Unilever logo
TemizSözlük logo
Temizlik ve dekorasyon ipuçları için hemen kaydolun !

Çaydanlık Nasıl Temizlenir?

Çay keyfimizin vazgeçilmezi olan çaydanlık nasıl temizlenir, çaydanlıkta oluşan kireç nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, etkili çaydanlık temizleme tüyolarımızı bu yazımızda keşfedebilirsiniz!

Güncellenmiş

Ocak ve Çaydanlık
Reklam
Sign Up Banner

Sabah kahvaltıda, öğleden sonra 5 çayında, hatta belki de günün her saatinde ocakta olan çaydanlıklar, mutfağın vazgeçilmez parçalarından biridir. Çaydanlıkların bu kadar sık kullanılması, kolay kirlenmelerine ve sudaki mineraller yüzünden kireçlenmelerine neden olur.

Peki, bu çok çabuk kirlenen çaydanlıklar nasıl temizlenir? Çaydanlık içindeki kireç çıkar mı? Çaydanlıklar nasıl parlatılır? Çaydanlık temizliğine dair aklınızda soru işaretleri varsa okumaya devam edin, lezzetli çay keyfinizden vazgeçmeyin!

Çaydanlık ve su ısıtıcınızdaki kir ve kireci yok etmek için Vim Sirkeli Kireç Çözücü gibi hem yüksek performans sağlayan hem bütçe dostu hem de kolay kullanılabilir bir ürün tercih edebilirsiniz. Vim Sirkeli Kireç Çözücü, kireç ve tortuları kezzap, paraben, fosfat, klor ve boya içermeyen sirkeli formülüyle %100 söker, etkili hijyen sağlar ve oluşan kötü kokuları kolayca giderir.

Peki, Çaydanlık ve Su Isıtıcısındaki Kir ve Kireç Nasıl Temizlenir?

Sık sık kullanılan ve çayın rengini alan, sudaki minerallerin neden olduğu tortu ve kireç lekeleriyle dolu çaydanlığınız mı var? Endişelenmenize gerek yok! Aşağıdaki adımları uygulayın, çaydanlık ve su ısıtıcınızdaki kir ve kirece elveda deyin.

Reklam

MPU Sign Up Banner
  • İnatçı kireç lekelerini yok etmek için öncelikle çaydanlığa 1/4 litre kadar su doldurun.

  • 1 çay bardağına Vim Sirkeli Kireç Çözücü ekleyin ve çaydanlıktaki suya karıştırın.

  • Çaydanlığı ocağa koyun ve altını açın.

  • İyice kaynayana kadar bekleyin.

  • Kaynayan suyu boşaltın ve bol su ile durulayın.

Aynı işlemleri su ısıtıcınıza da uygulayarak hijyenik temizlik sağlayabilirsiniz.

Kir ve kireç lekelerinden kurtulmak işte bu kadar kolay!

Anket

Covid – 19 pandemi döneminde temizlik alışkanlıklarınız değişti mi ?

0 Oy Kullanıldı

Çaydanlık Temizliğinde Unutulmaması Gerekenler

  • Günlük temizlik için çaydanlık temizliğine uygun bir bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz.

  • Kullanacağınız temizlik ürününü çaydanlığınızın küçük bir kısmında test edin, çaydanlığınızın başına kötü bir şey gelmesini istemeyiz!

  • Çaydanlık ağzını temizlemeyi unutmayın.

  • Çaydanlığınızın ağzını tel bir fırçayla ovalayıp burada kir ve leke birikmesini önleyebilirsiniz.

  • Eğer çayınızı demlerken çaydanlığınıza şekeri direkt olarak atıyorsanız daha dikkatli olmalısınız. Bakteriler şekerden beslenir, bu yüzden sabun veya bulaşık temizleme jelini sıcak suyla karıştırıp çaydanlığınızı yıkayın. Çaydanlığınızdaki şekeri tamamen temizlediğinizden emin olun. Sıcak su kullanımı bakteri oluşumunu önlemede etkilidir. Bu yüzden çaydanlığınızı temizlerken sıcak su kullanmaya özen gösterin.

Çaydanlık Temizliği Hangi Sıklıkla Yapılır?

Bu seçim size kalmıştır fakat lekelerin birikmesini ve çaydanlığınızda tatsız bir görüntüyle karşılaşmayı istemiyorsanız, çaydanlığınızı her kullanışınızda temizlemenizi tavsiye ediyoruz.

Şimdi çaydanlığınızı nasıl temizleyebileceğinizi biliyorsunuz! Artık çayınızı gönül rahatlığıyla yudumlayabilirsiniz.

Etkili ve bütçe dostu ev temizliği ürünleri nelerdir diye merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Aslen yayınlandı