10 Adımda Kore Cilt Bakımı

Koreli kadınların sahip olduğu pürüzsüz ve porselen gibi görünen bir cildi kim istemez ki? Siz de bu güzellik sırlarını öğrenmek için sabırsızlanıyorsanız, yazımızı okumaya devam edin!

Güncellenmiş 13 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi5 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
10 Adımda Kore Cilt Bakımı

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Koreli kadınların ciltlerinin ne kadar pürüzsüz, lekesiz yani en doğru tabirle porselen gibi göründüğünü hiç fark ettiniz mi? Peki, bu imrenilesi cilde sahip olmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız, Koreli kadınların güzellik sırları hakkında size vereceğimiz detaylı bilgileri düzenli olarak uyguladığınız takdirde siz de porselen gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. 10 adımdan oluşan kore cilt bakımı, tüm püf noktaları ve detaylarıyla birlikte yazımızda yer alıyor.

Kore cilt bakım rutini 10 farklı adımdan oluşuyor. Bu rutin her ne kadar 10 adımı kapsasa da Koreli kadınlar kendi ciltlerinin ihtiyacı olan bakımı tespit edip buna yönelik bir bakım rutini oluşturmada oldukça başarılılar. Sıralayacağımız güzellik önerilerinin tamamını kendi kişisel bakım rutininize dahil edebileceğiniz gibi, sizin cilt tipinize uymayacağını düşündüğünüz maddeleri uygulamadan çıkarabileceğinizi de belirtmek istiyoruz. 

Cilt bakımı rutininizi oluştururken öncelikli olarak kendi cildinizin ihtiyacı olan uygulamaları baz almanız önemlidir. Bahsettiğimiz “10 adımda Kore cilt bakımı rutini” bir geneli kapsamakla birlikte, hassas ve alerjik bir cilt tipiniz varsa cildinize uygun ürünleri kullanmanız önemlidir. Cildinizde olumlu etki gözlemlemediğiniz uygulamaları nitelikli bir cilt bakımı gereği, uyguladığınız adımlar arasından çıkarmanız doğru olacaktır.

Kore Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kore Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için cilt bakımınızı düzenli olarak uygulamanız gerekir. Her akşam cildinizi derinlemesine temizlemeniz ve cildinize uygun nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeniz oldukça önemlidir. Sabah uyandığınızda da cildinize aynı hassasiyeti göstermeniz, cildinizde kısa sürede olumlu bir değişiklik yaratır. Bu klasik rutin dışında haftalık peeling ve maske uygulamalarını ihmal etmemenizi de tavsiye ediyoruz.

1.Adım Yağ Bazlı Temizleyici

Yağ bazlı temizleyiciler, Kore cilt bakımında "double-cleasing" yönteminin yani -çift temizlik- adımının ilk aşamasında yer alıyor. Yağ bazlı temizleyiciler yüzünüzdeki kiri ve makyajı nazikçe temizleme görevini üstlenir. Bu yağların uygulaması da oldukça basit: Temizleyiciyi kuru cildinize güzelce uygulayın ve sonra suyla durulayın. 

2. Adım Temizleyici Jel ya da Köpük Kullanımı

Çift temizleme adımının ikinci aşamasında, jel ya da köpük temizleyici uyguluyoruz; böylece cildiniz derinlemesine temizlenmiş oluyor. Cilt tipinize uygun olan temizleme ürününüzü, uygulama talimatları doğrultusunda cildinize uyguladığınızda ikinci adımı tamamlamış olacaksınız. 

3. Adım Peeling ile Ölü Derilerden Kurtulun

Peeling, cildinizi ölü derilerden arındırarak uygulayacağınız diğer bakım ürünlerinin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Peeling uygulamasını haftalık cilt bakım rutininizin iki gününe yaymanız doğru olacaktır. Eğer çok hassas bir cilde sahipseniz, cilt tipinize uygun bir peeling ürününü haftada bir uygulamanız, cildinizin tahriş olmasını önleyecektir. 

4. Adım Tonik Uygulaması 

Kore güzellik sırları arasında tonik uygulaması da yer alıyor. Tonikler cildinizin pH dengesini koruyarak derinlemesine nemlenmesini ve daha önce yapılan temizlik uygulamalarından sonra gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlıyor. Temizlik ve peeling ile arındırma işlemleri sonrasında elinize döktüğünüz bir miktar toniği yüzünüze uygulamanız, toniğin etkilerinden faydalanmanız için yeterli olacaktır. 

5. Adım Esanslar ile Cildini Canlandır

Koreli kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini alan esanslar, hücre yenilemesini destekliyor ve cildin kaybettiği nemi geri kazandırıyor. Cildinize uygun olan esansı parmaklarınızla nazikçe cildinize uygulayın ve cildinize kazandırdığı parlaklığa tanık olun!

Kore Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bunlara Dikkat

Yazımızda bahsettiğimiz adımların tamamını uygulayabileceğiniz gibi, kişisel cilt bakım ihtiyaçlarınız doğrultusunda sadece birkaçıyla kendiniz için ideal bir bakım rutini oluşturmanızın mümkün.

6. Adım Temel Tedaviler ile Bakımın Desteklenmesi

Temel tedaviden kastettiğimiz şey, cildinizi serum ve ampuller ile desteklemeniz. Serum ve ampul seçerken cildinizin ihtiyacına karşılık verecek olan ürünlere yönelmelisiniz. Kuru, gözenekli ya da lekeli... Hangi sorunla mücadele etmek istiyorsanız, ona uygun ampul ve serumu düzenli olarak cildinize uygularsanız, sonuçları kısa bir süre içerisinde almaya başlayacaksınız. 

7. Adım Kağıt Maske

Koreliler için kağıt maskeler hayat kurtaran bakım argümanlarından bir tanesi. Siz de bu anlık iyileştirici etkiyi deneyimlemek istiyorsanız, haftada iki gün kağıt maske uygulaması yaparak bakım adımlarından bir tanesini daha rutininize dahil edebilirsiniz.

8. Adım Göz Kremi

Göz çevresi, bildiğiniz gibi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu hassas dokuyu korumak ve gerektiği gibi bakımını yapmak için göz çevresi kremini uygulamayı unutmamalısınız. 

9. Adım Cildi Derinlemesine Nemlendirme

Tüm bu adımların sonucunda, cildinize ihtiyaç duyduğu nemi verip onu cildinize hapsetmelisiniz. Nemli bir cildin her zaman daha esnek, daha parlak ve daha sağlıklı göründüğünü unutmayın. Cildinizin ihtiyaç duyduğu nem seviyesine uygun olan nemlendiricinizi, her temizlik sonrasında masaj hareketleri ile cildinize uygulamayı ihmal etmeyin. 

10. Adım SPF Koruma Kalkanı 

Mevsim yaz ya da kış olsun, her koşulda dışarıya çıkarken SPF korumalı kremleri bakım rutininize dahil etmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece güneşin zararlı ışınlarından cildinizi nitelikli bir şekilde koruyarak cildinizin erken yaşlanmasının önüne geçmiş olacaksınız.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner
Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?