Unilever logo
TemizSözlük logo
Çekilişe katılmak için hemen kaydolun

Hem Temizlik Hem Dekorasyon: Yeni Bir Balkon

Eski balkonunuzu temizlemek, yepyeni bir görünüme kavuşturmak mı istiyorsunuz? Yazımızı okumaya devam edin. Daha fazla fikir için videomuzu izlemeyi unutmayın!

Güncellenmiş

Balkon dekorasyonu
Reklam
Sign Up Banner

Şehir hayatının temposuna kapılıp giderken kim evinin kapısı ferah, yeni bir dünyaya açılsın istemez ki? Bu yeni dünya için gereken tek şey; balkon! Yükselen binaların arasında kendinize dinlenmek için yaratacağınız güzel bir balkon ile şöyle bir nefes alabilir, ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Gelin, eski balkonunuzu ufak dokunuşlarla yenileyelim.

Dekorasyon İçin İhtiyaç Listesi:

 • Balkon Masası

 • Saksı ve Bitkiler

 • Kilim

 • Minder

 • Mum

 • Aydınlatma Malzemesi

Balkonunuzu yepyeni bir görüntüye kavuşturmak için kollarınızı sıvayın!

1. Balkon temizliğiyle başlayın.

Yerleri süpürün, balkon demirlerini ve mermeri Cif Sprey Ultra Hijyen ve nemli bir bez ile silin, zeminde Domestos Yüzey Temizleyici ile maksimum hijyen sağlayın.

2. Güzel bir kilim ile zemini renklendirin.

Temizlediğiniz yüzey kuruduktan sonra balkonunuzu şıklaştıracak  bir kilim serin.

3. Küçük ama kullanışlı masa ve sandalyeler yerleştirin.

Kullanımı kolay, yerden tasarruf edebileceğiniz açılır-kapanır bir masa tercih edin. Masayı yerleştirdikten sonra nemli bir bez ve temizleyici ile silin. Karşılıklı konumlanacak şekilde sandalyeleri de masanın etrafına yerleştirin.

4. Masa ve sandalyeleri renklendirin.

Masanın üzerine pastel tonlarda bir masa örtüsü serin. Mint yeşili bu yazın favorisi! Sandalye üstlerine hem rahatlık hem de canlılık katmak adına desenli minderler tercih edin.

5. Bitki ve dekoratif süslerle balkonunuzu süsleyin.

Balkon demirlerinizi küçük ışıklar ve dekoratif süslerle renklendirin. Böylece hava karardığında tek bir tuşa dokunarak romantik bir ortam elde edeceksiniz! Ayrıca masanızın üzerine ve mermere bitki ve mumlar yerleştirerek balkonunuza daha da sıcak bir hava katın.

Temizlik, küçük bir alışveriş ve birkaç fikirle siz de evinizde keyifli bir dinlenme alanı yaratabilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . .
Neler Gerekli?
. . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . .
Kesin Çözüm İçinCif Sprey
Cif Sprey Ultra Hijyen
 • Temizlik bezi
 • Kuru bez
 • Su
 • Eldiven

Reklam

MPU Sign Up Banner

Pimapen Nasıl Temizlenir?

 1. Doğru Temizlik Ürünü İle Silin

  Pimapen temizliği, içerdiği malzeme yapısı gereğiyle hassas bir konudur. Arap sabunu içerik olarak potasyum hidroksit, içme suyu ve yağlardan oluştuğu için Vim Sıvı Arap Sabunu gibi bir ürün pimapen temizliğinde en doğal ve pimapenin malzemesine zarar vermeyecek temizlik malzemesi olabilir.

 2. Sildikten Sonra Durulayın

  Bezinizi bir miktar arap sabunu ile köpürttükten sonra hafif bir şekilde, dairesel hareketlerle temizleyin ve ardından ıslak bir bezle bastırmadan durulama işlemini yapın.

 3. Boraks Kullanmayı Deneyin

  Alternatif temizlik malzemesi olarak boraks kullanabilirsiniz. Su, oksijen, sodyum ve bordan oluşan boraks doğal bir malzemedir, üstelik küf ve bakterilerin üremesini durduğu için pimapen temizliği için idealdir. 1 yemek kaşığı Boraks'a 1 litre su ekleyerek hazırladığınız karışıma bezinizi batırıp sıkın ve pimapenlerinizi dairesel hareketlerle temizleyin.

Anket

Covid – 19 pandemi dönemindeki hayat tarzınız ,kıyafetlerinizden çıkarmaya çalıştığınız leke türlerini etkiledi mi ?

0 Oy Kullanıldı

Daha fazla temizlik ve dekorasyon önerisi için bizi takip etmeyi unutmayın!

Ev Temizliği Nasıl Yapılır | Genel Ev Temizliği Sıralaması

Küçük Bir Oda Nasıl Dekore Edilir?

Gardırop Düzeni Nasıl Olmalı?

Çalışma Masası Düzenleme

Aslen yayınlandı