Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Nar lekesi çıkar mı diye endişelenmeyin! Kıyafetten nar lekesi nasıl çıkar, nar ekşisi lekesi çıkarma yöntemleri nelerdir, öğrenmek için okumaya devam edin.

Güncellenmiş 26 Ocak 2023

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Gömlek lekesine deterjan kapağı ile sıvı deterjan döken kadın eli

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Nar, sonbahar aylarının keyifle yenen bir meyvesidir. Zengin vitamin içeriğiyle oldukça sağlıklı olan bu meyveyle ilgili tek olumsuz şey ayıklamasının zor oluşudur. Kıpkırmızı ve sulu nar taneleri, ayıklanma esnasında kolaylıkla ezilip kıyafetlerimizi lekeleyebilirler. Bu da maalesef zorlu nar lekesiyle uğraşmamızı gerektirecektir. Peki, nar lekesi çıkar mı? Nar lekesi nasıl geçer dediğinizde işe yarayan yöntemler de mevcuttur.

Nar lekesi nasıl çıkar dediğinizde hızlı hareket etmek önemlidir. Lekeye soğuk suyla müdahale ettikten üzerine üzerine karbonat uygulanabilir. Bir sonraki adım olarak lekelere karşı etkili Omo Active Sıvı gibi bir deterjanla giysinizi yıkayabilirsiniz.

Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Kırmızı rengiyle nar lekesi oldukça endişe verici olabilir ancak panik yapmanıza gerek yok. Kıyafetten nar lekesi nasıl çıkar diyorsanız şu adımları uygulayın:

 1. 1

  Lekeyi soğuk suyun altında tutarak mümkün olduğu kadar rengini açın

 2. 2

  Karbonatla lekeyi iyice ovun ve tekrar soğuk suyla durulayın. Lekenin rengi açık maviye dönecektir.

 3. 3

  Lekenin iki yüzüne de değecek şekilde sıcak su geçirin.

 4. 4

  Leke söküldükten sonra giysinizi Omo Active Sıvı Deterjan gibi inatçı lekeler üzerinde etkili bir deterjanla normal bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Bu yöntem, beyazlar üzerinde etkili olduğu gibi, renkli kıyafetlerinizin üzerindeki lekeleri de soldurmadan çıkaracaktır. Nar suyu lekesi nasıl çıkarılır, nar lekesi neyle çıkar dediğinizde etkili bir diğer madde de limondur. Limonu lekenin üzerine sıkıp biraz bekledikten sonra temiz beyaz bir bezle hafifçe bastırarak silebilirsiniz. Ancak limonun giysinize zarar vermediğinden emin olmak için öncelikle görünmeyen bir bölgesine uygulayarak kontrol etmeyi unutmayın.

Nar Ekşisi Lekesi Nasıl Çıkar?

Nar ekşisi lekesi çıkar mı dediğinizde, salataların bu lezzetli sosu da nardan yapıldığı için cevap evet olacaktır. Bu lekelere karşı çözüm bulmak için öncelikle lekeyi soğuk suyun altında iyice durulayın. Sonrasında şu yöntemlerden birini uygulayabilirsiniz:

 • Kıyafetinizin etiketini kontrol ettikten ve görünmeyen bir bölgesinde test ettikten sonra lekelere karşı etkili bir deterjan olan Omo Active Sıvı'dan bir miktar lekenin üzerine dökün. Hafifçe ovalayın ve biraz bekledikten sonra soğuk suyla durulayın.

 • Lekeye limon sıkın ve etki etmesi için biraz bekledikten sonra temiz biz bezle lekeyi silin ve sonra durulayın. Ancak limonun giysinize zarar vermediğinden emin olmak için öncelikle görünmeyen bir bölgesine uygulayarak kontrol etmeyi unutmayın.

Bu yöntemlerle nar ekşisi lekesinden kurtulduktan sonra giysiyi normal bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Nar lekesi çıkar mı dediğinizde bu yöntemlerle probleminize çare bulabilirsiniz. Ancak eğer nar lekesi veya nar ekşisi lekesi sizin için sık tekrarlanan bir problemse ayıklanmış nar almayı seçebilir ya da bu meyveyi ayıklarken eski kıyafetlerinizden birini giymeyi tercih edebilirsiniz.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?