Unilever logo
Koronavirus (Covid-19) Bilgilendirmesi : Evde ve dışarıda alabileceğiniz hijyenik önlemler.

Arap Sabunu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Arap sabunu hakkında derinlemesine bilgi almak ve en uygun kullanım alanlarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Güncellenmiş

Reklam
AK Bank - Hemen Başvuru
Mutfak Tezgahı

Geçmişte büyüklerimizin, hatta onların büyüklerinin de, temizlik yaparken tercih ettiği ancak son yıllarda unutulan arap sabunu sahalara geri döndü. Arap sabunu, son yıllarda doğaya saygılı yaşam felsefesini benimseyenlerin, kimyasaldan uzak duranların ve temizlikte büyüklerin bilgisine saygı gösterenlerin ortak tercihi olarak temizlik alanına hızlı bir geri dönüş yaptı ve ne kadar etkili bir temizleyici olduğunu hatırlattı. Doğallığının yanında yüksek temizlik performansı ve kokusu ile de sesini duyurmaya ve popülerliğini artırmaya devam edecek gibi görünüyor.

Arap Sabunu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eğer temizlikte arap sabunu kullanacaksanız öncesinde bilmeniz gereken birkaç şey var. Hadi başlayalım...

Arap Sabunu Nedir?

Arap sabunu en basit tabirle içeriğindeki doğadan gelen kimyasal bileşenler sayesinde diğer sabunlara göre daha yumuşak ve macunumsu kıvama sahip olan ve daha çok köpüren bir sabun türüdür.

Reklam

Arap Sabunu İçeriği Nedir?

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

Arap sabununun diğer sabunlardan farkı, üretim aşamasında, alkali olarak sodyum yerine hayvansal ve bitkisel yağlardan elde edilen potasyum hidroksit kullanılan bir çeşit baz ve doğal sabun türü.

Arap Sabunu Neden Yapılır?

Arap sabunu eskiden hayvansal yağlardan ya da diğer adıyla iç yağlarından üretilirdi. Ancak doğaya olan saygı ve sevginin hızlı arttığı son yıllarda bitkisel yağlara geçildi. Günümüzde arap sabunu, kullanılan yağın potasyum hidroksit kostiği ile sıcak suda karıştırılması ile yapılır.

Arap Sabunu ile Temizlik

“Tamam, doğal ve doğayı koruyor ama bu arap sabunu ne işe yarar?” dediğinizi duyar gibiyiz. Arap sabunu ile duvar silme, perde yıkama gibi temizlik ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Hatta saçlarınızı yıkayabileceğinizi söyleyenler bile var ancak siz yine de emin olmadan ve bilen birilerine sormadan saçlarınızı yıkamayı denemeyin. Kısaca arap sabunu faydaları saymakla bitmez. Gelin arap sabunu ile neler yapabileceğinize beraber bakalım.

Evinizdeki bütün ahşap eşyaları ve parkeleri silerken tozlarını alırken arap sabununu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Güvenli yapısı ile ahşap yüzeylere zarar vermemenin yanında yağlı yapısıyla ahşap yüzeyleri hem korur hem de kirlenmesini geciktirir. Vim Arap Sabunu Likit’i yerleri temizleyeceğiniz suya koyabilir, arap sabunu ile kapı temizliği yaparken ya da benzer yüzeylerin lekelerden arındırılmasını kolaylaştırmak için kullanabilirsiniz. Unutmayın, Vim Arap Sabunu Sprey ile Vim temizlikte her daim sizinle.

Banyonuzu Arap Sabunu ile Pırıl Pırıl Yapın

Arap sabununun duşakabin, fayans ve lavabo gibi yüzeylerde ne kadar etkili olduğu herkes tarafından bilinir. Sararmış yüzeyler, kurumuş su izleri gibi banyonuzdaki inatçı çıkan lekeleri kolaylıkla çıkartır ve yağlı içeriği sayesinde kullanıldığı her yeri parlatır.

Güvenli Mutfak Temizliği Arap Sabunu ile Mümkün

Mutfağınızdaki çeşitli lekeleri çıkarmak için arap sabununa güvenebilirsiniz. Doğal yapısı sayesinde yemeklerinizi pişirdiğiniz ya da pişireceğiniz ürünleri koyduğunuz tezgah, ocak gibi yüzeyleri gönül rahatlığıyla arap sabunu ile temizleyebilir ve nefis yemeklerinizi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Arap sabunu nasıl kullanılır, nerelerde işinize yarar gibi soruların yanıtlarını ele aldık. Eğer aklınızda hala sorular varsa linke tıklayarak Vim ile temizlik konusunda daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Aslen yayınlandı