Unilever logo
Temizlik ve dekorasyon ipuçları için hemen kaydolun !

Duşakabin Kireç Lekesi Nasıl Temizlenir?

Yepyeni bir gün için aldığınız her duş, banyonuzdaki duşakabinde bir iz bırakabilir. Bu yazımızda kireç lekelerini çıkarmanın püf noktalarını bulacaksınız.

Güncellenmiş

Reklam
Gri-beyaz renklerin hakim olduğu temiz ve düzenli bir banyo

Banyonuzda kusursuz temizliğe ulaşmanın pek çok yolu var. Duşakabininizde oluşan kireç lekelerini temizlemek için evde yapabileceğiniz doğal karışımları kullanabileceğiniz gibi hazır çözümlerle de mükemmel sonuca ulaşabilirsiniz. Gelin sizin için seçtiğimiz birbirinden kolay kireç lekelerini çıkarma yöntemlerine göz atalım.

Mikropartiküllü formülü sayesinde minimum eforla maksimum hijyen sağlayan Cif Amonyaklı Krem banyonuzun temizliğinde en güçlü yardımcınız olacak.

Duşakabin Kireç Lekesi Nasıl Çıkar?

Profesyonel Temizleyici Yöntemi

Cif Sprey Power&Shine Banyo gibi hem pratik, hem kalıcı temizlik sağlayan bir temizlik ürününü duşakabininize sıkın ve bir bez yardımıyla kireç lekelerini ovun. Daha sonra su ile durulayın ve bir havlu yardımıyla kurulayın. Kireç lekelerini temizlemenin ne kadar kolay olduğuna inanamayacaksınız. Temizleme işlemi bittikten sonra Cif Power & Shine’ın sahip olduğu kir tutmayı engelleyen teknolojisi sayesinde banyonuz uzun süre tertemiz kalacaktır.

Reklam

Jiletle Kazıma Yöntemi

Duşakabin temizliği, özellikle de kireç lekeleri varsa, oldukça zahmetli bir işe dönüşebilir. Yaşadığınız bölgenin suyunda kireç oranı yüksekse bu lekelerden kaçınmak daha da zorlaşır. Zorlu ve inatçı kireç lekelerinde bazen temizlik ürünleri çaresiz kalır. Böyle durumlarda bu iş için üretilen özel kazıma jiletleri yardımınıza koşuyor. Özellikle de kireç lekesi duşakabinin kenar bölümlerinde birikmişse bu jiletler tam aradığınız ürün! Jiletle kazıdığınız kireç lekelerini Domestos Hijyenik Köpük - Banyo gibi bir ürünle temizleyip durulayın. Ardından kuru bir havlu ile camı tamamen kurutun.

Artık duşakabininiz tertemiz oldu. Eğer daha ayrıntılı bir banyo temizliği düşünüyorsanız sizin için hazırladığımız rehberimiz burada.

Bunlara Dikkat!

Önce güvenlik! Temizliğe başlamadan önce, özellikle kazıma gibi riski daha yüksek işlemlerde, eldiven, gözlük vb. koruma önlemlerini almayı unutmayın. Herhangi bir temizlik ürünü kullanmadan önce mutlaka paketin üzerinde yer alan talimatları okuyun ve uygulayın. Temizlikte kullanacağınız ürünlerini veya doğal karışımları önce göze çarpmayan bir bölgede test edip lekeli yüzeye zarar vermediğinden emin olun.

Aslen yayınlandı