Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Giderilir?

Temizlik sonrası çamaşır suyu kokusu sizi rahatsız ediyorsa çamaşır suyu kokusu nasıl giderilir, çamaşır suyu kokusunu önlemek için neler yapılabilir öğrenmek için yazımızı sonuna kadar okuyun!

Güncellenmiş 9 Aralık 2021

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Sprey, temizlik eldiveni ve mikrofiber bez ile ahşap yüzey temizliği

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Çamaşır Suyu Kokusu ve Klor

Çamaşır suyu, gün içerisinde en çok kullanılan temizlik malzemelerindendir. Banyo, tuvalet, mutfak ve kıyafet temizliğinde sıkça kullanılan çamaşır suyu, kısa sürede oldukça etkili sonuç verir. Ancak bu güçlü ürün, içeriğinde bulunan sodyum hipoklorit, yani klor nedeniyle temizlik sonrası kimilerinin hoşuna gitmeyen bir koku bırakabilir. Uzun süre kalıcı olan ve su ile kolay kolay giderilemeyen temizlik sonrası çamaşır suyu kokusu nasıl çıkar diyorsanız evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler var.

Yağ damlattığınız veya lavanta, sabun koyduğunuz keseleri çekmecelerinizin içine yerleştirerek evinizin ve kıyafetlerinizin uzun süre güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Giderilir?

Çamaşır suyu kokusuna maruz kalmak istemiyorsanız ve temizlik sonrası çamaşır suyu kokusu nasıl geçer diyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Evde Organik Kokular

  • İçlerine karanfil veya sabun koyduğunuz keseleri evinizin belirli bölgelerine yerleştirerek hem gün içinde hem de temizlik sonrasında evinizin güzel kokmasına katkıda bulunabilirsiniz.

  • Bir başka yöntem de üzerine yağ damlattığınız pamukları evinizin belirli bölgelerine bırakarak güzel kokular yaymalarını sağlayabilirsiniz. Bu yağlara lavanta, karanfil, nane, çay ağacı yağı, limon, okaliptüs, kekik yağı örnek verilebilir.

  • Ayrıca, bu yağları bir şişeye koyarak kendi oda spreyinizi yapabilir veya bambu çubuklar yardımıyla bu yağların kokusunun yayılmasını sağlayabilirsiniz.

  • Portakal, limon gibi güzel kokulu meyveleri kurutarak kullanabilir, evinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

    Evde Spa Malzemeleri

Klorsuz Temizlik ile Ferah Koku

Çamaşır suyu kokusu almak istemeyenler ve kokudan rahatsız olanlar için uygun nitelikler taşıyan klorsuz çamaşır suları da güzel kokulu çamaşır suyu ve temizlik yöntemlerine yenilikçi bir alternatif olarak verilebilir. Klor içermeyen çamaşır suyu kullanımına yönelerek rahatsızlık veren koku oluşmadan önüne geçebilir, bu problemi kökten çözebilirsiniz.

Tercih ettiğiniz temizlik ürünlerinin alerjen madde içermediğinden emin olun. Klorsuz çamaşır suyunu kullanmadan önce mutlaka kullanma talimatını okuduğunuzdan emin olun.

Dermatolojik olarak test edilmiş ve uygunluğu onaylanmış olan klorsuz çamaşır suları ise çocuk ve bebeklerin bulunduğu ortamlarda tercih edilebilir. Alerji, egzama, astım gibi hastalıkları olan ve kimyasallara karşı hassasiyeti bulunan kişilerin rahatlıkla kullanabileceği klorsuz çamaşır suları, ferah kokusu ile temizlikten haz almanızı ve uzun süreli hijyene sahip olmanızı sağlar.

Domestos Klorsuz Çamaşır Suyu kullanarak ferah bir temizlik ve maksimum hijyen sağlayabilirsiniz.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Covid – 19 pandemi dönemindeki hayat tarzınız ,kıyafetlerinizden çıkarmaya çalıştığınız leke türlerini etkiledi mi ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?