Siyah Pantolon Yıkama Rehberi

Siyah pantolonun renginin solmaması için ne yapılmalı, siyah pantolon hangi programda yıkanır öğrenmek için okumaya devam edin.

Güncellenmiş 13 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi5 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Yıkamaya hazırlanan kot pantolon, bir ölçek deterjan ve bir bardak su

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Siyah pantolon her sezon şık, modern ve zahmetsiz bir görünüm elde etmek için dolabımızda mutlaka bulundurduğumuz parçalardan biridir. Bu yüzden kimi zaman rengi solan pantolon ile karşılaşmak bizi hayal kırıklığına uğratabilir. Rengi solan siyah pantolonlar kimsenin karşılaşmak isteyeceği bir durum değil ne de olsa. Peki siyah pantolonun renginin solmaması için ne yapmak gerekir? Siyah kotlar nasıl yıkanmalı? İşte siyah pantolonun renginin solmaması için yapmanız gerekenleri bulabileceğiniz siyah pantolon yıkama rehberi.

Siyah Pantolonun Renginin Solmaması İçin Ne Yapılır?

Konu, koyu renk pantolonlar olduğunda aslında çok kolay bir ipucu var; eğer mümkünse pantolonlarınızı çok sık yıkamaktan kaçının. Pantolon çamaşır makinesine ne kadar fazla girerse, o kadar fazla renk kaybeder. İyi haber şu ki, pantolonunuzu kirlenmedikçe her kullanım sonrası yıkamanıza gerek yoktur. Ancak şehir hayatı ve yoğun bir tempo bu seçeneği olanaklı kılmayabilir. Bu yüzden tüm renkli giysileriniz için önerilen çamaşır yıkama talimatı ve yıkama esnasında kullanılan ürünler oldukça önemli. Peki siyah pantolon nasıl yıkanır?

Siyah Pantolon Nasıl Yıkanır?

Çamaşırlarda hijyen sağlamak  önemli; ancak konu koyu renkler olduğunda alışık olduğumuz çamaşır yıkama stillerini uygulamaya devam etmek yanlış olur. Siyah pantolonun rengi solmaması için aşağıdakileri göz önünde bulundurmayı unutmayın. 

Soğuk Suyla Yıkayın

Siyah pantolon nasıl yıkanmalı, siyah pantolon kaç derecede yıkanır merak ediyor olabilirsiniz. Siyah pantolonunuzu yıkarken dikkat etmeniz gereken nokta soğuk suyla yıkamak. Koyu renk kıyafetlerinizi çok yüksek sıcaklıklarda yıkamaktan kaçının. Eğer pantolon çok yüksek sıcaklıklarda yıkanırsa renk çok daha çabuk solacaktır. Soğuk su ise rengini korumasına yardımcı olur. Aynı adımlar, siyah kotların rengi solmaması için de uygulanmalıdır.

Pantolonu Makineye Ters Çevirerek Koyun

Pantolon üzerindeki çamaşır yıkama talimatlarını takip etmekte her zaman yarar var: Pantolonu ters çevirip yıkamak bunlardan biri. Böylece pantolon kumaşı deterjanla mümkün olduğunca daha az temas edecek ve siyah pantolonun beyazlaması sorununa karşı etkili olacaktır. Aynı zamanda pantolonun cildiniz ile temas eden kısmını iyice temizlemiş olursunuz. Ancak yıkamadan sonra pantolonu düz haline çevirip kurutmayı unutmayın. 

Siyah Pantolonu Güneşte Kurutmayın

Her ne kadar açık ve güneşli bir günde çamaşır kurutmak tavsiye edilse de, renkli giysileriniz ve siyah pantolonlarınız için bu seçeneği tercih etmeyin. Güneş ışığı, renkli çamaşırlarda renk solmasına neden olduğu için güneş görmeyen açık bir alan veya kurutma makinesi renk atmasını önlemek için daha iyi bir seçenektir.

Çamaşır Makinesinde Hassas Yıkama veya Elde Yıkamayı Tercih Edin

Siyah pantolonun rengi solmaması için öncelikle yapmanız gereken, olabildiğince nazik bir bakım. Siyah pantolon hangi programda yıkanır merak ediyorsanız, çamaşır makinesi programını ne kadar güçlü ayarlarsanız, pantolonunuz da yıkama esnasında o kadar fazla yıpranacak ve renk kaybedecektir. Bu yüzden siyah pantolon rengi atmaması için en hassas programda yıkanmalı. Elde yıkamak da oldukça yardımcı olacaktır.

Koyu Renkler İçin Geliştirilen Deterjan Kullanın

Siyah pantolon solmaması için koyu renkli giysiler için özel olarak geliştirilmiş kaliteli bir deterjan ve yumuşatıcı ile yıkanmalı. Bu formüller, koyu renk giysilerin rengini korumak için özel olarak üretildiğinden, değer verdiğiniz kıyafetlerin renginin solmaması için kesinlikle denemeye değer. Omo Siyah Sıvı Deterjan nazik ancak derinlemesine bir temizlik için iyi bir seçenektir ve koyu renkli kıyafetleri renk solmalarına karşı korur. Yıkama döngüsüne bir miktar Yumoş Uzman Renk Koruma yumuşatıcı eklemeyi de unutmayın. Bu, siyah pantolonlarınıza ekstra yumuşaklık kazandırırken, rengini korumasına yardımcı olur. 

Peki Siyahlarla Renkliler Yıkanır Mı?

Çamaşırların her birini rengine göre ayırmak çamaşır yıkama sürecini uzatır. Ancak kıyafetlerinizin rengini ve kalitesini ilk günkü gibi korumak için bunu yapmanıza değer. Giysilerinizi karıştırdığınızda farklı renkler birbirini soldurur. Bu yüzden eğer mümkünse renklilerle siyahları ayrı yıkamanız en iyi seçenektir. 

Rengi solan siyah pantolon için bir çözüm arıyorsanız, rengi solan siyah pantolonlarınızı yeniden renklendirebilirsiniz.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?