Unilever logo
Temizlik ve dekorasyon ipuçları için hemen kaydolun !

Arap Sabunu Nerelerde Kullanılır?

Arap sabunu nerelerde ve nasıl kullanılır? Doğru ve etkili bir şekilde Arap sabununu kullanarak inatçı kirlerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Güncellenmiş

Reklam
Seramik zeminde pati lekeleri

Birçok ev hanımı için ev temizliğinde vazgeçilmez ürünlerden biri olsa da, bazılarımız için arap sabunu hala yabancı olduğumuz bir ürün. Arap sabunu ile temizlik nasıl yapılır ve Arap sabunu nerelerde kullanılır sorusunun yanıtını bu yazıda bulabilirsiniz.

Arap sabununu doğru bir şekilde kullanmayı öğrenerek ondan en iyi verimi alabilirsiniz. Birçok farklı yüzeydeki kirleri çıkarmada çok marifetli olan Arap sabunu sayesinde inatçı lekelerden kurtulmanız mümkün.

Arap sabunuyla temizlik birçok yüzey için oldukça idealdir. Vim Sprey Arap Sabunu ve Vim Sıvı Arap Sabunu gibi etkili temizleyiciler kullanarak eşyalarınızın nasıl tertemiz ve pırıl pırıl bir hale geldiğine tanıklık edebilirsiniz.

Covid – 19 pandemi dönemindeki hayat tarzınız ,kıyafetlerinizden çıkarmaya çalıştığınız leke türlerini etkiledi mi ?

Reklam

Arap Sabunu ile Halı Nasıl Temizlenir?

Arap sabunu halı temizlemek için oldukça etkilidir. Aşağıdaki adımları uygulayarak halınızı ilk günkü gibi tertemiz bir hale geri getirebilirsiniz.

  • Öncelikle halınızı elektrikli süpürgeyle temizleyin.
  • Bir kova ılık suya bir miktar Arap sabununu katın. Miktarı halınızın kirlilik durumuna göre ayarlayabilirsiniz.
  • Daha sonra sabunlu suyu köpürtün ve halıya uygulayın.
  • Halınızın tamamını temizleyin, iyice durulayın ve kurumaya bırakın.

Ayrıca tam bir çözüm için halınızdaki inatçı lekelere karşı Cif Her Yer Sprey kullanmayı düşünebilirsiniz. Tüm bu adımların sonunda halınızın nasıl temiz olduğunu görünce şaşıracaksınız.

Arap Sabunu Çamaşır Makinesinde Kullanılır mı?

Arap sabunu ile temizlik yapabileceğiniz bir diğer alan da çamaşırlarınızdır. Eğer Omo Active Sıvı gibi düşük ısılarda bile lekeler üzerinde etkili olabilen bir çamaşır deterjanına erişmeniz mümkün değilse, arap sabununu özellikle beyaz çamaşırlarınızda kullanabilirsiniz.

Arap sabunu içerisinde organik yağ bulunduran doğal bir üründür. Bazı Arap sabunları daha önce kullanılmamış yağlar içerebildiği gibi bazıları da yanmış yağları kullanabilmektedir. O nedenle kaliteli, atık yağ içermeyen bir Arap sabunu tercih etmelisiniz. Düşük kaliteli Arap sabunlarını kötü kokularından ve yapış yapış olmalarından anlayabilirsiniz.
  • Çamaşır makinenizin çamaşır gözüne Arap sabununu ekleyin.
  • Eğer arzu ederseniz lekeli bölgenin üzerine de Arap sabunu uygulayabilirsiniz.
  • Kıyafetlerinizin üzerindeki talimatlara uygun bir yıkama programında çamaşır makinenizde yıkayın.

Çamaşırlarınızı kuruttuktan sonra temizlendiklerini göreceksiniz. Kıyafetlerin yanı sıra perdelerinizi de Arap sabunu yardımı ile yıkamanız mümkün.

Arap sabunu geçmişten bugüne kadar ev hanımlarının çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Yüzeye ve kumaşa göre özel olarak formüle edilmiş profesyonel temizlik ürünleri kadar etkili olmasa da, arap sabunuyla da birçok farklı yüzeyi temizleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulayacağınız malzemenin kullanım talimatlarına uygun olarak hareket etmenizdir. 

Güvenlik Uyarısı

Arap sabunun üzerindeki kullanma talimatlarını okumanız ve buna göre hareket etmeniz en sağlıklı seçim olacaktır. Arap sabununu çocukların ve ev hayvanlarınızın erişemeyeceği uzak bir yere koyarak istenmeyen sonuçlar oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Aslen yayınlandı