Unilever logo
Temizlik ve dekorasyon ipuçları için hemen kaydolun !

Öğrenci Evinin İhtiyaçları Nelerdir?

Alternatifler arasında boğulmayın. "Bir öğrenci evi nasıl oluşturulur, öğrenci evi ihtiyaçları nelerdir?" diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Güncellenmiş

Reklam
Öğrenci Evinin İhtiyaçları Nelerdir?

Üniversite eğitimi almak, özellikle büyüdüğünüz şehirden uzakta olduğunuzda ilk defa ailenizden ayrı yaşamanızı ve bu yaşantıyı kendi evinizde birkaç sene sürdürmenizi gerektirebilir. Hal böyle olunca, öğrenci evinizi kurarken dikkat etmeniz gereken önemli noktaları da bilmeniz gerekecektir. Hadi gelin öğrenci evi ihtiyaçları ve olmazsa olmaz eşyalara birlikte göz atalım.

Öğrenci evi ihtiyaçları arasında önemli bir yeri olan diğer ürün ise çamaşır deterjanıdır. Çamaşır makinenizdeki çamaşırların iyi yıkanması ve hoş kokular yaymasını istiyorsanız, mutlaka kaliteli bir çamaşır deterjanı tercih etmelisiniz. Giysilerinizin temizliğine önem veriyorsanız, Omo Active Sıvı gibi etkili bir çamaşır deterjanı ile giysilerinizi uzun süre temiz tutabilir ve eşyalarınızdaki lekelerden kurtulabilirsiniz.

Öğrenci Evinin Temel İhtiyaçları Nelerdir?

Öğrenci evleri, öğrencilerin hayatlarını ailelerinden uzakta daha rahat sürdürmeleri için eksiksiz tasarlanmalıdır. Bu yüzden öğrenci evi eşyaları, bir öğrencinin okul hayatını daha verimli geçirmesi, evdeki zamanını kaliteli değerlendirebilmesi için çok önemlidir.

Öncelikle her öğrenci evinin temel ihtiyacı, kesinlikle konforlu bir yatak ve oturma odasında kullanmak için çekyat almaktır. Çoğu öğrenci, tasarruf etmek için yatak almak yerine çekyat satın almayı tercih eder. Bunun sebebi de gündüz oturma ihtiyacını karşılaması, gece olunca da kolayca yatak yerine kullanılmasıdır. Siz yine de imkân bulursanız, daha rahat uyumak ve okula dinç gitmek için yatak satın almayı düşünebilirsiniz.

Öğrenci evindeki en temel diğer ihtiyaç da buzdolabıdır. Özellikle zaman zaman ailesini ziyaret eden bir öğrenciyseniz, annenizin sizin için yaptığı ayrı erzak çantasındaki gıdaları mutlaka buzdolabında saklamalısınız. Aynı zamanda alışverişlerinizi toptan yaparak tasarruf etmek niyetindeyseniz, buzdolabı mutlaka bu gıdaları uzun süre taze tutmanız için gerekli olacaktır.

Reklam

Eşyalar için bütçe oluştururken dikkatli olun. Her şeyi aynı anda satın almak zorunda değilsiniz. Eşya maliyetini zamana yaymak sizi mali açıdan da rahat ettirecektir.

Öğrenci Evlerinde Bulunması Gereken Diğer Önemli Eşyalar

  • Öğrenci evlerinde temel eşyaların yanında, günlük hayatınızı daha rahat sürdürmenizi sağlayacak olan yan eşyaları da bulundurmalısınız. Bir öğrenci evinde olmazsa olmaz yardımcı eşyalardan ilki, katlanır masa denilebilir. Eğer katlanır masa tercih ederseniz, bu masayı hem evin her odasında hem de birden fazla amaç için kullanabilirsiniz.
  • Öğrenci evinizin bir diğer önemli ihtiyacı da elbiselerinizi tozdan korumak, kırışmalarını önlemek için kullanabileceğiniz giysi dolaplarıdır. Sınırlı bir bütçeye sahipseniz, öğrenci evleri için satılan bez dolaplar işinizi görebilir. Eğer biraz bütçenizi zorlayabilirseniz, ikinci el ya da sıfır dolaplardan satın almanız daha uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunacaktır.
  • Öğrenci evinizin büyük eşyalarını satın aldıktan sonra hayatınızı daha konforlu sürdürebilmeniz için; mutfak eşyaları, su ısıtıcı, ocak, tül ve perdeler, tuvalet için hijyenik temizlik malzemeleri, ayakkabı dolabı, masanızda kullanmak için sandalye, yedek çarşaf ve pike gibi ürünleri de mutlaka ama mutlaka eksiksiz tamamlamanız gerekir.

Öğrenci Evinde İhtiyaç Duyulan Temizlik Malzemeleri

Öğrenci evleri genellikle kirli evler olmalarıyla ün salmıştır. Sağlığınız ve rahatınız için öğrenci evinizde temizliğe önem vermelisiniz. Dilerseniz, bir öğrenci evinde mutlaka bulunması gereken temizlik malzemelerini kısaca sıralayalım:

  • Öğrenci evinizin özellikle tuvaletini ve mutfağını derinlemesine temizlemek için, elinizin altında her zaman yoğun kıvamlı Domestos gibi bir çamaşır suyu bulundurmalısınız.
  • Beyaz alanlar ve mutfak tezgahı için Cif gibi etkili bir yüzey temizleyici, hem görünüm hem de hijyen açısından oldukça gereklidir.
  • Bunların yanında bulaşıklarınızı elde yıkamayı düşünüyorsanız, güçlü bir yağ çözücü ile bulaşık deterjanı da mutfağınızın baş köşesinde mutlaka bulunmalı.

Bunlara Dikkat

Öğrenci eviniz için eşya satın alırken ikinci el eşyalar satan internet sitelerinde ya da uygun fiyatlı mobilya satan mağazalarda araştırma yapabilirsiniz.

Aslen yayınlandı