Bronzlaştırıcı ve Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

Küçük makyaj kazaları bazen kaçınılmaz olabilir, ancak bronzlaştırıcı krem ve rimel lekesi kabusunuz olmasın. Yazımızı sonuna kadar okuyun, bronzlaştırıcı krem ve rimel lekesi nasıl çıkar öğrenin.

Güncellenmiş 14 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Makyaj malzemesi

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

İster iş için ister sosyal hayat için olsun makyaj hemen her kadının günlük rutinleri arasındadır. Hafif bir makyaj bile tercih etseniz fondöten, rimel, ruj gibi bazı temel ürünler her gün elinizin altında olacaktır. Bazen aceleden bazen dikkatsizlikten bu makyaj ürünleri giysilerimize bulaşır. Yüzünüzü güzelleştirirken kıyafetlerinizi feda etmemek için maskara lekesi nasıl çıkar, bronzlaştırıcı krem lekesi nasıl çıkar öğrenebilir ve kıyafetlerinizi makyaj lekelerinden kurtarabilirsiniz.

Makyaj malzemeleri cildinizdeki kusurları örter ve kirpiklerinizi dolgunlaştırırken tertemiz giysilerinizi de lekeleyebilir. Bronzlaştırıcı krem veya rimel lekesi nasıl geçer diyorsanız, Omo Active Sıvı Deterjan gibi güvenilir bir ürün, bu yağlı lekeler üzerinde gerekli etkiyi gösterecektir.

Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

Makyajımızı temizlerken en zor çıkan ürünlerden olan rimel, kıyafetler üzerinde de koyu renkli lekeler bırakabilir. Makyaj yaparken veya makyajınızı temizlerken beklenmedik bir kaza yaşadıysanız rimel lekesi çıkar mı diye endişelenmenize hiç gerek yok. Rimel lekesi kıyafetten nasıl çıkar diyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. 1

  Rimel lekesinin üzerine Omo Active Sıvı Deterjan gibi lekeler üzerinde etkili bir deterjandan lekeye birkaç damla damlatın. Hassas bir kumaştan rimel lekesi çıkarmak istiyorsanız, deterjanın giysiye zarar vermediğinden emin olmak için mutlaka önce görünmeyen bir yerinde deneyin ve giysinin yıkama talimatlarını kontrol edin.

 2. 2

  Deterjanı nazikçe ovalayarak rimel lekesine iyice yedirin. Ovalarken kumaşa zarar vermemeye dikkat edin.

 3. 3

  Deterjanla ovaladığınız lekeli bölgeyi soğuk ya da ılık suda durulayın.

 4. 4

  Rimel lekesini tamamen uzaklaştırmak için çamaşır makinesine atarak giysiyi yıkayın. Giysinizin yıkama talimatlarına dikkat edin.

 5. 5

  Halıdan rimel lekesi nasıl çıkar diyorsanız yine halınız için uygun bir leke çıkarıcı kullanabilirsiniz.

Bu adımlar rimel lekesi nasıl çıkar sorunuzu yanıtlayacaktır.

Fondöten lekesi

Bronzlaştırıcı Krem Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Bronzlaştırıcı lekesini su veya sodayla sökerken ovmaktan kaçının. Bu, lekeyi kumaşa daha çok yedirecektir. Makyaj lekesi çıkmamış ürünleri çok sıcak suya maruz bırakmayın ya da kurutucuya atmayın. Bu, lekeyi kumaşa daha da sabitleyebilir.

Bronzlaştırıcı krem, sprey ve fondötenler cildimize güzel bir ışıltı verirken kıyafetlerimizde turuncu lekelere dönüşebilirler. Bronzlaştırıcı sprey nasıl çıkar dediğinizde şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. 1

  Öncelikle lekeye mümkün olduğunca erken müdahale edin. Ne kadar durursa çıkarması o kadar zorlaşır.

 2. 2

  Giysiyi musluğun altına getirin. Kumaşı ters çevirerek lekenin içinden soğuk su akıtın. Bu, lekenin bir kısmını uzaklaştıracaktır.

 3. 3

  Lekenin üzerine birkaç damla soda damlatın. Sonrasında temiz bir bezi bastırarak lekeyi ovmadan emdirin.

 4. 4

  Deterjan veya bulaşık deterjanını eşit miktarda suyla karıştırın. Bu karışımla lekeyi hafifçe ovalayın. Sonrasında durulayın.

Bu adımların ardından giysinizi normal bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Kıyafetlerdeki bronzlaştırıcı krem ve rimel lekesi nasıl geçer sorularına bu yöntemlerle yanıt bulmanız mümkündür. Eğer lekeler inatçıysa adımları tekrarlamaktan çekinmeyin. Oje lekesi gibi inatçı lekeler için farklı yöntemler uygulamak gerektiğini unutmayın. Biraz sabırla sevdiğiniz kıyafetleri tekrar güvenle giymeye hazır hale getirebilirsiniz.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?