Unilever logo
Koronavirus (Covid-19) Bilgilendirmesi : Evde ve dışarıda alabileceğiniz hijyenik önlemler.

Toz Almanın 5 Püf Noktası

Eğer siz de sinirlerinizin yıpranmasını istemiyor, evinizdeki toz tabakasını yok etmek istiyor ve bunu en etkili şekilde yapmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız 5 püf noktasını dikkatlice uygulayabilirsiniz.

Güncellenmiş

Reklam
AK Bank - Hemen Başvuru

Birçok kişi için toz almak eğlenceli bir egzersizden daha çok, yorucu bir angaryadır. Hele bir de evin tozu uzun süre alınmamışsa, gözünüzün baktığı her yerde göreceğiniz o ince toz tabakası sinirinizi bozabilir. Peki nasıl daha kolay toz alınabilir? İşte bilmeniz gerekenler...

Reklam

Kolay Toz Almak İçin Yapılması Gerekenler

 1. Düzenli Temizlik Yapın

  Tıpkı korkularınız gibi tozların üzerine ne kadar sık giderseniz, etkileri o kadar azalacaktır. Düzenli temizlik yapmak yalnızca tozların etkinliğini azaltmaz, aynı zamanda yaptığınız temizliğin etkili olduğu süreyi de uzatır. Arada sırada toz alma püskülü ile eşyalarınızın tozunu almayı göz ardı etmeyin ve unutmayın, tozlara karşı en iyi savunma, saldırıdır.

 2. Pratik Düşünün

  Doğru temizlik ürünlerini, uygun yerlerde kullanmak hem eşyalarınızın ömrünü uzatmanıza hem de temizlik deneyiminizi daha kolay bir hale getirmenize yardımcı olur. Temizlik başlı başına yorucu ve zor bir süreç. Eğer temizlikte yeniliklere açık olursanız bu süreci kendiniz için zorlaştırmamış olursunuz. Örneğin; yüksek raflara uzanmakta zorluk çekiyorsanız ıslak bez yerine bir toz alma fırçası kullanabilirsiniz.

  Temizlik dendiğinde akla ilk gelen ürünlerden biri olmasa da vazelin eşyalarınızın parlaklığını artırmak için kullanabileceğiniz ürünlerden bir tanesi. Tozunu almak istediğiniz yüzeye minik bir miktar vazelin dökün ve suyunu iyice sıktığınız bezle yavaşça ve her yere eşit dağılacak şekilde yayın. Vazelinle toz almak işte bu kadar kolay.

 3. Doğru Temizlik Ürünlerini Kullanın

  Evinizdeki neredeyse her yüzeyde kullanabileceğiniz, temizlik ve toz alma spreyi Vim Silikon Sprey ile tozlar artık canınızı sıkamaz. Doğaya zarar vermeyen ve çabuk tozlanmaları önleyen formülü ile Vim her temizliğinizde kendinize sorduğunuz “Toz almak için hangi deterjan en iyi performansı verir?” sorusunun cevabı.

 4. Yaratıcı Olun

  Temizlik yaparken yaratıcılığınızı konuşturabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Vazelin örneğinde olduğu gibi doğru ürünleri doğru eşyalarla bir araya getirdiğinizde işinizin nasıl kolaylaşacağına siz de şaşıracaksınız. İşte birkaç temizlik tüyosu:

  1. Çizilmesini istemediğiniz elektronik aletleriniz için kahve filtreleri oldukça uygun bir temizlik aracı olabilir.

  2. Toz alırken her zaman yukarıdan aşağı doğru gidin, böylece aynı yüzeyi iki defa temizlememiş olursunuz.

  3. Eski çorapları elinize takarak bezlerle temizleyemediğiniz yerlere rahatça ulaşabilirsiniz.

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

Evinizin temiz tutmak bazen yorucu gelebilir ancak işiniz bittiği zaman hissettikleriniz paha biçilemez. Dilerseniz ayna temizliğinin püf noktaları gibi temizlik yapmanın yeni yollarını Temiz Sözlük’te keşfedebilirsiniz.

Aslen yayınlandı