Takım Çantasında Neler Olmalı?

Evde meydana gelebilecek herhangi bir arıza karşısında tedbirli olmak ve çözüm üretebilmek için takım çantasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki, takım çantasında olması gerekenler nelerdir biliyor musunuz? Öğrenmek için yazımızı sonuna kadar okumayı unutmayın.

Güncellenmiş 23 Mart 2022

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Takım Çantasında Neler Olmalı?

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Ufak tefek tadilat işlerini halletmeniz ve küçük arızaları çözmek için bir takım çantasında olması gerekenler nelerdir? Bir takım çantasında neler olmalı? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Takım Çantasında Bulunması Gerekenler

Tornavida

Takım çantasında olması gerekenlerden ilki tornavidadır. Farklı uç seçeneklerine sahip tornavidalar ya da ucu değiştirilebilir setler pek çok konuda çözüm sunar. Priz değiştirmekten mobilya montajına kadar kullanılabilen bu malzeme mutlaka çantanızda yerini almalı.

Kontrol Kalemi

Güvenlik her zaman önceliğiniz olmalıdır. Takım çantası içeriği her ne kadar tadilat ve tamirat işlerinizi kolaylaştırsa da güvenlik her zaman önceliğimizdir. Kontrol kalemi elektrikle ilgili tüm işlerde mutlaka elinizin altında bulunması gereken malzemelerden birisidir ve çantada kesinlikle yeri olmalıdır.

Elektrik Bandı

Açıkta kalan elektrik kabloları hem sizin hem de sevdiklerinizin güvenliğini tehlikeye atar. Takım çantası içindeki güvenlik odaklı malzemelerin arasında yer alan elektrik bandı, kaliteli ve doğru bir markadan seçilmelidir.

Takım Çantasında Neler Olmalı?

Evinizde küçük çocuk varsa takım çantası içindeki malzemeleri ortada bırakmamaya özen göstermeniz ve takım çantasına bir çocuk kilidi takmanız iyi olacaktır.

Pense

Elle tutulamayacak ya da tutulmaması gereken malzemeleri kavramaya yardımcı olan pense de olmazsa olmaz takım çantası malzemeleri arasında yer alır. Musluk tamir ederken ya da boşa dönen vidaları çıkarmak için de pense kullanabilirsiniz.

Dübel Seti

Duvara ya da tavana asacağınız herhangi bir eşyanın daha sağlam bir şekilde durması için dübel kullanmanız gerekir. Dübel kullanımı çivinin ya da vidanın zamanla gevşeyip yerinden çıkmasına izin vermeyeceği için önemlidir. Farklı boyları olan dübeller ve bu dübellere uygun vidalardan oluşan bir set takım çantası içinde mutlaka yer almalıdır.

Çekiç

Çekiç bir evde en çok ihtiyaç duyulan ama en az bulunan takım çantası malzemelerinden birisi olabilir. Herhangi bir taş ya da mermer parçasını çekiç yerine kullanmak garip ama yaygın bir alışkanlık olsa da, güvenlik ve etkili sonuç için kaliteli bir çekiç almanızı tavsiye ediyoruz. Çivi çakmaktan tencere kapağı düzeltmeye kadar pek çok konuda işinize yarayan çekiç, aynı zamanda sağlam ve güvenilir olmalıdır.

Ev için takım çantası hazırlarken eklenmesi gereken malzemeler elbette bu malzemeler ile sınırlı değil. Şarjlı tornavida, kargaburun, alyan, İngiliz anahtarı, kıl testere, şerit metre, su terazisi ve daha pek çok farklı malzeme takım çantası malzemeleri arasında yer alır. Yetenekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir çanta hazırlamanızı ve yukarıda listelediğimiz olmazsa olmaz araç gereçleri öncelikli olarak çantaya koymanızı tavsiye ediyoruz.

Takım çantasında olması gerekenler olabildiğince kaliteli malzemeden seçilmeli ve her parça güvenilir olmalıdır. Ayrıca belirli bir rutinde çantayı kontrol etmek ve temizlemek, eksilen malzemeleri yerine koymanıza yardımcı olur.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Covid – 19 pandemi dönemindeki hayat tarzınız ,kıyafetlerinizden çıkarmaya çalıştığınız leke türlerini etkiledi mi ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?