Küvet Temizliği Nasıl Yapılır?

Küvetiniz mi kireçledi? İnatçı sabun lekeleri mi var? Küvetimi en kolay ve en hızlı olarak nasıl temizlerim diye merak ediyorsanız yazımızın devamına mutlaka göz atın!

Güncellenmiş 3 Haziran 2021

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Banyo Tuvalet ve Küvet

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Yorucu bir günden sonra banyo keyfi yapmak gibisi yoktur. Ama küvetiniz vücudunuzdan daha kirliyse, aklınızdaki tek düşünce muhtemelen küvet temizliği olacaktır! Şanslısınız ki küvet temizlemek zahmetli olmak zorunda değil. Küvetinize düzenli olarak ilgi gösterirseniz, daha sonra küvetinizi nasıl temizleyeceğiniz konusunda da endişe etmenize gerek kalmayacaktır. Yorgun argın eve geldiğinizde, işin zor kısmının bitmiş olduğunu bilerek rahatlıkla köpük banyosu yapabileceksiniz.

Emaye küvetler çizilmez değildir. O yüzden temizlerken fırça kullanmayın onun yerine bir sünger ya da beze Cif Jel Ultra Hijyen dökerek leke ve kirlere müdahale edin. Böylece emaye yüzey çizilmeyecektir. Temizlik ürünü kullanmadan önce mutlaka görünmeyen bir alanda test edin.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner
 • Emaye Küvet Nasıl Temizlenir?

  1. 1

   Banyoyu Havalandırın

   Emaye temizlerken mutlaka kapı ve camları açarak bulunduğunuz yeri havalandırın. Ellerinizi mutlaka eldivenle koruyun.

  2. 2

   Doğru Temizlik Ürününü Kullanın

   Cif Jel Ultra Hijyen gibi banyo kirlerini hedef alan ve aynı zamanda çamaşır suyu katkılı formülüyle hijyenik temizlik de sağlayan bir temizlik ürünü kullanın. Bu tür ürünleri kullanmadan önce etiketteki kullanım talimatlarını mutlaka okumayı ve ürünü küçük bir yerde test etmeyi unutmayın.

  3. 3

   Bez veya Süngerle Temizleyin

   Bir beze ya da süngere bir miktar Cif dökerek küvetinizi kolayca temizleyebilirsiniz. Bu işlemi yaparken küvetinizin emaye yüzeyine zarar verebilecek sert fırçalar kullanmamaya özen gösterin.

  4. 4

   İyice Durulayın

   Lekeli bölgeyi ovun ve son olarak iyice durulayın. Durulanmayan temizlik ürünü kalıntıları emayenin rengini bozabilir.

   Küvet Temizliği

Küvette Oluşan Pas Nasıl Temizlenir?

Pas lekelerini çıkarmak, sıradan kirlere göre biraz daha zahmetlidir ama yine de zor değildir. Marketlerde satılan pas için özel üretilmiş temizlik ürünleri bunun için çok etkilidir. Yalnız, bu tür kimyasal ürünleri kullanırken mutlaka eldiven giymeye, cildinizden uzak tutmaya ve diğer kimyasallarla karıştırmamaya özen gösterin. Kullandığınız ürünün etiketindeki kullanım talimatlarını mutlaka dikkatlice okuyun ve temizlik sırasında banyonuzu iyi havalandırın.

Günlük Küvet Bakımı

Banyo yaptıktan sonra, küveti temiz, ılık suyla durulayın. Su lekelerini önlemek için, nemin fazlasını alın. Her banyodan sonra birkaç dakikanızı küvet bakımına ayırmak uzun dönemde size zaman kazandıracaktır. Ayrıca canınız küvette banyo yapmak istediği zaman uzun uzun temizlik yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Covid – 19 pandemi döneminde temizlik alışkanlıklarınız değişti mi ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?