Uzman temizlik ipuçları için adresiniz | TemizSözlük
Reklam
Domestos virüs ve bakterileri öldürür

Bahar Temizliği Püf Noktaları: Ev Nasıl Temizlenir

Yazın habercisi olan bahar aylarında temizlik artık daha kolay! Etkili ve pratik ev temizliği yöntemlerini burada keşfedin!

Güncellenmiş

Bahar Temizliği Püf Noktaları: Ev Nasıl Temizlenir

Bahar mevsimi, uzun kış aylarının miskinliğini ve kasvetini evinizden atmak ve kökten temizlik yapmak için en ideal zamandır. Özellikle mutfak ve banyonun en ücra yerlerine bahar temizliğinde ulaşılır. Evinizi yaza hazırlamak ve en etkili şekilde bahar temizliğinizi tamamlamak için sizinle bir takım ev temizliği püf noktalarını paylaşmak istiyoruz.

Unutmayın

Herhangi bir temizlik ürününü kullanırken, kullanma talimatlarını her zaman okumanız gerekmektedir. Herhangi bir temizlik yöntemini denemeden önce, küçük ve görünmeyen bir bölgede test edin. Giysilerinizi temizlerken yıkama etiketini kontrol edin. Tabi ki önce güvenlik – her zaman gerekli güvenlik önlemlerini alın. 

İlk Durak Mutfak

Mutfak, evin en çok zaman harcanılan yerlerinden biridir. Bu yüzden temizliği, düzeni ve hijyeni büyük önem taşıyor. Mutfakta iş sırası yaparak zamanınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. İşe mutfak dolaplarını boşaltarak başlayabilirsiniz. Bir sonraki adımda bulaşıklarınızı gruplara ayırıp yıkama işlemine geçmek işinizi kolaylaştıracaktır. Bulaşıklarınızı bardaklar, çatal bıçak takımları, tabaklar ve tencereler olarak sıralayıp sizin için en uygun olan gruptan yıkamaya başlayabilirsiniz. Çelik tencere, tava ve çaydanlığın hassas yüzeyine uygun Cif Paslanmaz Çelik Yüzey Temizleyici Jel’den faydalanıp yağı, pası ve kireci temizlemede etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bulaşıkları tamamladıktan sonra boşaltmış olduğunuz dolaplara geçebilirsiniz. Dolaplarınızı da silip temizledikten sonra yıkanmış olan bulaşıklarınızı yerlerine yerleştirebilirsiniz.

Mutfak tezgahları, duvarları ve ocak mutfağın en çok kullanılan bölümü. Bu yüzden sürekli kirlenirler. Burada önemli olan, en az zamanda en etkili temizliği yapabilmektir. Mutfak duvarlarınızdaki kurumuş yağı ve kiri Cif Power & Shine Mutfak Sprey ile zarar vermeden rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz. Duvarlardan sonra tezgahlarınızı temizleyip ardından ocak temizliğine başlayabilirsiniz. Ocak temizliğinde bizi en çok kurumuş yağ ve yemek artıkları uğraştırır. Bu inatçı kirler için Cif Amonyaklı Krem’i deneyip kısa zamanda uğraşmadan etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Reklam

Domestos virüs ve bakterileri öldürür

Banyoda Bahar Temizliği

Banyonun temizliği hijyen açısından en az mutfak kadar önemlidir. Banyonuzun mis gibi kokması ve ışıl ışıl parlaması için baştan aşağı temizlenmesi gerekir. Banyoyu kirli gösteren başlıca yerler lavabo, küvet ve banyo duvarlarıdır. Bu yüzden de işe en çok uğraştıran banyo duvarlarından başlayabilirsiniz. Banyo duvarlarında biriken kireç ve pas izlerin ultra güce sahipi Cif Krem Max Power ile uğraşmadan giderebilirsiniz. Aynı işlemi küvetinizdeki kireç ve pas lekeleri için de rahatlıkla tekrarlayabilirsiniz.

Eğer banyonuzda duşakabin varsa, banyoda temiz ve parlak bir görünüm elde etmek için köpük ve kireç lekelerinden kurtulmanız gerekir. Bu lekeler rutin temizlikte her zaman temizlenmediği için inatçı ve uğraştırıcı olabilir. Bu nedenle harcanan enerjiyi ve zamanı azaltan Cif Power & Shine Banyo Sprey’i deneyebilirsiniz. Aynı işlem lavabonuzdaki sabun artıkları ve kireç lekeleri için de etkili olacaktır. Eğer duş başlıklarınız tıkanmışsa, sirke ve sıcak sudan faydalanabilirsiniz. Daha sonra tuvaletinizi temizleyip, aynanızı iz bırakmayan bezle silmeye başlayabilirsiniz. Ardından, banyo temizliğinin en son bölümü olan yer silme işlemi de tamamlandıktan sonra banyonuz yazı karşılamaya hazır demektir.

Unutmamanız gerekenler:

  • Temizlik ürünleri kullanırken cilt sağlığınız için her zaman eldiven kullanın
  • Ürünlerin kullanım talimatlarına mutlaka uyun
  • Ürünleri çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın

Aslen yayınlandı