Epilatör Nasıl Temizlenir?

Evde epilasyon sürecini hijyenik kılmak, mükemmel bir epilatör temizliği ile mümkün. Epilasyon aleti ve parçalarını kolaylıkla temizleyerek, bakım sürecini kusursuz hale getirebilirsiniz. Peki, epilasyon aleti nasıl temizlenir? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Güncellenmiş 17 Mart 2022

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Epilasyon cihazı

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik yolunu gösteren epilatörler, düzenli olarak temizlenmediğinde performansından kaybedebilir. Hem konforlu hem hızlı ve hem de hijyenik bir kişisel bakım için epilasyon aletinizi zaman zaman temizlemelisiniz. Epilatör temizliğine dair bilmek istediğiniz her şey yazımızın devamında.

Epilatör kişiye özeldir. Her kullanımdan sonra derinlemesine temizleseniz bile, epilasyon aleti, tıraş makinesi gibi cihazları başkalarıyla ortak kullanmamalısınız.

Epilatör İçin Kuru Temizlik

Epilatörler ıslak veya kuru olarak kullanım sunabilirler. Bu yüzden ilk önce epilatörünüzün temizliğini yaparken suya dayanıklı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer epilasyon için kullandığınız cihaz yalnızca kuru halde kullanılabiliyorsa, temizliğinizde kesinlikle su kullanmamalısınız. Evde epilasyon yaparken kullandığınız aletin kuru temizliğini şöyle yapabilirsiniz:

Bacak cilt bakımı yapan kadın
  • Epilatör içinde biriken kılları, dökülen derileri ve tozları fırça ile dışarı çıkartmanız gerekir. Bunun için epilatörün kendi fırçasını, yoksa bir diş fırçasını, bezi veya mendili kullanabilirsiniz.

  • Diş fırçası veya bez üzerine hafifçe dezenfektan sprey sıkarak da epilatörünüzü temizleyebilirsiniz. Ancak spreyi çok az sıkmanızı ve böylece nemi epilatöre geçirmemenizi öneririz.

  • Temizlik sonrası tamamen kuru bir bezle cihazı sildikten sonra birkaç saat havalandırmanız iyi olacaktır.

Adım Adım Islak Temizlik

Epilasyon aletiniz ıslak temizlik için uygunsa aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  • Cihazı elektrik bağlantısından ayırıp kapatın. Ardından başlıklarını çıkararak akan ılık su altında güzelce yıkamaya başlayabilirsiniz.

  • Makinenin tüm başlıklarını tek tek temizleyin.

  • Bu esnada fırça ve bezleri kullanarak temizliğinizi daha rahat yapabilirsiniz.

  • Son adımda dezenfektan sprey kullanarak cihazı hijyenik hale getirebilirsiniz.

  • Tüm başlıkları ve ana makineyi içindeki tüm su süzülene kadar kurutun. Havalandıktan sonra cihazı kutusunda veya kesesinde tutarak tozlanmasını önleyebilirsiniz.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Covid – 19 pandemi dönemindeki hayat tarzınız ,kıyafetlerinizden çıkarmaya çalıştığınız leke türlerini etkiledi mi ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?