Unilever logo
TemizSözlük logo
Temizlik ve dekorasyon ipuçları için hemen kaydolun !

Vazgeçilmez Limon ve Karbonat İle Çamaşır Temizliği

Yıllardır hijyenik temizlik ve beyazlık için vazgeçilmez sırrımız limon ve karbonat çamaşır temizliğinde nasıl kullanılır? Limon ve karbonatı birleştiren güçlü formül için okumaya devam edin!

Güncellenmiş

Limon-karbonat ile çamaşır temizliği
Reklam
Sign Up Banner

Geçmişten bu güne kadar evin her alanında kullanılan limon ve karbonatın temizlik gücü tartışılmaz. Özellikle hijyenik temizlik sağladığı ve beyaz çamaşırlara ekstra bir beyazlık/parlaklık verdiği için çokça tercih edilen bu iki çözüm geçmişten şimdiye ve gelecekte de kullanılmak üzere kuşaktan kuşağa aktarılıyor diyebiliriz.

Artık çamaşır yıkarken limon var mı, karbonat kaldı mı diye düşünmenize gerek yok! Çünkü artık bu iki efsane gücü birleştiren Rinso Limon ve Karbonat Toz Çamaşır Deterjanı var! Hem beyazlarda hem renklilerde güvenle kullanabileceğiniz Rinso Limon ve Karbonat Toz Çamaşır Deterjanı, giysilerinizde mükemmel bir temizlik ve kalıcı ferahlık sağlar. Doğanın gücüyle en zorlu lekeleri bile kolayca temizleyerek giysilerinizin görünümünü en iyi şekilde muhafaza eder. Üstelik hem cildinize, hem doğaya saygılı bir tutum sergiler! %100 doğal temizlik mineralleri içerir, klor, fosfat, ve paraben içermez.

Peki, Rinso Limon ve Karbonat Toz Çamaşır Deterjanı ile beyaz çamaşırlar nasıl yıkanır?

“Öncelikle kirli sepetinizdeki beyazları ayırın. Beyaz giysileri, renkli ve siyahlarla yıkamak renklerin karışmasına ve beyazların solmasına neden olabilir. Yıkamaya geçmeden önce giysilerinizin yıkama talimatlarını okuyun ve mutlaka yazanlara uyun.”

Giysilerinizi makineye yerleştirirken makinenin kapasitesinden fazla doldurmamaya özen gösterin. Eğer makinenizin kapasitesini bilmiyorsanız, makine tamburunun içinde elinizin gireceği kadar boş alan kalmış mı diye kontrol edebilir, emin olabilirsiniz. Makineyi gereğinden fazla doldurmak hem makinenizi zorlar hem de çamaşırların iyi yıkanmamasına neden olur.

Beyazlarınızı bembeyaz yapacak, doğal temizlik mineralleri içeren Rinso Limon ve Karbonat Toz Deterjanı makinenizin deterjan haznesine ekleyin.

Beyaz giysileriniz eğer pamukluysa 40, narinse 30 derecede yıkayın. Çok kirli, lekeli ve sıcak yıkamaya uygunsa 60-90 dereceye kadar uygun bir program kullanabilirsiniz.

Yıkama programı bittiğinde tertemiz ve mis kokulu çamaşırlar için açık alanda kurumaya bırakın.

Giysilerinizi ütüyleyin ve dolabınıza yerleştirin. Göz alıcı beyazlıktaki giysilerinizin keyfine varın.

Rinso Limon ve Karbonat Toz Çamaşır Deterjanı ile renkli çamaşırlar nasıl yıkanır?

Renkli giysilerinizi de açık renkliler, renkliler ve koyu renkliler olarak ayırın.

Gruplara ayırdığınız renklilerin yıkama talimatlarını mutlaka kontrol edin. Renkli giysiler genellikle 30-40 derecede ve ılık/soğuk suda yıkanabilir.

Çamaşır makinesine, gruplara ayırdığınız giysileri yerleştirin ve tamburda hijyenik yıkama için gerekli boşluğun kaldığından emin olun.

Makinenizin deterjan gözüne mis kokulu Rinso Limon ve Karbonat Toz Deterjan ekleyin.

Yıkanan giysilerinizi havadar bir alanda, direkt güneşe maruz bırakmadan kurutun.

Tertemiz ve renkli giysilerinizin tadını çıkarın!

Limon ve karbonatın gücünü bir pakette birleştiren Rinso Limon ve Karbonat Toz Deterjan’ı kullanın, beyazlarınızı bembeyaz, renklilerinizi capcanlı yapın, derinlemesine temizliğin ve hoş kokunun keyfini çıkarın!

. . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . .
Neler Gerekli?
. . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . .
Kesin Çözüm İçinRinso Limon ve Karbonat Toz Deterjan
Rinso Limon ve Karbonat Toz Deterjan

Reklam

MPU Sign Up Banner

Alternatif Yöntem: Limonla Fırın Temizliği

Her gün kullandığımız limonun fırın temizlemenin pratik yolları içerisinde olduğunu biliyor muydunuz? Limonla fırın temizliği için:

 1. Limon karışımını hazırlayın

  Orta büyüklükte, fırına dayanıklı bir kabı suyla doldurun. İki limonu ortadan ikiye bölün ve kaseye koyun.

 2. Fırını ısıtın

  Limonla temizlik işleminin etkili olabilmesi için fırını 250 dereceye ısıtın.

 3. Limon karışımını fırına yerleştirin

  Fırın ısındıktan sonra içinde limon karışımının bulunduğu kabı raflardan birine yerleştirin. Bir saat bekletin. Bir saat sonra fırını kapatın, kapağı açın ve biraz soğumasını bekleyin.

 4. Fırın yüzeylerini silin

  Fırın dokunabileceğiniz kadar soğuduğunda nemli bir bez alın ve arka, yanlar, alt, üst, kapı, köşeler dahil olmak üzere tüm yüzeyleri silin. Bunun için ıslak bir mikrofiber sünger veya bez kullanabilirsiniz.

Bu işlemi fırınınız tam olarak soğumadan tamamlamanız lekelerin kolay çıkarılabilmesi için önemlidir.

Fırın temizliği için bu kadar vaktiniz yoksa ve fırınınızda kendi kendini temizleme özelliği mevcut ise işiniz biraz daha kolay.

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Aslen yayınlandı