Sıvı (Konsantre) Çamaşır Deterjanı Nasıl Kullanılır, Neden Kullanmalısınız?

Sıvı konsantre deterjan nedir, nasıl kullanılır ve neden sıvı konsantre deterjan diye merak ediyorsanız aradığınız cevapları yazımızda bulacaksınız.

Güncellenmiş 13 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Sıvı Deterjan Kapağı

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Teknoloji geliştikçe deterjan anlayışı da farklı bir boyut kazanıyor. Teknolojiyi ve temizliği mükemmel şekilde bir araya getiren Omo konsantre sıvı deterjan çeşitleri ise daha az miktarlarla daha fazla çamaşır temizleyerek beklentileri aşmayı başarıyor.

Oldukça işlevsel bir kapağa sahip olan Omo konsantre sıvı deterjan sayesinde siz de düşük ısılarda bile kolayca yüksek temizlik performansı elde edebilirsiniz.

Konsantre Çamaşır Deterjanı Ne Demek?

Normal deterjanlar ile aynı oranda çamaşırı çok daha az miktarlarla temizleyen yoğun formüllü deterjanlara konsantre çamaşır deterjanı deniyor. Bu sayede çok daha az kimyasal, ambalaj ve alan tüketen konsantre deterjanlar, aynı zamanda çok daha verimli sonuçlar almanızı sağlıyor.

Tıpkı normal deterjanlardaki gibi temelde iki ayrı alt türe sahip olan bu yoğun deterjan çeşidinin konsantre toz deterjan ve konsantre sıvı deterjan çeşitleri bulunuyor. Tam otomatik çamaşır makineleri için özel olarak geliştirilmiş konsantre deterjanlar, ambalaj açısından da normal deterjanlarla birçok benzerliğe sahip.

Sıvı Çamaşır Deterjanı Nasıl Kullanılır?

Sıvı deterjan kullanımında en önemli kullanım püf noktası, doğru deterjan miktarını ayarlayabilmekte yatıyor. Omo Color’dan Omo Bebek’e tüm sıvı deterjan ambalajlarında yer alan fonksiyonel kapak sayesinde en doğru miktarı kolayca ayarlayabilir, böylece ideal oranlarla maksimum verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Omo sıvı deterjanların gövdesindeki kullanışlı kapağı yerinden çıkarmanız ve içini deterjanla doldurduktan sonra kapağı makine haznesindeki kirlilerin arasına yerleştirmeniz yeterli. Deterjanla ilgili değişik hiçbir işlem yapmanızı gerektirmeyen pratik kapak, işinizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Ayrıca pratik Omo kapağın iki farklı kullanım şekli bulunuyor. Bunlar;

  • Dozlama: Omo kapağına likit ürünü döktükten sonra kapağı makinenizin içine yerleştirip, yıkama programını başlatabilirsiniz. Tek kapak Omo sıvı deterjan, çamaşırlarınızda istediğiniz leke çıkarma performansını sağlamak için yeterli oluyor.

  • Ön Yıkama Önerisi: Çamaşırlarınızın üzerinde zorlu lekeler bulunuyorsa Omo sıvıyı lekenin üzerine döktükten sonra Omo kapağın arkasındaki tırtıklı yüzeyi kullanarak lekeyi çitileyebilirsiniz. Sonrasında tekrar Omo kapağın içine sıvı ürünü dozlayıp, makinenin içerisine yerleştirerek yıkama programını başlatabilirsiniz.

Sıvı Deterjan Makineye Ne Zaman Konur?

Etkili ve doğru bir yıkama süreci için ister toz ister sıvı farketmeksizin tüm deterjanları her zaman makineyi çalıştırmadan önce ilgili gözlere koymalısınız. Bu yüzden Omo Active ve Omo Hijyen gibi sıvı deterjan türlerini de yıkama işlemini başlatmadan önce makineye yerleştirmiş olmalısınız.

Sıvı Çamaşır Deterjanı Nereye Konur?

Sıvı çamaşır deterjanı kullanımı, toz deterjana göre herhangi bir farklılık içermediği için konsantre sıvı deterjanları da birebir aynı makine gözlerine koyabilirsiniz. Ancak Omo sıvı deterjan çeşitlerini, kullanışlı kapakları aracılığıyla direkt olarak makine haznesindeki kirlilerin arasına da yerleştirebilirsiniz.

Siz de Omo konsantre sıvı deterjan çeşitlerinden birini kullanarak çamaşırlarınızda minimum miktarla maksimum hijyenin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Omo sıvı deterjanlarla ve kapak ilgili daha fazla bilgi edinmek için Omo Instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz!

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?