Kotlar Nasıl Yıkanır?

Günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan ve iş yerinde, sokakta hatta partide sıklıkla giydiğimiz kotlar nasıl yıkanır buradan keşfedebilirsiniz.

Güncellenmiş 26 Nisan 2021

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Kot Pantolon

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Denim kumaş 1800’lerde icat edilmiş olabilir ancak bu günümüzde kotların nasıl yıkanacağı konusunda daha çok şey bildiğimiz anlamına gelmez. Şanslıyız ki denim trendinin modası hiçbir zaman geçmez, yani kot temizlemeyi öğrenmek icin hiçbir zaman çok geç değildir. Kot kumaşı sık yıkama gerektirmez ama kotlarınızı doğru bir şekilde yıkamak ömürlerini uzatacaktır. O yüzden, kotlarınızın etiketindeki bakım önerilerine uymaya mutlaka dikkat edin. Nasıl kot yıkayacağınızı öğrenmek için aşağıdaki yöntemleri izleyin.

Kotlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra, dizlerden katlayıp bir askıya asarak diz altının bollaşmasını önleyebilirsiniz.

Kot Nasıl Yıkanır: Üç Seçenek

Kotlarınızı Dondurun

Kulağa çılgınca gelebilir ama kotlarınızı dondurmak, cildinizden kotunuzun dokusuna bulaşan bakterileri öldürmek için birebirdir. Kotunuzu ters çevirin, derin dondurucuya koyun ve bütün gece bekletin. Sabah kotunuzu dondurucudan çıkarın ve 20 dakikalığına kurutucuya atın. Böylece kotlarınız hem temiz kalacak, hem de şeklini kaybetmeyecektir.

Kotunuzu Ters Çevirin

Lavaboya su doldurup bir kapak çamaşır deterjanı ekleyin ve kotu suya batırın. Dikkatli bir şekilde kumaşı ellerinizle ovun. Kirler çıktıktan sonra, kotu kuruması için asın. Böylece kotunuz hava alacak ve daha uzun süre ferah kokacaktır.

Kotunuzu Yıkayın

Çamaşır makinenizi en düşük ısıya getirin ve kotunuzu ters yıkayın. Isı ne kadar artarsa, kotunuzun renk atma olasılığı o kadar yüksek olacaktır. Kotlarınızı az bir miktar çamaşır deterjanıyla, etiketindeki yıkama önerilerine uygun olarak yıkayın. Kotunuz nemliyken dikişleri esneterek,7 kotunuzun çekmesini önleyebilirsiniz.

Pantolon Nasıl Ütülenir?

Siyah Kotlar Nasıl Yıkanır?

Çoğumuz siyah kot temizliğine üşeniriz ve doğru düzgün yıkanmadığında siyah kotlar çok çabuk solabilir. Solma riskini azaltmak ve kotunuzu daha uzun süre ilk günkü rengiyle kullanmak istiyorsanız, siyah çamaşırlar için özel olarak tasarlanan Rinso Kömür Siyahlığı gibi etkili bir deterjan kullanmayı tercih edebilirsiniz.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?