Uzman temizlik ipuçları için adresiniz | TemizSözlük
Unilever
Reklam
AK Bank - Hemen Başvuru

Bahar Temizliği Püf Noktaları: Ev Nasıl Temizlenir?

Yazın habercisi olan bahar aylarında temizlik artık çok daha kolay. Etkili ve pratik ev temizliği yöntemlerini bu yazımızda keşfedebilirsiniz.

Güncellenmiş

Mutfak Nasıl Temizlenir? Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

Bahar mevsimi, uzun kış aylarının miskinliğini ve kasvetini evinizden atmak ve kökten temizlik yapmak için en ideal zamandır. Özellikle mutfak ve banyonun en ücra yerlerine bahar temizliğinde ulaşılır. Evinizi yaza hazırlamak ve en etkili şekilde bahar temizliğinizi tamamlamak için sizinle bir takım ev temizliği püf noktalarını paylaşmak istiyoruz.

Bunlara Dikkat

Herhangi bir temizlik ürününü kullanırken, kullanma talimatlarını her zaman okumanız gerekmektedir. Herhangi bir temizlik yöntemini denemeden önce de küçük ve görünmeyen bir bölgede test etmeyi unutmayın.

Covid – 19 pandemi dönemindeki hayat tarzınız ,kıyafetlerinizden çıkarmaya çalıştığınız leke türlerini etkiledi mi ?

İlk Durak Mutfak

Mutfak, evin en çok zaman harcanılan yerlerinden biridir. Bu yüzden temizliği, düzeni ve hijyeni büyük önem taşıyor. Mutfakta iş sırası yaparak zamanınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. İşe mutfak dolaplarını boşaltarak başlayabilirsiniz. Bir sonraki adımda bulaşıklarınızı gruplara ayırıp yıkama işlemine geçmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Bulaşıklarınızı bardaklar, çatal bıçak takımları, tabaklar ve tencereler olarak sıralayıp sizin için en uygun olan gruptan yıkamaya başlayabilirsiniz. Çelik tencere, tava ve çaydanlığın hassas yüzeyine uygun Cif Perfect Power Sprey Paslanmaz Çelik’ten faydalanıp yağı, pası ve kireci temizlemede etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bulaşıkları tamamladıktan sonra boşaltmış olduğunuz dolaplara geçebilirsiniz. Dolaplarınızı da silip temizledikten sonra yıkanmış olan bulaşıklarınızı yerlerine yerleştirebilirsiniz.

Ocak Temizliği Nasıl Yapılır?

Mutfak tezgahları, duvarları ve ocak mutfağın en çok kullanılan bölümü. Bu yüzden sürekli kirlenirler. Burada önemli olan, en az zamanda en etkili temizliği yapabilmektir. Mutfak duvarlarınızdaki kurumuş yağı ve kiri, çamaşır suyu katkılı çok yönlü temizleyici Cif Sprey Ultra Hijyen ile rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Duvarlardan sonra tezgahlarınızı temizleyip ardından ocak temizliğine başlayabilirsiniz. Ocak temizliğinde bizi en çok kurumuş yağ ve yemek artıkları uğraştırır. Bu inatçı kirler için Cif Krem Ultra Hijyen’i deneyip kısa zamanda uğraşmadan etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Reklam

Snuggles Colour
Hijyenik Banyo Temizliği Nasıl Yapılır?

Banyoda Bahar Temizliği

Banyonun temizliği hijyen açısından en az mutfak kadar önemlidir. Banyonuzun mis gibi kokması ve ışıl ışıl parlaması için baştan aşağı temizlenmesi gerekir. Banyoyu kirli gösteren başlıca yerler lavabo, küvet ve banyo duvarlarıdır. Bu yüzden de işe en çok uğraştıran banyo duvarlarından başlayabilirsiniz.

Banyo duvarlarında biriken kireç ve pas izlerini Cif Krem Ultra Hijyen ile uğraşmadan giderebilirsiniz. Aynı işlemi küvetinizdeki kireç ve pas lekeleri için de rahatlıkla tekrarlayabilirsiniz.

Eğer banyonuzda duşakabin varsa, banyoda temiz ve parlak bir görünüm elde etmek için köpük ve kireç lekelerinden kurtulmanız gerekir. Bu lekeler rutin temizlikte her zaman temizlenmediği için inatçı ve uğraştırıcı olabilir.

Bu nedenle harcanan enerjiyi ve zamanı azaltan Cif Power & Shine Banyo Sprey’i deneyebilirsiniz. Aynı işlem lavabonuzdaki sabun artıkları ve kireç lekeleri için de etkili olacaktır. Şimdi tuvaletinizi temizleyip, aynanızı iz bırakmayan bezle silmeye başlayabilirsiniz. Ardından, banyo temizliğinin en son bölümü olan yer silme işlemi de tamamlandıktan sonra banyonuz yazı karşılamaya hazır demektir.

Aslen yayınlandı