlandı