Unilever logo
Temizlik ve dekorasyon ipuçları için hemen kaydolun !

Pratik Yüzey Temizleme: Pandemi Döneminde Her An Hızlı Hijyen Sağlayabileceğiniz Yöntemler

Siz de boş vaktinizin tümünü yüzey temizleme ve benzeri rutinlerle uğraşarak harcamak yerine etkili ve pratik çözümleri hayata geçirmek istiyorsanız; gelin, maksimum hijyen sağlamanın yollarına birlikte göz atalım.

Güncellenmiş

Reklam
Koltuk ve Minderler

Sağlığınızı korumak için, başta eviniz olmak üzere gün boyunca içinde bulunduğunuz tüm iç ve dış mekanların hijyen düzeyini son derece önemsediğinizi biliyoruz. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi koşullarında; ev, ofis, okul, asansör ve alışveriş merkezi gibi sıklıkla vakit geçirdiğiniz ve temas ettiğiniz ortamların yeterince temiz olması oldukça önemlidir. Dezenfektan kullanımı, market alışverişi temizliği, kargo poşetlerinin temizliği, kapı kolu temizliği derken belki de gününüzün büyük bir bölümünü sağlığınızı korumak için hijyenik çözümler bulmak uğruna harcıyor olabilirsiniz.

Ancak pratik ve etkili çözümlerden yardım almadığınız takdirde; evinizde, ofisinizde ya da içinde bulunduğunuz ortak kullanım alanlarında maksimum hijyen sağlamak için uğraşırken psikolojik ve fiziksel açıdan yorulabilirsiniz. Günlük hayatınızı kolaylaştıracak öneriler için yazımızı okumaya devam edin.

Evde Pratik Hijyen Sağlama Yöntemleri

Sağlığınızı ve evinizin hijyen düzeyini koruyabilmek için gün içinde temas ettiğiniz yüzeyleri düzenli olarak temizlemeniz büyük önem taşır. Böylelikle gözle görünmeyen kir ve mikropların yarattığı riski en aza indirebilir, sağlığınızı riske atmaktan kaçınabilirsiniz. Ancak unutmayın; temizlemek istediğiniz yüzeyleri yalnızca nemli bir bez yardımıyla silmek, maksimum hijyen sağlamak için yeterli olmayabilir.

Etkili bir temizlik yapmak için mutfak yüzeyleri, masa, sandalye, kumanda, çöp kutusu, ışık düğmesi gibi gün içinde sıklıkla temas ettiğiniz noktaları, içeriğinde güçlü bileşenler barındıran ve alkol oranı yüksek temizleyiciler yardımıyla görünmeyen tehditlerden arındırmalısınız. Elbette bu esnada kapı kolu temizliği rutinini de unutmamak gerek. Başta tuvalet kapı kolu olmak üzere, evinizdeki tüm kapı kollarını her gün birkaç dakikanızı ayırarak temizleyebilirsiniz. Son olarak evinizin daimi yüzeylerinin yanı sıra market alışverişlerinden ve kargo paketlerinden de söz edelim. Evinize ulaşana dek birçok insana ya da yüzeye temas etmiş olan bu ürünleri, temizledikten sonra kullanmak içinizin çok daha rahat olmasını sağlayabilir.

Reklam

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

Üstelik evinizdeki tüm yüzeylerde maksimum hijyen sağlamak için fazla zaman ve efor harcamanıza hiç gerek yok. %80 oranında alkol içeren Domestos Pratik Yüzey Spreyi’nin hızla etki eden formülü sayesinde, temizlikte pratik ve güçlü çözümler yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, temizlemek istediğiniz kuru yüzeye Domestos Pratik Yüzey Spreyi’ni püskürtmek. Tuvaletten mutfağa, fayanslardan mobilyalara, ocaktan aspiratöre kadar birçok yüzeyde, Domestos Pratik Yüzey Spreyi’nin güçlü formülünden yardım alabilirsiniz.

Evden Çıktıktan Sonra Temas Ettiğiniz Noktalarda Hijyen Sağlamanın Yolları

Evinizde maksimum hijyen sağlayabileceğimiz yüzeylerden ve ortamlardan söz ettiğimize göre, biraz da dış dünyadan bahsetmeye ne dersiniz? Evden çıktığınızda içinde bulunacağınız ilk kapalı ortam asansör veya toplu taşıma araçları olabilir. “Toplu taşıma araçları veya asansör nasıl dezenfekte edilir?” sorusunun yanıtı da sizin gün içinde vakit ayıramayacağınız ölçüde kapsamlı olduğundan kendi hijyen koşullarınızı yaratmanızda fayda var. Örneğin; temas edeceğiniz yüzeyleri birkaç saniyede temizleyerek karşılaşabileceğiniz riskleri en aza indirebilirsiniz.

Alışveriş arabaları, parklardaki banklar ya da oyuncaklar, restaurantlarda dokunduğunuz masalar, spor salonlarında bulunan aletler, toplu taşımada tutunduğunuz, temas ettiğiniz noktalar, umumi tuvaletler… Aslına bakarsanız gün içinde eviniz dışında vakit geçirdiğiniz birçok ortam ve temas ettiğiniz birçok yüzey var. Tüm gün boyunca özel aracınızı kullansanız bile sıkça temas edilen araba kapı kolu temizliğini de ihmal etmeyin! Peki, tüm bu yüzeylerde pratik ve etkili hijyeni her an nasıl sağlayabilirsiniz?

Domestos Pratik Yüzey Spreyi, Evinizin huzurlu ve hijyenik atmosferi dışında geçirdiğiniz tüm zamanlarda da yanınızda. Çantanızda rahatlıkla ve güvenli bir şekilde taşıyabileceğiniz spreyi, ortak kullanım alanlarında temas etmek durumunda kaldığınız yüzeylere uygulayabilir ve maksimum hijyen sağlayabilirsiniz.

Ofiste Hijyen Sağlama Yöntemleri

Ofisler; yemek alanları, çalışma masaları, tuvaletler ve asansörler gibi ortak kullanıma açık birçok ortamı içinde barındırır. Tüm dikkatinizi işinize odaklamak varken, kullandığınız eşyaların ve temas ettiğiniz yüzeylerin hijyen koşullarıyla ilgili endişe duymak, çalışma veriminizi de düşürebilir. Söz konusu ofisiniz olduğunda kapı temizleme ya da tuvalet temizliği gibi kapsamlı temizlik rutinlerine de harcayacak vakit bulmak zor olabilir.

O halde Domestos Pratik Yüzey Spreyi’nden ofiste geçirdiğiniz vakitler boyunca da yardım almaya ne dersiniz? Domestos Pratik Yüzey Spreyi sayesinde gün içinde temas ettiğiniz yüzeyleri maksimum hijyen koşullarına kavuşturabilir; çöp kutusu, dosyalar, sandalyeler, masalar ve kırtasiye malzemeleri gibi gün içinde birçok insan tarafından kullanılan eşyaları saniyeler içinde temizleyebilirsiniz.

Evde, ev dışında ya da ofiste; çantanıza yalnızca Domestos Pratik Yüzey Spreyi’ni atarak temizlikte dilediğiniz her an pratik ve etkili çözümler yaratabilirsiniz!

Aslen yayınlandı