Çim Lekesi Nasıl Çıkar?

Parklarda yapılan geziler ve piknik sonucu oluşan çimen lekesi nasıl çıkar öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Güncellenmiş 9 Eylül 2021

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Bahçe Çimen Saksılar ve Bisiklet

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

İster bir ebeveyn ister profesyonel futbolcu olun, isterseniz de zaman zaman parkta yürümekten, piknik yapmaktan hoşlanan biri olun. "Çim lekesi çıkar mı?" sorusu hep aklınızın bir köşesinde değil mi?

Kimi sadece çocukların veya profesyonel futbolcuların çamur lekesi ve çimen lekesi gibi zorlu lekelere maruz kaldığını düşünür; hâlbuki çok dikkatli davranan kişilerin kıyafetlerinde bile zaman zaman istemeden bu tür lekeler oluşabilir. Peki, çimen lekesini nasıl temizlenir? İhtiyacınız olan tek kapakta maksimum hijyen sağlayan Omo Sıvı Deterjan ve temiz sudur. Elbette zorlu çim lekesini çıkarmak için farklı tüyolarımız da var.

Hangi leke çıkarma yönteminden faydalanırsanız faydalanın, öncelikle kullanacağınız temizlik ürününü ufak bir kumaşta test edin ve işlemi ürün talimatlarına göre uygulayın. Sonuçta dikkatli olmaktan zarar gelmez. Peki çim lekesi nasıl geçer? Çimen lekesi çıkarma adımlarına bakabilirsiniz;

Çimen lekesini en iyi şekilde çıkarmanın yolu etkili bir deterjan kullanmaktan geçer. Enzim içeren Omo Sıvı Deterjan gibi kaliteli bir deterjan kullanarak çimen lekesinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Çim Lekesi Nasıl Çıkar?

 1. 1

  Çimen lekesinin üzerine sıvı deterjan uygulayın ve yavaşça ovun.

 2. 2

  Lekenin üzerine uyguladığınız deterjanı durulayın.

 3. 3

  Giysinizi normal yıkama programında yıkayın.

 4. 4

  Eğer kıyafetinizin yıkama etiketinde asetat/triasetat yazıyorsa bu işlem kıyafetiniz için uygun değildir.

Çimen ve Çocuklar

Lekeli kıyafeti soğuk suya sokunuz, bu aşamada asla sıcak su kullanmayınız. Bu makaleye dayanarak leke çıkarıcı bir ürün ve yöntem seçiniz. Seçtiğiniz yöntemi uyguladıktan sonra eğer leke hala çıkmadıysa yeniden uygulamayı deneyin veya lekeyi çıkarmak için farklı bir yöntem seçin. Leke çıkarma yöntemini uyguladıktan sonra giysinizi her zaman kullandığınız deterjan ile yıkayınız.

Çim Lekesi Çıkarma: Deterjan veya Leke Çıkarıcı

Bazen ihtiyacınız olan sadece etkili bir deterjandır. Omo Sıvı Deterjan gibi kaliteli bir deterjan kullanarak çimen lekesini çıkarmakta başarılı sonuç elde edebilirsiniz. Sıvı deterjanı lekenin üzerine yayın ve yavaşça ovun. Bu uygulama lekenin yumuşamasını sağlayacaktır. Bu işlemden sonra kıyafetinizi yıkayın. Gördüğünüz gibi, gayet kolay bir çözüm!

Çim Lekesi Çıkarma: Çamaşır Suyu Kullanılır Mı?

"Beyaz çamaşırlardan çimen lekesi çıkar mı, çamaşır suyu kullanmalı mıyım?" diye düşünüyor olabilirsiniz. Aslında bu durum kıyafetinizin kumaşına ve kişisel tercihinize bağlıdır. Çamaşır suyu, pamuklu ve polyester gibi kumaşlara zarar verebilir. Eğer çamaşır suyu kullanmakta karar kılarsanız çamaşırlarınıza uygun ürünün kullanma talimatını ve kıyafetinizin etiketindeki talimatları dikkatlice okuyun. Kıyafetinizi önerilen süreden fazla çamaşır suyunda bırakmamaya özen gösterin. Aksi takdirde çamaşır suyu lekesi oluşabilir.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?