Evde Yılbaşı Kapı Çelengi Nasıl Yapılır?

Evinizi yeni yıl kutlamalarına hazırlamak istiyorsanız yazımızı okuyun, yılbaşı çelengi yapımı adımlarını öğrenin.

Güncellenmiş 14 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
yılbaşı çelengi yapan biri

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Yılbaşı kapı çelengi ve süslerinin geçmişi, Roma İmparatorluğu'na kadar dayanıyor. Yeni yılda şans getirdiğine inanılan yeni yıl kapı süsü ve dekorasyonlarını kendin yap metotları ile kolaylıkla oluşturulabileceğinizi biliyor muydunuz? Evde yılbaşı kapı süsü yapımı ve yılbaşı çelengi yapımı sandığınızdan çok daha kolay! İşte yaratıcılığınızı konuşturacağınız birbirinden şık yılbaşı kapı süsü adımları...

Yılbaşı Kapı Süsleri: El Yapımı Yılbaşı Kapı Çelengi

Yılbaşı ağaçları gibi yeni yıl çelenkleri de klasik modelleri ile vitrinleri süslüyor. Siz de sevdiğiniz dekoratif ürünler, süsler ve bereket getirdiğine inandığınız malzemelerle kendi çelenklerinizi yapabilirsiniz. Hangi modeli yaparsanız yapın, ihtiyacınız olan şey, çalı çırpılardan bir yuvarlak oluşturmak. İplerle birbirine bağlayarak çalıları kolayca halka haline getirmek mümkün. Eğer daha çabuk bir çözüm istiyorsanız hobi mağazalarından halkaları direkt alabilir ve doğrudan süsleme işine geçebilirsiniz. Ayrıca hazırladığınız süsleri yılbaşı hediyesi olarak da sevdiklerinize verebilirsiniz.

Çelenk üzerine LED ışıklar dolayarak görseli zenginleştirebilirsiniz.

yılbaşı ağacı,yılbaşı süsleri ve hediyeler

Yılbaşı Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak çam yapraklarını halka etrafına tutturmalısınız. Dalların daha sağlam olması için silikon kullanabilirsiniz.

  • Çamların üzerine küçük kozalaklar ve parlak çam süsleri yerleştirin. Kozalakları ve süsleri iplerle bağlayabilir, silikonla yapıştırabilir veya kerpeten ile dallara sıkıştırabilirsiniz.

  • Sukulentlerden kapı süsü yapmayı deneyebilirsiniz.

  • Kokina dalları kullanarak işinize biraz renk katabilir, yılbaşı temasını görünür kılabilirsiniz.

  • Kokinaların arasında tarçın çubukları gibi başka egzotik dallar da koyabilirsiniz. Pamuktan yaptığınız kar taneleri veya kar spreyi sıktığınız dallar da son derece dekoratif bir görünüm sağlayacaktır. 

Kozalaklardan Yılbaşı için Kapı Süsü Yapımı

Öncelikle oluşturduğunuz halkanın üzerine hasırdan bir ip dolamalı ve kozalaklara tutunacakları bir taban oluşturmalısınız. Ardından kozalakları renk renk boyayarak silikon yardımı ile halkaya yapıştırabilirsiniz. En üste kırmızı bir kurdele takıp kozalakların üzerine dökeceğiniz sim ile çalışmanıza ışıltı katmak da güzel bir fikir olabilir.

Kışlık Kapı Süsleri ve Yılbaşı Çelenk Yapımı

Yılbaşı, dekoratif ürünler açısından çokça seçenek sunar. Çelenkleri yeni yıl temasında yaparak kısa süre kullanabilir veya kış teması oluşturarak daha uzun süre kapınızda tutabilirsiniz. Peki, yılbaşı çelengi nasıl yapılır? Halka üzerine çam dalları ile kaplama yaptıktan sonra, kahverengi bir kurdele ile ara ara üzerinden geçin. Üzerine yıldız anason, tarçın çubuğu, mandalina ve küçük kozalakları silikon ile yapıştırın. İşte bu kadar, bereket sembolü kapı süsünüz hazır. 

Yılbaşı çelengi hazırlarken hilal şeklinde tasarımlar da yapmak mümkün. Dalları birbirine sıkıştırarak yapacağınız çelengi asmak için arkaya metal bir parça takmayı unutmamalısınız.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?