Kırmızı Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Muhteşem elbisenize şarap mı döküldü? Endişelenmeyin! Kolaylıkla uygulayabileceğiniz kırmızı şarap lekesi çıkarma yöntemleri için okumaya devam edin.

Güncellenmiş 26 Ocak 2023

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Ahşap Zeminde Kırmızı Şarap, Şarap Açacağı ve Şişe Mantarı

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Bazen küçük bir dikkatsizlik, değer verdiğiniz bir giysinizde zorlu şarap lekesine neden olabilir. Şarap lekesi çıkar mı diyorsanız, her leke gibi bunun da çaresini bulmak mümkün; yeter ki yapmanız gerekenleri doğru sırayla uygulamayı unutmayın. İşte, şarap lekesi çıkarma işlemi için bilmeniz gerekenler!

Kurumuş şarap lekesi nasıl çıkar merak ediyor olabilirsiniz, ancak şarap lekesinin kurumasına izin vermemelisiniz. Şarap lekesinin yerleşip daha zorlu hale gelmemesi için hızlıca müdahale etmeniz gerekir.

Kırmızı Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetten şarap lekesi nasıl çıkar diyorsanız yapmanız gereken ilk işlemler sırasıyla şöyle olmalıdır: Fazla sıvıyı temiz bir bez veya havlu ile kurulayın, daha sonra lekenin üzerine bir miktar tuz dökün. Böylece fazla sıvı emilmiş olacak ve kumaşa daha fazla yerleşmesi önlenecektir. Daha sonra ılık su ile durulayın ve normal yıkama programınızda, kumaşın niteliklerine uygun bir şekilde yıkama yapın.

Şarap şişesi ve kadehi

Temizlik yöntemlerini veya kimyasal leke çıkarıcı gibi ürünleri giysilerinizde kullanırken her zaman kıyafetlerinizin yıkama talimatlarına göre uygulayın. Şarap lekesine ne kadar erken müdahale ederseniz sonucunu o kadar iyi alırsınız.

Yukarıda anlattığımız metotları uygulamanız mümkün değilse ya da kırmızı şarap lekesi tamamen çıkmadıysa giysinizde leke çıkarıcı ürün kullanabilirsiniz. Ancak kullanmadan önce talimatları dikkatlice okumayı ihmal etmeyin. Bu işlemler tamamlandıktan sonra kıyafetinizi lekeler üzerinde etkili Omo Active Sıvı gibi kaliteli bir deterjan kullanarak soğuk yıkama ayarında yıkayın. Sıcak suda yıkamak veya çamaşır kurutucusu kullanmak, lekenin daha fazla yerleşmesine sebep olabilir.

Artık giysilerden şarap lekesi nasıl çıkar biliyorsunuz. Bu leke çıkarıcı yöntemler, pamuklu ve polyester kumaşlar için tasarlanmıştır. İpek gibi daha hassas yapıda olan kumaşlardaki kırmızı şarap lekesi için profesyonel temizleyiciye danışmanız tavsiye edilir. Koltuktan ve halıdan şarap lekesi çıkarmak için farklı yöntemler kullanmanız gerektiğini unutmayın.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorulan

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?