Evde Kedi Oyuncağı Nasıl Yapılır?

Oyuncu kediniz için ev yapımı kedi oyuncakları hazırlamak ister misiniz? Evde kedi oyuncağı yapımı hakkında tüm püf noktalar için okumaya devam edin!

Güncellenmiş 4 Nisan 2022

·

Yazar

Okuma Süresi5 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
mavi kedi yatağının üzerinde kedi oyuncakları

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Küçük ve sevimli dostlarımızın hayatına adrenalin katacak oyuncakları kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz. Onların av dürtülerini pekiştirecek, eğlenceli anlar yaşamalarını ve başarma hissi tatmalarını sağlayacak ev yapımı kedi oyuncakları hazırlamak, düşündüğünüz kadar zor değil. Kedi oyuncağı yapımı hakkında bilmeniz gereken tüm püf noktalarını sizin için derledik.

Kediniz oyuncağa karşı isteksizse, pelüş oyuncağın içine biraz kedi nanesi koymayı deneyebilirsiniz. Bu sayede kediniz oyuncağın kokusuna ilgi duyar ve ona kolaylıkla alışır.

El Yapımı Kedi Oyuncakları Nasıl Olmalı? 

  • Eğer kediler her şeyle oynar diyenlerdenseniz, bir yere kadar haklısınız ancak onlara daha güvenli ve kolaylıkla eğlenebilecekleri oyuncaklar hazırlamak elimizde. Kedi oyuncaklarının yuvarlanabilir, taşınabilir ve kovalanabilir olması kediler için oldukça önemlidir.

  • Her kedi top peşinden koşmayı veya olta kovalamayı sever. Kedi oltası adı verilen oyuncakların özelliği bir sopaya bağlı lastik ip ve ucundaki obje ile kedileri oynatmasıdır. Eğer olta yapacaksanız, lastik ipin ucuna bağlanacak oyuncağın yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz; ip esneyip geri gelirken onu yaralamak istemezsiniz. Seçtiğiniz materyalin dişlerini acıtmaması da önemlidir. Balık, kuş veya fare şeklindeki oyuncaklar yapabilir veya birkaç malzeme ile ona toplar hazırlayabilirsiniz.

  • Evde kedi oyuncağı yapmak için evinizdeki malzemeleri kullanabilir ve kedinizi eğlendirebilirsiniz. Ev yapımı kedi oyuncakları hazırlamadan önce bu oyuncaklar sayesinde kedilerin kondisyonlarını koruduklarını da aklınızda tutmalısınız.

kucağında kedi tutan biri

Kedilerin kısa sürede oyuncaklardan bıktığından şikayetçiyseniz oyuncakları bir süre saklayabilir ve o unuttuğunda yeniden verebilirsiniz. Böylelikle oyuncağa karşı olan heyecanını korumuş olursunuz.

Kedi Oyuncağı Nasıl Yapılır?

Kedinizin oyuncaklarını aldıktan kısa süre sonra bulamıyor olabilirsiniz. Oyuncaklar ortadan kayboluyorsa, sorumlunun küçük arkadaşınız olduğunu bilmelisiniz. Çoğu kedi oyuncaklarını kaybetmez; sadece kimsenin bulamayacağı yerlere saklar. Temizlik için mobilyaları çektiğinizde oyuncakların hepsini bir araya toplanmış halde görmeniz mümkün. Siz de sürekli oyuncak almaktan sıkıldıysanız ve evde kedi oyuncağı nasıl yapılır merak ediyorsanız, kediler için oyuncak yapımı sandığınızdan çok daha basit. İşte, evde kediler için yapılabilecek oyuncaklar...

  • Kedinizin yeni bir topa ihtiyacı varsa, gerekli olan tek şey biraz alüminyum folyo. Folyoyu elinizde top haline getirerek onu oynatabilirsiniz. Eğer topu çok yalayan, ağzında taşıyan bir kediniz varsa, oyuncak yapımı için sağlık açısından alüminyumu çok sık kullanmamalısınız ama yalnızca peşinden koşuyorsa bu yeni topu çok seveceğine emin olabilirsiniz.

  • Bir diğer top yapma yolu ise çorap katlamak. Evde tek kalan çorapları top haline getirerek kedinizi oynatabilirsiniz. Elbette sökülmesini göze almalısınız. Evde kedi oyuncağı yapımı yalnızca biraz yaratıcılık gerektiriyor. Çoğunlukla balkon ve mutfaklarda kullanılan kapı süslerinin ucuna 1 metre uzunluğunda bir kıyafet lastiği bağlayarak yüksekte bir çiviye asabilirsiniz. Kapı süslerinin yumuşak elyaftan veya kumaştan olmasını tercih etmelisiniz. Kediniz bu objeleri çekip bırakarak kendi kendine oynayabilir.

  • Ponpon sevmeyen kedi yoktur. Evinizde herhangi bir kıyafetin ponponu varsa keserek kedinize oyuncak yapabilirsiniz. Yoksa bile yünleri üst üste şerit halinde koyabilir ve fiyonk şeklinde bağladıktan sonra uçlarından keserek kendi ponponlarınızı yapabilirsiniz. Evde kedi oyuncağı yapımı bu kadar kolay!

  • Evinizde tahta bir sopa, biraz lastik ve pelüş bir oyuncak varsa kedi eşyaları yapımı için hazırsınız demektir. Sopanın ucuna 30 cm uzunluğunda lastiği bağlayın, lastiğin ucuna ise pelüş oyuncağı dikin. Sopadan tutarak yavaş yavaş oyuncağı salladığınızda kedinizin koşarak geldiğine şahit olabilirsiniz. Çünkü hiçbir kedi oltaya hayır diyemez.

  • Evde kedi yatağı yapımı ve kedi evi yapımı da kedilere evde oyuncak yapımı kadar kolaydır. Kedinize eğlenceli oyuncaklar ve rahat yataklar hazırlayabilirsiniz.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?