Stressiz Bir Tatil İçin Valiz Yerleştirme Püf Noktaları

Bavul yerleştirme stresi tatil heyecanının önüne geçmesin! Sizin için derlediğimiz valiz yerleştirme püf noktaları sayesinde pratik ve hafif bir bavula sahip olabilirsiniz.

Güncellenmiş 22 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi5 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Valiz ve eşyalar

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Valiz yerleştirme basit bir işmiş gibi görünebilir, ancak gezginlerin genellikle yolda ustalaştığı fakat zor yoldan öğrendiği bir iştir. Son dakikaya bırakmak da gözünüzde büyütmek de can sıkıcı sonuçlar yaratabilir. Valiz yerleştirme püf noktaları sayesinde bunu planlayarak yapmak, sizi stres dolu birçok durumdan kurtarır. Yerel eczanelere dolambaçlı yollardan kaybolarak gidilen ya da kırışık kıyafetlerle geçen zorlu bir tatil düşünün. Bunun karşısındaysa ihtiyacınız olan her şeyin parmaklarınızın ucunda olduğu keyifli bir tatil var. Bu iki durum arasındaki o ince çizgi doğru valiz yerleştirme tekniklerinde yatıyor.

İşte doğru şekilde bavul yerleştirme için tüm püf noktalar! En iyi valiz nasıl bulunur? Yükünüzü nasıl en aza indirebilirsiniz? Bir plaj gezisinde veya bir iş gezisinde ihtiyacınız olan eşyaları nasıl toplayabilirsiniz ve kırışıklıkları nasıl azaltabilirsiniz gibi hayat kurtaran bavul yerleştirme teknikleri ve pratik ipuçlarını sizler için derledik.

İhtiyacın olacak:

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner
 • Valiz Yerleştirme Püf Noktaları

  1. 1

   Valiz yerleştirme işine her zaman bir ihtiyaç listesiyle başlayın.

   Doğru valiz yerleştirme, her zaman nelerin bavula gireceğine dair sağlam bir liste ile başlamalıdır. Bunun anne tavsiyesi gibi durduğunu biliyoruz ama annelerin her zaman haklı olmasının bir nedeni var. Ayrıca insan beyni listelere bayılır. Özellikle seyahatten önceki dönemde ve son ana bırakılmış bavul yerleştirme seanslarında, ihtiyacınız olan eşyaları unutmanız çok olası. Aynı şekilde, yurt dışına çıkıyorsanız da önemli eşyalarınızı koymadığınız bir bavul istemezsiniz. O yüzden önyargıları bir kenara bırakıp bir liste yapmaya başlamanızı öneririz.

  2. 2

   Valiz yerleştirme teknikleri ikinci kural: Küçük bavul, rahat bir yolculuk.

   Bavulunuz ne kadar büyükse, içine o kadar çok şey koyacaksınız: Bu acı bir gerçek. İhtiyacınızdan çok daha fazlasını yük etmemenin en basit yolu, kabin boy ve sert kenarlı bir valiz satın almaktır. Böylece check-in sırasıyla da vakit kaybetmemiş olursunuz. Körüksüz ve sert bir bavul, ekstra eşya sıkıştırarak kilo ve eşya sınırını da aşmamanızı sağlar.

  3. 3

   Doğru valiz yerleştirme için doluluğu dengede tutun.

   Valize eşya yerleştirme, gereğinden fazla ürünle yapıldığında kullanışsız bir hale gelir. Çünkü bu, son bir gayretle ütülediğiniz kıyafetleri kırıştırmanın en kesin yoludur. Ayrıca eve giderken veya yeni bir lokasyon için yola çıkarken valiz toplamayı ekstra zorlaştırabilir. Ancak gereğinden az doldurmak da aynı etkiyi yapabilir. Hediyelik eşyalar için yer bırakmak cazip gelse de fazladan yer, eşyaların kayabileceği, buruşabileceği veya kırılabileceği anlamına gelir.

  4. 4

   Valize kıyafet yerleştirme için stratejinizi belirleyin.

   Tetris oyununu düşünün: Her şeyi tek bir bavula sığdırmanın en iyi yolu, alanın her santimini doldurmaktır. Örneğin, ayakkabı içlerini çorapla doldurabilirsiniz. Boş alanları kirli giysi torbalarıyla doldurabilir, giysileriniz kirlendikçe temiz giysilerle karışmasını da engelleyebilirsiniz. Ya da boş bez çantaları daha sonra seyahatinizden hatıralarla doldurmak için bavulunuza koyabilirsiniz. Bavulunuzdaki her şeyi tam olarak nasıl düzenleyeceğiniz tercih meselesidir. Sonraki adımlarda bazı popüler stratejileri sizler için sıraladık.

  5. 5

   Bavul yerleştirme için giysileri katlamak yerine rulo yapın.

   Seyahat için kıyafetleri nasıl yerleştireceğinizden emin değilseniz, yeni bir yöntem deneyin. En iyi bavul hazırlama ipuçlarından biri, kıyafetlerinizi yuvarlamaktır! Şu anda kıyafetlerinizi katlamak yerine rulo yapmıyorsanız, hemen yapmaya başlayın. Bu, alanı en üst düzeye çıkarmaya ve kırışıklıkları en aza indirmeye yardımcı olur. Ve itiraf etmeliyiz ki giysi katlamaktan çok daha eğlencelidir.

  6. 6

   Valize eşya yerleştirme bavul düzenleyicilerle çok daha kolay.

   Bavul düzenleyicilerden yardım alın. Bu daha küçük çantalar, kıyafetlerinizi kompakt ve düzenli tutmanıza yardımcı olur. Hem aradıklarınızı daha rahat bulabilirsiniz hem de eğlenceli bir tatilden sonra zulüm gibi gelen bavul toplama işini çok daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Valize ayakkabı yerleştirme için de bu düzenleyicileri kullanabilir, giysilerinizin kirlenmesini engelleyebilirsiniz.

  7. 7

   Hediyelerden önce kıyafetlerinizi paketleyin.

   Bavul düzenleyicilere ayıracak bütçeniz ya da vaktiniz yoksa bile karmaşadan kurtulmak için giyeceğiniz kıyafetleri gün gün planlayabilirsiniz. Paket tekniğini denemeniz yeterli. Her bir giyim eşyasını, ortada iç çamaşırı ve çoraplar olacak şekilde paketleyin. Bunun için iç çamaşırı ve çorapları merkez olarak belirleyip tişört, kazak ve pantolon gibi büyük parçaları etrafına sararak paketleyin. Merkezi bir çekirdeğin etrafına dikkatlice sardığınız kıyafetler, bir günlük kombininizi oluşturacak. Böylece kıyafet seçmekle de vakit kaybetmemiş olacaksınız.

  8. 8

   En kullanışlı bavul yerleştirme teknikleri arasında yer alan, pratik seyahat çantalarını kullanın.

   Seyahat çantaları hem bavulda hem de gideceğiniz yerde kullanmak için oldukça pratiktir. Bir dizi banyo ürününü elinizin altında hazır bulundurmak, yolculuk sabahı kullanabileceğiniz bir diş fırçası veya kontakt lens kutusunu unutmamanızı da sağlar. Bu eşyaları, seyahat için bavul hazırlarken kolaylıkla bavulunuza koyabilirsiniz. Seyahat çantaları, sadece kişisel hijyen ürünlerini düzenlemekle kalmaz hem de sıvıların sızarak kıyafetlerinizi kirletmesine engel olacağı için olası kazaların önüne geçer. Son olarak, uçakla seyahat ediyorsanız güvenlik görevlileri sıvıları kontrol etmek istediğinde bütün bavulunuzu deşmek zorunda kalmazsınız. Uçakta sıvı kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa yazımız size yol gösterecektir.

  9. 9

   Kırışıklara karşı mini ütü kullanın.

   En iyi valiz yerleştirme püf noktaları bile kıyafetlerinizde oluşacak bazı kırışıklıkların önüne geçemez. Küçük boy buharlı ütüler ya da kırışıklık açıcı spreyler kurtarıcınız olabilir. Birçok model oldukça hafiftir, çok az yer kaplar ve hızlı rötuşlar için mükemmeldir.

  10. 10

   Vakumlu seyahat poşeti kullanarak valiz nasıl yerleştirilir?

   Birçok şirket, büyük giysilerden havayı yuvarlayarak çıkarmaya yardımcı olan plastik vakumlu seyahat poşetleri üretir. Elektrikli süpürgeye ihtiyaç duymadan kıyafetlerinizi vakumlayabilirsiniz. Fakat kullanıcıların hem olumlu hem de olumsuz yorumları var. Bazı gezginler, bu poşetlerin bavul hazırlamanın en iyi yolu olduğunu söylüyor. Çünkü uzun seyahatler için bavulunuza çok daha fazla eşya koyabilir ve geri dönerken kirli çamaşırları tutmak için bu poşetleri kullanabilirsiniz. Hatta su ve sabun ekleyip masaj yaparak poşette çamaşır bile yıkayabilirsiniz. Diğer kullanıcılarsa, torbaların ince kumaşları kırıştırdığını ve çok fazla kullanıldığında bavulunuzu ağırlaştırabileceğini düşünüyor.

  Sizin için sıraladığımız bavul nasıl yerleştirilir ve valiz yerleştirme püf noktaları ile seyahat stresinizi azaltabilirsiniz. Valiz nasıl yerleştirilir öğrendiğimize göre büyük geziye hazırız! Bir önceki seyahatinizin izleri hala bavul ve çantalarınızda duruyorsa, temiz bir başlangıç yapmak isteyebilirsiniz. Bavul nasıl temizlenir ve çanta temizliği yazılarımızı okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Derinlemesine bir temizlik için vaktiniz yoksa Domestos Yüzey Temizleme Mendili kullanabilirsiniz. Eğer seyahat heyecanınıza dört ayaklı dostunuz da eşlik edecekse köpekle seyahat ederken dikkat edilmesi gerekenler yazımıza da göz atmayı unutmayın.

Valiz Yerleştirme: Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?