Kıyafetten Sakız Nasıl Çıkarılır?

Hiç beklemediğiniz yerlerde üstünüze yapışan sakızlardan kurtulmanın yolu çok basit. Sakız lekesi nasıl çıkar? İşte sakız çıkarmanın en etkili yolu.

Güncellenmiş 9 Kasım 2021

·

Yazar

Okuma Süresi5 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Turuncu kumaş üzerine yapışmış pembe sakız

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Önemli noktalar:

 1. 1

  Soğutmak, sakız çıkarmanın yolları arasında en çok tercih edilen yöntemdir.

 2. 2

  Sakız nasıl çıkarılır sorusunun alternatif cevapları ise limon suyu, saç spreyi veya sirkedir.

 3. 3

  Farklı sakız çıkarma yöntemleri ile herhangi bir kumaştan sakızı çıkarabilirsiniz.

Kıyafete yapışan sakız sizi hemen strese sokmasın, kıyafetinizi sakızdan kurtarabilirsiniz. Bazen otobüslerin koltuğuna atılmış sakızlar gelir sizi bulur veya çocuğunuz okuldan üniformasına sakız yapışmış şekilde döndüğünde bu sorunla karşı karşıya kalırsınız. kumaştan sakız nasıl çıkar sorusunun birkaç alternatif cevabı vardır.

İhtiyacın olacak:

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner
 • Kıyafetten Sakız Nasıl Çıkar? - Dondurma Yöntemi

  Kıyafete yapışan sakız nasıl çıkar merak ediyorsanız kıyafetlerinizden sakız çıkarmada en kolay olan ve en çok tercih edilen yöntem dondurma yöntemidir. Bu yöntemi evinizde rahatça uygulayabilirsiniz ve en önemlisi bu yöntem kumaşlarınıza zarar vermeden sakızdan tamamen kurtulmanızı sağlar. Burada sakızı dondurma yöntemiyle kıyafetlerinizden çıkarmanız için izlemeniz gereken 9 adımı bulabilirsiniz.

  1. 1

   Kıyafeti dondurucu torbasına koyun

   Kıyafetinizi bir dondurucu torbasına koyun ve sakızın dondurucu torbasına yapışmadığından emin olun. Bu yöntem her kumaş tipi için kullanılabilir.

  2. 2

   Torbayı kapatın

   Torbayı düzgünce kapattığınızdan emin olun.

  3. 3

   Dondurucuya koyun

   Kıyafetinizi içine koyarak sıkıca kapattığınız dondurucu torbasını buzdalabının dondurucu kısmına koyun.

  4. 4

   İki saat bekleyin

   Bu yöntemin etkili olabilmesi için torbayı buzdolabının dondurucu kısmında en az iki saat bekletin.

  5. 5

   Dondurucudan çıkarın

   En az iki saat geçtikten sonra torbayı dondurucan çıkarın.

  6. 6

   Kıyafeti torbadan çıkarın

   Dondurucu torbasından sakız lekeli kıyafetinizi çıkarın.

  7. 7

   Yapışan sakızı kazıyın

   Kıyafetinize yapışan sakızın yeniden ısınmasına izin vermeden sakızı kıyafetinizden kazıyın.

  8. 8

   Kör bıçak kullanın

   Eğer sakızı tırnaklarınızla çıkaramıyorsanız kör bir bıçak kullanarak kıyafetinize zarar vermeden çıkarın. Bıçak gibi keskin aletleri kullanırken her zaman olabildiğince dikkatli olmaya çalışın.

  9. 9

   Sakızı tamamen çıkarın

   Donan sakızın bu etapta kolaylıkla çıkması gerekir. Eğer bu işlemler sonrasında kıyafetinizde hala sakız lekesi var ise giysiyi elde yıkama önerilerimizi takip ederek elinizde yıkayabilir ya da çamaşır makinesine atarak Omo Active Sıvı Deterjan gibi kaliteli bir deterjanla yıkayın.

  Sakızı kazıyarak çıkardıktan sonra yıkama aşamasında dikkat etmeniz gerekenler için çamaşır yıkama rehberine göz atabilirsiniz.

UNUTMAYIN

Herhangi bir temizlik ürününü kullanırken, kullanma talimatlarını her zaman okumanız gerekmektedir. Herhangi bir temizlik yöntemini denemeden önce, küçük ve görünmeyen bir bölgede test edin. Giysilerinizi temizlerken yıkama etiketini kontrol edin. Tabi ki önce güvenlik – her zaman gerekli güvenlik önlemlerini alın. 

Kıyafetten Sakız Nasıl Çıkar? - Alternatif Sakız Çıkarma Yöntemleri

Kıyafetlerinizdeki sakız lekesi ve kurumuş sakızlardan kurtulma yöntemleri arasında sakızı dondurarak çıkarmak sadece buzdağının görünen kısmı; bunun dışında kumaşa zarar vermeden kullanabileceğiniz birçok ek yöntem mevcut. Kıyafete ve yatağa yapışan sakız nasıl çıkar sorusuna cevaben kullanabileceğiniz dört farklı malzeme ve yöntemi sizin için derledik. Aşağıdaki yöntemleri uygulamadan önce kıyafetlerinizin temiz olduğundan emin olun. Bu yöntemleri sakız lekeli kıyafetinizde kullanmadan önce küçük bir kumaşta test edin. İşte kurumuş sakız lekesi nasıl çıkar sorusuna alternatif dört yöntem:

Bu önerileri uyguladığınızda temiz elbiselere ve güler bir yüze sahip olacaksınız. Yukarıdaki dört yöntemi uyguladıktan sonra kıyafetlerinizi yıkama talimatlarına uygun bir şekilde yıkamayı unutmayın.

Koltuğa yapışan sakızı nasıl çıkaracağınızı merak ediyorsanız koltuktan sakız lekesi çıkarma yöntemlerine göz atarak sakız lekesi nasıl çıkar öğrenebilirsiniz.

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?