Unilever logo
Koronavirus (Covid-19) Bilgilendirmesi : Evde ve dışarıda alabileceğiniz hijyenik önlemler.

Evde Kireçle Başa Çıkmanın En Etkili Yolları

Eğer suyun kireçli olduğu bir bölgede yaşıyorsanız muslukların etrafında, küvetlerin ve duşakabinlerin köşelerinde, tuvaletlerde ve evdeki kettle gibi eşyaların içerisinde biriken kireci fark etmişsinizdir. Çözüm önerileri için okumaya devam edin.

Güncellenmiş

Reklam
AK Bank - Hemen Başvuru
bit neden olur

Eğer suyun kireçli olduğu bir bölgede yaşıyorsanız muhtemelen muslukların etrafında, küvetlerin ve duşakabinlerin köşelerinde, tuvaletlerde ve evdeki kettle gibi eşyaların içerisinde biriken kireci fark etmişsinizdir. Bu birikinti suyun içindeki minerallerin buharlaşması sonrasında orada kalır ve zamanla sertleşir. Kireç, her ne kadar yaygın bir problem olsa da kurtulması da, tam tersine, bir o kadar zor olabilir.

Hemen herkes, o beyaz, taş gibi sert olan kireci temizlemenin ne kadar yorucu bir süreç olduğu bilir. Eğer bu soruna mümkün olan en kısa sürede el atmazsanız, kireç yüzeylere kalıcı hasar verebilir, muslukların üzerindeki krom kaplamayı soyabilir ve ev aletlerini kullanılmaz hale getirebilir. Gelin sizin için seçtiğimiz, kireçlerden kurtulmanızı sağlayacak 5 çözüme göz atalım.

Vim Her Zaman Yanınızda

İnsanın aklına temizlik ile ilgili “Kireçli su lekesi nasıl temizlenir?” gibi birçok soru gelebilir ancak bu soruların neredeyse hepsinin cevabını Vim’de. Kireç ile alakalı bütün problemlerinizin çözümü Vim Sirkeli Kireç Sökücü ile evinizde. Üstelik paraben, fosfat, klor ve boya içermeyen içeriğiyle Vim hem doğaya saygılı hem limon, okaliptus ve nane kokusuyla evinize ferahlık getirmekte kararlı.

Kireçlerle Olan İlişkinizi Anında Bitirin

Reklam

“Musluktaki kireç lekeleri nasıl çıkar, yaptıklarım hiçbir şey işe yaramadı” diye hayıflanıyorsanız, aslında her şeyi denememişsinizdir demektir. Temizlik, yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bir alandır, yeni fikirlerinizi kullanmaktan çekinmeyin. Bazı ısrarcı kireç birikintilerini sökmek için temizlik ürünleriyle beraber kollarınızın da çalışması gerekebilir. İşte tam bu noktada kas gücünüz devreye girmelidir. İhtiyacınız olan şeyler ise keskin bir jilet, güvenlik önlemleri ve pür dikkat. Kazıdığınız bölgeye sonrasında bir temiz ürünü uygulamanız temizliğinizin performansını artırabilir.

Covid – 19 pandemi dönemindeki hayat tarzınız ,kıyafetlerinizden çıkarmaya çalıştığınız leke türlerini etkiledi mi ?

Jilet ile temizlik aynı zamanda “Fayanslardaki kireç lekeleri nasıl çıkar?” gibi sorularınıza da cevap verir çünkü temizlik malzemelerinin nüfuz edemeyeceği kadar dar alanlara bile girer.

Hem Serinlik Hem Temizlik

Kireçleri sökmek için en etkili çözüm yolu yüksek performanslı bir asit kullanmaktır. Banyodaki kireçleri nasıl çıkar ya da bardaklardaki kireç lekeleri nasıl temizlenir bilmiyorsanız size alternatif bir önerimiz var: Kola! Kola asit içeriği sayesinde kireç birikintisi hatta pas gibi inatçı lekeleri söker atar ve detaylı temizlik sağlar. Tek yapmanız gereken paslanmış eşyayı kolanın içinde bekletmek ve durulamak. Kireçten ne kadar hızlı arındığına şaşıracaksınız.

Güzel Koku ve Derinlemesine Arınma

Ayna ve camdaki kireç lekeleri oldukça can sıkıcı olabilir ancak hassas yüzeyler oldukları için zarar vermeyecek yöntemi kullanmak isteyebilirsiniz. Merak etmeyin, buzdolabınızdaki limon sadece birkaç adım ötede ve etkili bir çözüm sunar. Limonun içerisinde bulunan yüksek orandaki sitrik asit kirecin kimyasal bileşiğini bozar ve bu da onu yüksek performanslı kireç sökücüler ligine sokar. Hem ucuz hem güvenli bir çözüm.

Artık evinizdeki kireç lekelerinden nasıl arınmanız gerektiğini biliyorsunuz! Ancak konu hakkında kafanızda hala soru işaretleri varsa banyo, kettle, duşbaşlığı ve çaydanlıkları kireçten arındırmak hakkında yazdıklarımızı okuyabilirsiniz.

Aslen yayınlandı