Süet Ayakkabılar Nasıl Temizlenir?

Görüntüsü şık olsa da kullanım açısından hassas olan süet ayakkabıların temizliği aslında çok kolay. Süet ayakkabı nasıl temizlenir, evde süet ayakkabı temizliği nasıl yapılır, süet ayakkabı nasıl silinir gibi soruların cevaplarını ve süet ayakkabı temizleme yöntemlerini sizin için derledik.

Güncellenmiş 19 Mayıs 2021

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Turuncu zeminde eflatun süet ayakkabı ve kemer, mavi gömlek ve pantolon

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Çok severek aldığınız süet ayakkabılarınızı giymeye cesaret edemiyor musunuz? Süetin zor bir materyal olduğunu düşünebilir, bu yüzden süet ayakkabılar nasıl temizlenir diye merak ediyor olabilirsiniz ancak süet ayakkabılarınıza iyi bakarsanız ayakkabılarınız uzun süre ilk günkü görünümünü koruyacaktır.

Süet çok hassas bir materyal olduğundan kir ve süet yüzeyinde oluşan çiziklere su kullanmadan müdahale etmek en iyisidir. Süet ayakkabılarınızı zarar vermeden temizlemek için önerilerimize kulak verin.

Eğer süet topuklu ayakkabı nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, yeni ayakkabılarınızın lekelenmemesi için tedbir almak, kirlenen süet ayakkabıları temizlemekten çok daha kolaydır. Ayakkabılarınızı leke ve izlerden korumak için etiketteki bakım talimatlarına ve sizinle paylaştığımız süet bakım önerilerine göz atın.

Süet Ayakkabı Temizleme: Süet Ayakkabı Lekesi Nasıl Çıkar?

  • Süet ayakkabı leke çıkarma işlemini evde kendiniz yapacaksanız aayakkabınızın dokusu için özel olarak üretilmiş bir fırça edinin. Ayakkabınızın bakım önerileri ayakkabınıza en uygun ürünün hangisi olduğunu söyleyecektir.

  • Süet ayakkabı leke temizleme fırçasıyla ayakkabınızdaki kirleri yavaşça fırçalayın. Fırçayı hep aynı yöne doğru nazikçe hareket ettirmeye dikkat edin.

  • Süet ayakkabı çizikleri nasıl giderilir merak ediyorsanız cevabı basit. Ayakkabınızda oluşan çizik ve izlerin nedeni süetin dokusunun ezilmesidir. Bu izlerden kurtulmak için süet fırçasıyla çiziğin olduğu yeri ileri ve geri doğru hareketlerle iyice fırçalayın.

  • Süet ayakkabı nasıl silinir diyorsanız fırçayla çıkaramadığınız inatçı lekeleri süet için özel üretilmiş silgilerle çıkarabilirsiniz. Eğer süet silgisi bulamadıysanız herhangi bir kalem silgisi de işinizi görecektir.

Süet için özel olarak üretilmiş bir fırça edinin. Süet ayakkabınızdaki leke ve izlerden kurtulmak için bunu kullanın. Fırçayla çıkaramadığınız lekeler için özel süet silgisi, bulamıyorsanız da kalem silgisi kullanın. Süet normalde sudan uzak tutulmalıdır, ancak önerdiğimiz yöntemi adım adım uygulayarak su lekelerinden suyla kurtulabilirsiniz. Süet ayakkabılarınıza su geçirmeyi ve leke oluşumunu önleyen bir sprey sıkarak ayakkabınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Süet Ayakkabı Temizliği: Lekeler Nasıl Önlenir?

  • Yeni aldığınız süet ayakkabılarınıza su geçirmeyi ve leke oluşumunu önleyici sprey uygulayarak ayakkabılarınızın lekelenmesini önleyebilirsiniz. Bu tür ürünleri kullanmadan önce mutlaka ayakkabınızın bakım önerilerini ve spreyin kullanım talimatlarını okuyun. Ürünü önce ayakkabınızın fazla görünmeyen bir yerinde deneyin.

  • Süet ayakkabı nasıl temizlenir sorusunun en önemli cevabı düzenli fırçalamaktır. Süet ayakkabılarınızı her kullanımdan sonra bir süet fırçasıyla nazik bir şekilde fırçalayın.

  • Yağmurlu günlerde süet ayakkabı giymemeye çalışın.

  • Kırmızı şarap, mürekkep gibi zor lekeleri kendiniz çıkarmaya çalışarak ayakkabılarınızın süet dokusunu yıpratabilirsiniz. Bu tür lekelerden kurtulmak için ayakkabılarınızı bir ayakkabıcıya temizletin.

Kırmızı süet ayakkabının lekelerini fırçalayan biri

Hijyenik ayakkabı temizliği ipuçlarını uygulayarak ayakkabılarınızın daima temiz ve bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca spor ayakkabı temizliği ve bot temizliği yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?