Babalar Günü Hediye Fikirleri

Babalar Günü yaklaştı! Babama ne alabilirim, Babalar Günü için el yapımı hediye nasıl yapabilirim diye düşünüyorsanız yazımızı okuyun, babanızı sevindirecek hediye fikirlerini öğrenin!

Güncellenmiş 14 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi5 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Baba ve kız

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Ailemize sevgimizi göstermek için özel bir güne ihtiyaç yok elbette. Ancak böyle özel bir günü de kaçırmak istemez, babamıza olan sevgimizi bir şekilde ifade etmek isteriz. Büyüklerimizin özel günleri sevdiğini de düşünürsek, babalar gününe az kala ‘’Ne alsam?’’ diyenlere babalar günü hediyesi fikirleri vermek istedik. Babalar gününe özel hediye almak istiyorsanız okumaya devam edin.

El yapımı ya da seçip özenle satın aldığınız bir babalar günü hediyesi… Her şekilde babanızı mutlu etmeniz mümkün. Biz yine de önerilerimizle güzel ve hep hatırlayacağınız bir Babalar Günü geçirmenizi diliyoruz.

Babaya hediye ne alınır?

İlk önerimiz birlikte güzel bir kahvaltı organizasyonu yapmanız olacak. Aileile birlikte güne en güzel şekilde başlamanın yolu birlikte yapılan bir kahvaltıdan geçer. Kahvaltı organizasyonunu ev içi ya da ev dışı olarak ayarlayabilirsiniz elbette. Eğer evde yapacaksanız şöyle mükellef bir sofrayı, babanızın sevdiği yiyeceklerle doldurarak onun kalbini çalmak istemez misiniz? Üstelik sadece babanız değil ailenin diğer üyeleriyle birlikte vakit geçirmek için de oldukça iyi bir seçenek.

Elektronik seven babalara babalar günü hediyesi

İşte hem işlevsel hem de edinmesi en kolay hediye seçeneklerinden biri. Tabii ki elektronik seven bir babanız varsa bu dünyaya adım atmanız için babalar günü şahane bir gün. Klavye-mousse set, kulaklık, laptop çantası, taşınabilir disk, akıllı bileklik babalar günü hediyeleri arasında yerini alabilecek ve babanızı çok sevindirecek hediyelerden.

‘’Geçmiş değil bugün gibi’’ dedirten babalar günü hediyesi

Babalar günü için hediyenin anlamlı olması her şeyden önemli olsa gerek. Öyleyse babanızla geçmişten bugüne fotoğraflarınızdan oluşan bir masa ya da duvar takvimine ne dersiniz? Bu hediyeyle hem fotoğraflarınızı bir araya getirmiş olacaksınız hem de baktıkça babanızın sizi hatırlamasını sağlayacağı şahane bir anıyı ona bırakmış olacaksınız.

Babalara hediye fikirlerinde ihtiyaçlara da yer verin

Babanızın kesin olarak beğeneceğini düşündüğünüz ve aynı zamanda ihtiyacını da karşılayacağınız bir hediye de kulağa çok güzel gelmiyor mu? Kıyafet, kitap, ayakkabı, cüzdan, tıraş makinesi gibi seçeneklerden birini değerlendirerek babanızı mutlu etmeniz mümkün.

Babalar Günü Hediye Fikirleri El Yapımı

Geldik el emeği göz nuru hediye önerilerine. Babalar günü için hediye fikirlerinde el emeğine de yer ayırın, unutamayacağınız bir hatıra oluşturun.

Babalar günü hediyesi yapımı/Seramik kupa

Babanızın çalışma masası için ona bir kalemlik hediye yapabilirsiniz. Babalar günü hediyesi yapımı için ihtiyacınız olanlar; havayla kuruyan bir kil, poli merdane, kupa, maket bıçağı, streç film, ince uçlu boya fırçası, vernik ve su.

Hamuru yumuşayıncaya kadar yoğurun ve merdane yardımıyla düz bir zeminde açın. Kalemlik olarak kullanacağınız kupayı streç filmle kaplayın, havayla kuruyan hamuru bardağın üzerini kapatacak şekilde kaplayın. İki parçayı birleştirecek şekilde de hamuru kaplayabilir, birleştirme noktalarında su kullanabilirsiniz. 24 saat kurumaya bıraktığınız kili bardağın üzerinden çıkarın. Bundan sonrası tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Hamurun üzerini dilediğiniz renkte bir hobi boyasıyla boyayın ve üzerine babanıza bırakmak istediğiniz mesajı yazın. İşte, anlamlı bir hediye hazırlamak bu kadar kolay!

İlk babalar günü hediyesi ne olabilir?

Bu kısım siz sevgili anneler için… Yeni baba olmuş eşinize unutamayacağı bir babalar günü hediye fikri bulabilir, ilk babalar gününü şahane geçirmesini sağlayabilirsiniz. Bizim önerimiz; ahşap çerçeve yapımı.

Yeni baba için hediye fikirlerinin en anlamlısı yeni doğmuş bebeğiyle birlikte ilk gün çekilmiş fotoğraflarından oluşan bir hatıra. 4 adet ahşap çıtayı belirlediğiniz noktalardan sabitleyin. Çıtaların sağ ve solunu eşitlediğiniz çiviler çakın ve ip gerin. İplerin sağlam olması için jüt ip tercih edebilirsiniz. Gerdiğiniz iplerin üzerine baba ve çocuk fotoğraflarını, bakıp, hep gülümseyeceği anlardan oluşan fotoğrafları küçük mandallarla tutturun. Çerçevenin boş kalan kısımlarına LED ışık dolayın. Halat iplerden çerçeveye bir askı yapın. Hediyenizi babaya duvara asarak verebilirsiniz.

Doğduğunuz gün hediyelerin en güzelini alan babanıza onu düşündüğünüzü hissettiren küçük hediyeler vererek daha da mutlu etmeniz mümkün. Bütün babaların Babalar Günü kutlu olsun.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner
 • Evde Yapabileceğiniz Yılbaşı Hediye Fikirleri

  Dilerseniz, işe pratik ve yaratıcı fikirlerle yeni yıl hediyesi nasıl yapılır sorusunun cevabıyla başlayalım. Birkaç basit malzeme ile zahmetsiz bir şekilde yapabileceğiniz el yapımı yılbaşı hediyeleri, maliyet açısından avantaj sağlarken aynı zamanda arayıp da bulamadığınız ürünleri yapabilmenize de imkan tanır. Genellikle yapıştırma, kesme, boyama gibi basit işlemlerle tamamlanabilen el yapımı yeni yıl hediyeleri, ister kendinize ister sevdiklerinize benzersiz armağanlar sunabilmenizin de bir yoludur. Diğer yandan, basit el yapımı hediyeler üreterek potansiyel atıkların değerlendirilmesi için de aracılık etmiş olursunuz. Siz de pratik el yapımı yılbaşı hediyeleri için önerdiğimiz adımlara göz atarak dilediğiniz alternatifi kendiniz ya da sevdiklerinizi şımartmak için yapabilirsiniz.

  1. 1

   Yılbaşı temalı kavanoz yapın.

   Evlerde en çok rastlanan şeylerden biri olan kavanozlar, pek çok gıdayı saklamak için dolaplarımızda bulunuyor. İşlevini tamamlayan kavanozları atmak yerine, onları süs amaçlı olarak birbirinden farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Boş kavanozları değerlendirebileceğiniz en şık seçeneklerden biri de yılbaşı temalı kavanoz yapmak. Hem şık hem işlevsel olan hem de yılbaşı için küçük bir hediye olarak kabul edilebilecek bu kavanozları yapabilmek için çok şeye ihtiyaç yok. Farklı boyutlarda, etiket kısımları tamamen temizlenmiş boş kavanozlar, silikon ya da tutkal türü güçlü bir yapıştırıcı, hasır ip ve yapay çiçekler bu iş için yeterli. Zevkinize göre kuru meyve ve dallar, led ışıklar ve peçete bile kullanarak sıradan bir vazoyu yılbaşı ruhu ile renklendirebilirsiniz.

   Öncelikle kavanozun çevresini yoğun bir yapıştırıcı ile tamamen kaplayın.

   Kaplama işleminin ardından yapıştırıcı kurumadan toz şeker, minik kristal parçaları gibi ışıltı yaratabilecek parçacıklarla kavanozun tamamını örtün.

   Bu şekilde kurumaya bıraktığınız kavanoz tamamen kuruduğunda hasır ipten yapılmış küçük bir kurdeleyi kavanozun üst kısmına yapıştırın.

   Ardından bu kurdelenin önüne zevkinize göre ya da tercihen kırmızı, yeşil tonlarında küçük yapay bir çiçek yapıştırın. Böylece ister kendi ev dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz ister sevdiklerinize armağan edebileceğiniz yılbaşı temalı kavanozunuz hazır.

  2. 2

   Evdeki malzemelerle yılbaşı mumluk yapımı fikrini deneyin.

   Vazgeçilmez yılbaşı figürlerinden biri olan mumları evde kendiniz yapabileceğinizi ve yaratıcı el yapımı hediyeler arasında bulunan ağaç dallarıyla çevrili mumluklara koyabileceğinizi biliyor musunuz? Bunun için düz, desensiz bir viski bardağı ve oldukça ince, küçük ve aynı boylarda ağaç dalları bulmanız yeterli. Herhangi bir yapıştırıcı ile kapladığınız viski bardağının etrafına bardağın yüksekliğini çok fazla aşmayacak boylardaki dalları aralıksız ve dikey olarak yapıştırabilirsiniz. Böylece içine yerleştireceğiniz hoş mumlar ile oldukça şık bir hediye çeşidi elde edebilirsiniz.

  3. 3

   Küçük yılbaşı hediyeleri yerine çarpıcı bir tablo tasarlayın.

   Basit el yapımı hediyeler arasında yer alan bir diğer seçenek de el yapımı dekoratif tablolardır. Şüphesiz tablo yapmak oldukça zor ve külfetli bir uğraş. Ancak çeşitli desteklerle yapabileceğiniz minimal tablolar işinizi epey kolaylaştırıyor. Dikdörtgen biçiminde bir tuval alarak işe başlayabilirsiniz. Dikey konumda kullanacağınız tuvale öncelikle koyu kahverengi ile seçtiğiniz basit bir figürü çizin. Örneğin bir ağaç dalı çizebilirsiniz. Ardından kola şişesinin bombeli alt kısmını, ayrı boya tabaklarına aldığınız açık ve koyu yeşil tonlarındaki renklere batırarak tuvale bastırın. Piramit şeklinde oluşturacağınız bu farklı tonlar oldukça hoş bir yılbaşı ağacının ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

  4. 4

   Yılbaşı hediye fikirleri içindeki en sıcak seçenek: El yapımı battaniye yapmayı deneyin.

   El yapımı battaniye, yeni yıl hediye fikirleri içerisinde hem işleviyle hem görüntüsüyle öne çıkan bir alternatiftir. El yapımı battaniye yapmak için dilediğiniz renkte yün ipler yeterli oluyor. Bileklerinize geçirerek örgü şeklinde bir araya getirebileceğiniz yün ip öbeklerinden ortaya oldukça hoş ve fonksiyonel bir battaniye çıkarabilirsiniz. Özellikle bej rengi, gri ve füme tonlarının kullanıldığı el yapımı battaniyeler oldukça hoş ve uyumlu bir görüntü oluşturacaktır.

  5. 5

   Kendin yap yılbaşı hediyeleri için yılbaşı süslerini kanaviçeden yapın.

   Daha önce hiç nakış yapmamış olsanız ya da yeni başlayan biri olsanız bile birkaç iplikle neler yaratabileceğinize şaşıracaksınız. Bunun için çeşitli büyüklüklerde kasnaklar, biraz kumaş ve ipliğe ihtiyacınız var. Süslerinizde kanaviçe, etamin ya da punch yöntemlerini kullanabilirsiniz. Yeni yılın rakamlarını işleyebilir, basit çam ağacı desenleri yapabilir, hediye paketi ve kar tanesi desenleri işleyebilirsiniz.

  6. 6

   Evde yılbaşı hediyesi hazırlama eğlencenizi minik çam ağaçlarıyla bitirin.

   Hem kolay hem de küçük yılbaşı hediyeleri arasında yer alan minik çam ağaçlarını evinizde veya ofisinizde kullanabileceğiniz gibi yılbaşı akşamını beraber geçireceğiniz konuklarınıza da armağan edebilirsiniz. Oldukça pratik bir yapım sürecine sahip olan mini çam ağaçları için farklı boyutlarda kozalaklar, şarap mantarları ve yıldız figürleri yeterli oluyor. Yeşil renge boyadığınız kozalakları, şarap mantarlarının üstüne yapıştırabilir, en üst noktaya da bir yıldız figürü ekleyerek minik yılbaşı ağaçlarınızın yapım sürecini tamamlayabilirsiniz.

Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?