Unilever logo
TemizSözlük logo
Çekilişe katılmak için hemen kaydolun

Küvet Temizliği Nasıl Yapılır?

Küvetiniz mi kireçledi? İnatçı sabun lekeleri mi var? Kolay ve hızlı bir şekilde hijyenik küvet temizliği nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızın devamına mutlaka göz atın!

Güncellenmiş

Küvet Temizliği Nasıl Yapılır?
Reklam
Sign Up Banner

Yorucu bir günden sonra banyo keyfi yapmak gibisi yoktur. Ancak küvetiniz vücudunuzdan daha kirliyse, aklınızdaki tek düşünce muhtemelen küvet temizliği olacaktır! Şanslısınız ki küvet temizlemek düşündüğünüz kadar zahmetli bir iş olmak zorunda değil. Küvetinize düzenli olarak ilgi gösterirseniz, uzun vadede küvetinizi nasıl temizleyeceğiniz konusunda da endişe etmenize gerek kalmayacaktır. Yorgun argın eve geldiğinizde, işin zor kısmının bitmiş olduğunu bilerek köpük banyonuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Emaye küvetler çizilmez değildir. O yüzden temizlerken fırça kullanmak yerine bir sünger ya da beze Cif Jel Ultra Hijyen dökerek leke ve kirlere müdahale edin. Böylece emaye yüzey çizilmeyecektir. Temizlik ürünü kullanmadan önce mutlaka görünmeyen bir alanda test edin.

Emaye Küvet Nasıl Temizlenir?

  • Emaye temizlerken mutlaka kapı ve camları açarak bulunduğunuz yeri havalandırın. Ellerinizi mutlaka eldivenle koruyun.

  • Cif Jel Ultra Hijyen gibi banyo kirlerini hedef alan ve aynı zamanda çamaşır suyu katkılı formülüyle hijyenik temizlik de sağlayan bir temizlik ürünü kullanın. Bu tür ürünleri kullanmadan önce etiketteki kullanım talimatlarını mutlaka okumayı ve ürünü küçük bir yerde test etmeyi unutmayın.

  • Bir beze ya da süngere bir miktar Cif dökerek küvetinizi kolayca temizleyebilirsiniz. Bu işlemi yaparken küvetinizin emaye yüzeyine zarar verebilecek sert fırçalar kullanmamaya özen gösterin.

  • Lekeli bölgeyi ovun ve son olarak iyice durulayın. Durulanmayan temizlik ürünü kalıntıları emayenin rengini bozabilir.

Küvette Oluşan Pas Nasıl Temizlenir?

Reklam

MPU Sign Up Banner

Pas lekelerini çıkarmak, sıradan kirlere göre biraz daha zahmetlidir ancak imkansız değildir. Marketlerde satılan pas için özel üretilmiş temizlik ürünleri bunun için oldukça etkilidir. Yalnız, bu tür kimyasal ürünleri kullanırken mutlaka eldiven giymeye, cildinizden uzak tutmaya ve diğer kimyasallarla karıştırmamaya özen gösterin. Kullandığınız ürünün etiketindeki kullanım talimatlarını mutlaka dikkatlice okuyun ve temizlik sırasında banyonuzu iyi havalandırın.

Bunlara Dikkat

Herhangi bir temizlik ürününü kullanmadan önce, etiketinde yazan talimatları mutlaka okuyun. Tercih ettiğiniz temizlik yöntemini denemeden önce, küçük ve görünmeyen bir bölgede test etmeyi de unutmayın. Tabi ki önce güvenlik; her zaman gerekli güvenlik önlemlerini alın.

Anket

Covid – 19 pandemi döneminde temizlik alışkanlıklarınız değişti mi ?

0 Oy Kullanıldı

küvet temizliği

Günlük Küvet Bakımı

Banyo yaptıktan sonra küveti temiz, ılık suyla durulayın. Su lekelerini önlemek için, nemin fazlasını alın. Her banyodan sonra birkaç dakikanızı küvet bakımına ayırmak uzun dönemde size zaman kazandıracaktır. Ayrıca bu sayede canınız küvette banyo yapmak istediği zaman uzun uzun temizlik yapmak zorunda kalmayacak, hızlıca keyifli banyo deneyimine geçebileceksiniz.

Aslen yayınlandı