Uzman temizlik ipuçları için adresiniz | TemizSözlük
Reklam
AK Bank - Hemen Başvuru

Mikrofiber Bez Nasıl Temizlenir?

Mikrofiber temizlik bezi yüzeylere zarar vermeden temizler. Peki mikrifiber bezi nasıl temizleriz? Öğrenmek için okumaya devam edin!

Güncellenmiş

perdeler nasıl yıkanır

Temizlik sırasında mikrofiber bez, kiri ve tozu mıknatıs gibi çekip bakterileri tutma özelliğine sahiptir. Fakat bu durum, temizlik malzemelerinin de temizlenmesi gerektiği anlamına gelir! Mikrofiber temizlik bezi temizliği oldukça basittir ve temizlik rutininize rahatlıkla ekleyebileceğiniz bir yöntemdir.

Mikrofiber temizlik bezi temizliği sadece sık kullanım özelliğini arttırabileceği kadar, zamanla kalitesini korumasını da sağlayacaktır. Çamaşır makinesi ya da elde yıkayabileceğiniz mikrofiber bezleri temizleyebileceğiniz bir kaç yöntem vardır.

Mikro fiber bezler, en iyi şekilde suyla ya da tek başlarına kullanılırlar. Mikrofiber bezinizi yıkarken, çamaşır deterjanı ya da yumuşatıcısı kullanmamaya özen gösterin ve üzerindeki yıkama talimatı etiketini mutlaka kontrol edin.

Aşağıdakilerden hangisi çamaşır makinesi temizleyicisi satın alma kararınızda etkili olur ?

Mikrofiber Bez Temizliği

Mikrofiber bezi, hem yıkayıp hem de kalitesini korumasını sağlayabilirsiniz. Yapmamanız gereken bir kaç nokta vardır:

  • Isı
  • Yumuşatıcı
  • Çamaşır deterjanı

Mikrofiber bezlerin suyla ya da kendi başlarına kullanılması gerektiğini unutmayın. Etkisinin azalmaması için herhangi bir temizlik ürünüyle de kullanmamalısınız. Bu yüzden bu tür bezleri yıkarken çamaşır deterjanı ya da yumuşatıcı kullanmamalısınız. Bunun için tek ihtiyacınız olan sudur:

Reklam

OMO Biocide

Mikrofiber Temizlik Bezi Çamaşır Makinasında Nasıl Yıkanır?

Mikrofiber bezleri, başka çamaşırlarla karıştırıp yıkamamak en iyisidir. Fakat karışık materyallerden oluşan çamaşırları yıkamak istiyorsanız, özellikle pamukluların mikro fiber bezlerden uzak tutulması gerekir. Deterjansız olarak, ılık ya da soğuk yıkama ayarında yıkayın. Yıkadıktan sonra, doğal kurumaya bırakın ya da çamaşır kurutucusunun düşük ısı ayarında kurutun.

Unutmayın

Herhangi bir temizlik ürününü kullanırken, kullanma talimatlarını her zaman okumanız gerekmektedir. Herhangi bir temizlik yöntemini denemeden önce, küçük ve görünmeyen bir bölgede test edin. Giysilerinizi temizlerken yıkama etiketini kontrol edin. Tabi ki önce güvenlik – her zaman gerekli güvenlik önlemlerini alın. 

Mikrofiber Temizlik Bezi Elde Nasıl Yıkanır?

Elde yıkamak, en bariz temizlik şeklidir. Özellikle de tek ihtiyacınız olan yıkama malzeme sadece su ise! Mikrofiber bezi ılık ya da soğuk suyun içinde bekletin ve üzerindeki kirin ve tozun gitmesi için hafifçe çitileyin. İyice durulayıp kurumaya bırakın.

Mikrofiber Temizlik Bezi Çamaşır Kurutucusunda Kurutulur Mu ya da Ütülenir Mi?

Buna cevap hayırdır. Fakat çamaşır kurutucusu seçerseniz ısı ayarının en düşükte olmasına dikkat edin. Doğal kurumaya bırakmak, hem mikrofiber bezin ömrünü uzatır hem de kurutma sırasında çamaşır kurutucusunun içinde ısı nedeniyle oluşan parçacıkların da üzerine yapışmasına engel olur. Kurutucu kullanmayı tercih ediyorsanız, ısısız ya da en düşük ısı ayarında olmasına ve bezinizin mikrofiber olmayan materyallerle karışmamasına dikkat edin. Mikrofiber bezinizi hiç bir zaman ütülemeyin. Ütünün ısısı materyalin bozulmasına ve iyi temizlememesine sebep olur.

Mikrofiber bezlerin nasıl yıkanacağını öğrendiğinize göre, artık temizliğe rahatlıkla temizliğe başlayabilirsiniz!

Aslen yayınlandı