Unilever logo
Koronavirus (Covid-19) Bilgilendirmesi : Evde ve dışarıda alabileceğiniz hijyenik önlemler.

Kağıt Havlu Kullanım Alanları

Gün içerisinde sorunlarımıza pratik çözümler üreten kağıt havlular artık yaşantımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kağıt havluların yenilikçi kullanım alanları ve kağıt ürünler hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Güncellenmiş

Reklam
AK Bank - Hemen Başvuru
Kağıt Havlu Kullanım Alanları

Siz kağıt havluları sadece yüzey temizliğinde mi kullanıyorsunuz? O halde hala kağıt havlu ürünlerinin kullanışlılığını fark etmememişsiniz demektir. Kağıt havluları evinizin her alanında farklı amaçlarla kullanabilir, hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. İşte pratik bilgiler...

Kağıt havluyu katlayarak kullanmak daha iyi emicilik sağlar. Bu bilgileri göz önüne alarak kağıt havlu kullanımında tasarruf sağlayabilirsiniz.

Covid – 19 pandemi dönemindeki hayat tarzınız ,kıyafetlerinizden çıkarmaya çalıştığınız leke türlerini etkiledi mi ?

Kağıt Havlu Kullanım Alanları

  • Kağıt havluyu emici özelliği ile mutfakta kullanabilirsiniz. Yağ emmede üstüne yoktur, kızartmalardan fazla yağı çeker.
  • Elinizi kurulamak veya yüzeylere dökülen sıvıları temizlemek için tercih edebilirsiniz.
  • Toz alırken kağıt havlu kullanmak oldukça pratik. Hatta havlularla cam sildiğinizde iz kalmadığını görebilirsiniz.
  • Kağıt havlu sebzelerin suyunu almak için de tercih edilebilir. Maydanoz, dereotu, roka gibi narin ve kolaylıkla tazeliğini kaybeden otları kağıtlara sararak sakladığınızda raf ömrü uzar.
Reklam
Kağıt havlu kullanmadan önce kurulayacağınız sebzeleri veya ellerinizi lavabo içinde çırparak fazla suyu akıtabilir, ardından kurulama yaparak kağıt havlu israfını önlemeyebilirsiniz. Eğer kağıt havlu kullanma alışkanlığınız sizi sürekli çok fazla yaprak kullanmaya teşvik ediyorsa, ruloları ortadan bölerek tuvalet kağıdı boyutuna getirebilirsiniz. Bu şekilde kağıt havluların çok daha uzun süre kullanılabildiğine tanık olmanız mümkün.

Yeniliğin İzinde Kağıt Havlu Nasıl Kullanılır?

Kağıt havluda yenilikçi kullanım arayanlardansanız bu maddelere dikkat etmelisiniz. İşte yenilikçi kullanım alanları...

  • Kağıt havlu yapraklarını açarak içine karbonat koyduğunuzda, toz tanecikleri dışarı çıkmayacak ama karbonat etkisini gösterecektir. Üzerini lastikle bağladığınız havluları ayakkabıların içine koyabilir, kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Burada z peçete ürünlerinden de faydalanmanız mümkün.
  • Sadece havlular değil, ruloları da işinize yarar. Ruloları halka halinde, ikişer parmak kalınlığında keserek onları rulo peçetelik olarak kullanabilirsiniz. Ruloları kaplayarak süslemeyi de unutmayın. Kumaş peçeteleriniz şık halkalarla çok güzel duracak.
  • Sürekli mop temizlemekten sıkıldıysanız, mop kılıfının üzerine kağıt peçete takıp yerleri silebilir, sonra peçeteyi çöpe atabilirsiniz.
  • Giysilerinizin mis gibi lavanta kokmasını istiyor ama kese bulamıyorsanız, aynı karbonatı koyduğunuz gibi kağıt peçetelerin içine lavanta tohumlarını koyabilir ve çekmecelere yerleştirebilirsiniz.
  • Filtre kahve yapacağınız zaman filtre kağıdınız bittiyse kağıt havlu ile demleme yapabilirsiniz.
  • Bitmiş ruloları evdeki fazla kabloları toplamak için kullanabilirsiniz. Fazla kabloları, üzerine sardığınız rulolarla pratik bir şekilde depolamak mümkün.

Bunlara Dikkat

Kağıt havlu da ağaçlardan yapılan selülozdan elde edilir. Bu nedenle çevre bilinci ile kağıt havlu kullanmak fazla tüketimin önüne geçebilir. İki yaprak el kurulamak için yeterli bir miktardır. Kat kat havlu kullanmak yerine tek kat kullanmayı denemeli, yeterli gelmediğinde bir kat daha kullanmayı tercih etmelisiniz.

Aslen yayınlandı