Uzman temizlik ipuçları için adresiniz | TemizSözlük
Unilever
Reklam
AK Bank - Hemen Başvuru

Süet Ayakkabı Temizliği

Görüntüsü şık ama kullanımı hassas olan süet ayakkabılar nasıl temizlenir? Süet ayakkabı temizleme yöntemlerini buradan öğrenin.

Güncellenmiş

Renkli zemin üzerinde çeşitli kadın giysileri

Çok severek aldığınız süet ayakkabılarınızı giymeye cesaret edemiyor musunuz? Süetin zor bir materyal olduğunu düşünebilirsiniz, ancak süet ayakkabılarınıza iyi bakarsanız ayakkabılarınız uzun süre ilk günkü görünümünü koruyacaktır.

Süet çok hassas bir materyal olduğundan kir ve süet yüzeyinde oluşan çiziklere su kullanmadan müdahale etmek en iyisidir. Süet ayakkabılarınızı zarar vermeden temizlemek için önerilerimize kulak verin.

Yeni ayakkabılarınızın lekelenmemesi için tedbir almak, kirlenen süet ayakkabıları temizlemekten çok daha kolaydır. Ayakkabılarınızı leke ve izlerden korumak için etiketteki bakım talimatlarına ve sizinle paylaştığımız süet bakım önerilerine göz atın.

Aşağıdakilerden hangisi çamaşır makinesi temizleyicisi satın alma kararınızda etkili olur ?

Süet Ayakkabılardaki Kir ve İzlerden Nasıl Kurtulunur?

  • Süet ayakkabınızın dokusu için özel olarak üretilmiş bir fırça edinin. Ayakkabınızın bakım önerileri ayakkabınıza en uygun ürünün hangisi olduğunu söyleyecektir.
  • Süet ayakkabı temizleyici fırçayla ayakkabınızdaki kirleri yavaşça fırçalayın. Fırçayı hep aynı yöne doğru nazikçe hareket ettirmeye dikkat edin.
  • Ayakkabınızda oluşan çizik ve izlerin nedeni süetin dokusunun ezilmesidir. Bu izlerden kurtulmak için süet fırçasıyla çiziğin olduğu yeri ileri ve geri doğru hareketlerle iyice fırçalayın.
  • Fırçayla çıkaramadığınız inatçı lekeleri süet için özel üretilmiş silgilerle çıkarabilirsiniz. Eğer süet silgisi bulamadıysanız herhangi bir kalem silgisi de işinizi görecektir.

Reklam

Cif
Süet için özel olarak üretilmiş bir fırça edinin. Süet ayakkabınızdaki leke ve izlerden kurtulmak için bunu kullanın. Fırçayla çıkaramadığınız lekeler için özel süet silgisi, bulamıyorsanız da kalem silgisi kullanın. Süet normalde sudan uzak tutulmalıdır, ancak önerdiğimiz yöntemi adım adım uygulayarak su lekelerinden suyla kurtulabilirsiniz. Süet ayakkabılarınıza su geçirmeyi ve leke oluşumunu önleyen bir sprey sıkarak ayakkabınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Süet Ayakkabılar Lekelerden Nasıl Korunur?

  • Yeni aldığınız süet ayakkabılarınıza su geçirmeyi ve leke oluşumunu önleyici sprey uygulayarak ayakkabılarınızın lekelenmesini önleyebilirsiniz. Bu tür ürünleri kullanmadan önce mutlaka ayakkabınızın bakım önerilerini ve spreyin kullanım talimatlarını okuyun. Ürünü önce ayakkabınızın fazla görünmeyen bir yerinde deneyin.
  • Süet ayakkabılarınızı her kullanımdan sonra bir süet fırçasıyla nazik bir şekilde fırçalayın.
  • Yağmurlu günlerde süet ayakkabı giymemeye çalışın.
  • Kırmızı şarap, mürekkep gibi zor lekeleri kendiniz çıkarmaya çalışarak ayakkabılarınızın süet dokusunu yıpratabilirsiniz. Bu tür lekelerden kurtulmak için ayakkabılarınızı bir ayakkabıcıya temizletin.
leke çıkarma

Aslen yayınlandı