Unilever logo
Koronavirus (Covid-19) Bilgilendirmesi : Evde ve dışarıda alabileceğiniz hijyenik önlemler.

Hızlı Oda Temizliği

Zamanınız kısıtlysa ve temizlemeniz gereken çok fazla yer varsa, yazımızda vereceğimiz püf noktaları sayesinde işiniz oldukça kolaylaşacak.

Güncellenmiş

Reklam
AK Bank - Hemen Başvuru
Yatak nevresimi ve yastıklar

Yatak odanızı bu sabah nasıl bıraktığınızı hatırlıyor musunuz? Temiz ve derli toplu mu yoksa savaş alanı gibi mi bırakmıştınız? Bir arkadaşınız iş çıkışında size uğramak istediğini söylese, eve girip kapınızı kapatıp bu savaş alanını gizleyebilecek fırsatınız olacak mı?

Bahaneniz ister acelenizin olması, ister bir temizlik malzemesinin kalmaması olsun, hijyenik temizlik yapabilmek için bir şekilde yatak odanızı toplamanız gerekecek. Odanızı nasıl toplayacağınızı zaten biliyorsunuzdur. Peki ama, ya bunu yapmak için çok az vaktiniz varsa? Aşağıdaki 5 kolay adımı takip ederek göz açıp kapayıncaya kadar tertemiz ve derli toplu bir odaya kavuşun.

1. Adım: Pencereleri Açın

Havasız kalmış bir oda, odanız düzenli olsa dahi kirli bir his verir. Temizliğe başlamadan önce pencerelerinizi açın ki odanızın içindeki hava tazelensin.

2. Adım: Yatağınızı Toplayın

Çarşafınızı, yastıklarınızı ve yorganınızı düzeltin. Yatağınızı yaptığınızda odanız bir anda çok daha derli toplu gözükecektir. Bu size ayrıca döküntüleri toplayıp gruplandırmanız için yer sağlar. Vaktiniz varsa, yatağınızdaki tozu elektrikli süpürgeyle alın ve nevresimlerinizi değiştirin.

3. Adım: Dağınıklığı Toparlayın

Yerde, komodinin veya şifonyerin üzerinde, pencere veya kapıdan sarkan tüm kıyafetlerinizi ve eşyalarınızı toplayıp yatağınızın üzerine koyun. Daha sonra bunları odanızdaki dolaplara, çekmecelere yerleştireceğiniz şekilde gruplandırın. Diğer odalara götürmeniz gereken şeyleri de ayrıca gruplandırmayı unutmayın. Kirlileri, kirli sepetine atıp temiz olanları ayırın. Odanızdaki çöpünüzü boşaltmayı da unutmayın.

4. Adım: Yüzey Temizliği

Yukarıdan aşağı doğru, temiz nemli bir bez ve Cif Ultra Hijyen Ürünleri gibi hijyenik temizlik yapmanıza yardımcı olacak bir temizlik malzemesi ile odanızdaki kiri ve tozu temizleyin.Temizlemeniz gereken yüzey cilalı ahşap, mermer veya granit gibi özel ilgi isteyen bir malzemeden yapılmışsa, Cif Jel Zemin Uzmanı ürünleri size yardımcı olacaktır.

5. Adım: Süpürün

Elektrik süpürgeyle hızlıca zemindeki tozları, tüyleri ve kirleri alın. Yatak odanızdaki mobilyanızı temizlemek içinse, süpürgenizin ucuna fırça aparatını takıp mobilyanızın üzerinden süpürerek geçirin. Vaktiniz varsa, perdelerinizdeki tozu da bu şekilde alabilirsiniz.

Artık odanız temiz ve düzenli gözüküyor. Daha fazla faydalı temizlik ipuçları için, yatak nasıl temizlenir adım adım bu videoda öğrenin:

Elinizin altında her zaman pratik, etkili ve çok amaçlı bir temizlik malzemesi bulundurun. Böylece yatak odanızdaki tüm yüzeyleri çok kısa sürede temizleyebilirsiniz.

Covid – 19 pandemi dönemindeki hayat tarzınız ,kıyafetlerinizden çıkarmaya çalıştığınız leke türlerini etkiledi mi ?

Camları açarak odanızı havalandırın. Dağılmış eşyalarınızı toplayıp gruplandırın. Sonra her bir grupla ayrıca ilgilenin. Yüzeylerdeki kiri ve tozu temizleyin. Yerlerde dağınıklık yapacak hiçbir şey kalmadıysa görev tamam demektir.
Reklam

Aslen yayınlandı