Duşakabin Nasıl Temizlenir?

Duşakabin nasıl temizlenir? Tek ürünle hijyenik duş kabini temizliği yapmak mümkün. Videomuzu izleyin, detaylı bilgi için yazımızı sonuna kadar okumayı unutmayın!

Güncellenmiş 14 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Banyo

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Ortak kullanım alanlarından biri olan ve sıklıkla kullandığımız duşakabinler, düzgün temizlenmediğinde saç, kıl, su, sabun ve şampuan artıkları birikerek zorlu lekelere neden olacaktır. Özellikle de duşakabininizi uzun süredir kullanıyorsanız ve detaylı temizlik yapmıyorsanız, plastik ve cam bağlantı noktaları sararmaya başlayabilir. Ayrıca şebeke suyunun sert olduğu bir şehirde yaşıyorsanız duşakabin camınızın kireç nedeniyle bulanıklaşmaya başladığını görebilirsiniz. Tüm bu nedenlerden dolayı duşakabininizin temizliğini zamanında ve doğru şekilde yapmalısınız. Duşakabin camı nasıl temizlenir, hijyenik duş kabini temizliği nasıl yapılır öğrenmek için sıraladığımız adımları dikkatlice uygulayın.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner
 • Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

  Duşakabin temizliği zor bir işlem gibi görünse de doğru temizlik ürünü ve stratejiyle kolayca sonuca ulaşmanız mümkün.

  Hijyenik duş kabini temizliği için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. 1

   Fayans ve Batarya Temizliği

   Sabun, şampuan gibi kalıntılardan kurtulmak için fayans ve bataryaya Domestos Hijyenik Köpük sıkın, nemli bir bezle kolayca durulayın.

  2. 2

   Duş Kabininin İç Cephesini Temizleyin

   Duş kabininin iç cephesinin her yerine Domesto Hijyenik Köpük sıkın, nemli bir bezle durulayın ve kurulayın.

  3. 3

   Silikonları Temizleyerek Kararmaların Önüne Geçin

   Duş kabini ve zemin arasında yer alan silikon, düzenli olarak temizlenmezse zaman içinde kararıp kötü bir görüntüye neden olabilir. Silikon temizliğinde maksimum hijyen sağlamak için kullanmadığınız bir diş fırçasından yardım alın.

  4. 4

   Zemini Lekelerden Arındırın

   Zemindeki lekelerden kurtulmak için Domestos Hijyenik Köpük sıkın, süngerle silin. Gider temizliğini unutmayın. Zemin ve gideri nemli bir bezle durulayarak işlemi bitirin.

  5. 5

   Dış Cepheyi Temizlemeyi Unutmayın

   Son olarak, duş kabininin dış cephesine Domestos Hijyenik Köpük sıkın, durulayın ve uzun süre leke tutmaması için kurulamayı unutmayın.

 • Duşakabin Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. 1

   İyice Havalandırın

   Banyodan çıktıktan sonra duşakabini ve banyoyu iyice havalandırdığınızdan emin olun.

  2. 2

   İnatçı Kirleri Temizleyin

   İnatçı kirleri temizlemede top şeklindeki bulaşık tellerini kullanabilir, elinizin girmediği alanlarda kullanmadığınız bir diş fırçası ile fırçalamayı tercih edebilirsiniz.

  3. 3

   Doğru Temizleyiciler Kullanın

   Çamaşır suyu ya da tuz ruhu gibi kimyasalları kullanmanın duşakabininizin zeminine kalıcı zararlar verebileceğini unutmayın.

   Domestos Hijyenik Köpük Sprey Kutup Ferahlığı, köpük teknolojisi sayesinde sıçramaz, çok kolay durulanır ve yüzeylere tutunarak mükemmel temizlik sağlar.

Tek ürünle lekesiz ve hijyenik duş kabini temizliği mümkün! Tüm bu adımların sonunda pırıl pırıl bir duşakabine sahip olacaksınız.

Duşakabin temizliğinde en etkili çözümü elde etmek istiyorsanız Domestos Hijyenik Köpük Banyo'yu duşakabininizin yüzeyine ve kirin yoğun olduğu bölgelere sıkın. Daha sonra ise nemli bir bez yardımıyla temizleyin. En son kuru bir bezle kurulayıp temizlediğiniz yüzeyin pırıl pırıl olmasını sağlayın.

Eğer banyonuzda duşakabin yerine küvet kullanıyor ve nasıl temizleyeceğinizi bilemiyorsanız, "Küvet Temizliği Nasıl Yapılır" başlıklı yazımız, ihtiyaç duyduğunuz bütün püf noktalarını size verecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Covid – 19 pandemi döneminde temizlik alışkanlıklarınız değişti mi ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?