5 Adımda Hızlı Oda Temizliği

Zamanınız kısıtlıysa hızlıca odayı toplamak gözünüzü korkutmasın. Yazımızı okuyun, videomuzu izleyin ve hızlı oda temizleme püf noktalarını keşfedin!

Güncellenmiş 8 Aralık 2021

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
ahşap yatak, üçkü komodin, abajur

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Yatak odanızı bu sabah nasıl bıraktığınızı hatırlıyor musunuz? Temiz ve derli toplu mu yoksa savaş alanı gibi mi bırakmıştınız? Bir arkadaşınız iş çıkışında size uğramak istediğini söylese, eve girip kapınızı kapatıp bu savaş alanını gizleyebilecek fırsatınız olacak mı?

Bahaneniz ister acelenizin olması, ister bir temizlik malzemesinin kalmaması olsun, hijyenik temizlik yapabilmek için bir şekilde yatak odanızı toplamanız gerekecek. Odayı toplamak için ne yapmanız gerektiğini zaten biliyorsunuzdur. Peki ama ya bunu yapmak için çok az vaktiniz varsa hızlıca oda nasıl temizlenir? Aşağıdaki hızlı oda temizliği için 5 adımı takip ederek göz açıp kapayıncaya kadar tertemiz ve derli toplu bir odaya kavuşun.

Hızlıca oda temizleme için öncelikle camları açarak odanızı havalandırın. Dağılmış eşyalarınızı toplayıp gruplandırın. Sonra her bir grupla ayrıca ilgilenin. Yüzeylerdeki kiri ve tozu temizleyin. Yerlerde dağınıklık yapacak hiçbir şey kalmadıysa görev tamam demektir.

5 Adımda Hızlı Oda Temizliği Nasıl Yapılır?

1. Adım: Pencereleri Açın

Havasız kalmış bir oda, odanız düzenli olsa dahi kirli bir his verir. Temizliğe başlamadan önce pencerelerinizi açın ki odanızın içindeki hava tazelensin.

2. Adım: Yatağınızı Toplayın

Çarşafınızı, yastıklarınızı ve yorganınızı düzeltin. Yatağınızı yaptığınızda odanız bir anda çok daha derli toplu gözükecektir. Bu size, ayrıca döküntüleri toplayıp gruplandırmanız için yer sağlar. Vaktiniz varsa yatağınızdaki tozu elektrikli süpürgeyle alın ve nevresimlerinizi değiştirin.

bir yatağın üzerinde temiz beyaz çarşaf ve yastıklar

Elinizin altında her zaman pratik, etkili ve çok amaçlı bir temizlik malzemesi bulundurun. Böylece yatak odanızdaki tüm yüzeyleri çok kısa sürede temizleyebilirsiniz.

3. Adım: Dağınıklığı Toparlayın

Yerde, komodinin veya şifonyerin üzerinde, pencere veya kapıdan sarkan tüm kıyafetlerinizi ve eşyalarınızı toplayıp yatağınızın üzerine koyun. Daha sonra bunları odanızdaki dolaplara, çekmecelere yerleştireceğiniz şekilde gruplandırın. Diğer odalara götürmeniz gereken şeyleri de ayrıca gruplandırmayı unutmayın. Kirlileri, kirli sepetine atıp temiz olanları ayırın. Odanızdaki çöpü boşaltmayı da unutmayın.

4. Adım: Yüzey Temizliği

Yukarıdan aşağı doğru, temiz nemli bir bez ve Cif Ultra Hijyen ürünleri gibi hijyenik temizlik yapmanıza yardımcı olacak bir temizlik malzemesi ile odanızdaki kiri ve tozu temizleyin. Temizlemeniz gereken yüzey cilalı ahşap parke, mermer veya granit gibi özel ilgi isteyen bir malzemeden yapılmışsa Cif Jel Zemin Uzmanı ürünleri size yardımcı olacaktır.

5. Adım: Süpürün

Elektrik süpürgesiyle hızlıca zemindeki tozları, tüyleri ve kirleri alın. Yatak odanızdaki mobilyanızı temizlemek içinse süpürgenizin ucuna fırça aparatını takıp mobilyanızın üzerinden süpürerek geçirin. Vaktiniz varsa, perdelerinizdeki tozu da bu şekilde alabilirsiniz.

Hızlıca oda temizlemek işte bu kadar kolay!

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Covid – 19 pandemi dönemindeki hayat tarzınız ,kıyafetlerinizden çıkarmaya çalıştığınız leke türlerini etkiledi mi ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?