Uzman temizlik ipuçları için adresiniz | TemizSözlük
Unilever
Reklam
AK Bank - Hemen Başvuru

Yumuşatıcı Ne İşe Yarar?

Kıyafetlerinizin dayanıklılığını daha da artırmak ve dolabınıza biraz çekicilik kazandırmak ister misiniz? Cevabınız evetse, hayatınızda bir yumuşatıcı dokunuşuna ihtiyacınız var demektir.

Güncellenmiş

Yumuşatıcı Ne İşe Yarar?

Yumuşatıcı: Koku ve Yumuşaklıktan Çok Daha Fazlası

Giysilerinize yapacağı etki göz önüne alınırsa çamaşır yıkamak aslında sıkıcı bir aktivite değil, kıyafetlerinizin gücünü ortaya çıkaran, onlara nefes aldıran ve stilinizi daha görünür kılan bir bakım prosedürüdür. İyi bir yumuşatıcının gardrobunuza neler katabileceğini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Yumuşatıcı Nedir?

Yumuşatıcı, giysilerin liflerini koruyan ve onların çok daha güzel kokmasını, çok daha renkli görünmesini ve yumuşacık hissettirmesini sağlayan bir üründür.

Yumuşatıcı Ne İşe Yarar, Etkileri Nelerdir?

Giysilerinizi yıkarken yumuşatıcı gerçekten de gerekli bir ürün müdür? Eğer giysilerinizin bakımı söz konusuysa, evet. Yumuşatıcı, çamaşırlarınıza koku ve yumuşaklık katmaktan çok daha fazlasını verir ve adeta giysilerinize hayat katar. Yumuşatıcı kullanmanın yararlarını sizin için listeledik.

  • Giysilerin ömrünü uzatın. Yumuşatıcının yarattığı pürüzsüz lifler, yıkamada daha az sürtünme olması anlamına gelir. Daha az sürtünmenin karşılığı ise daha az aşınma ve yıpranmadır.
  • Yumuşatıcı kullanarak giysilerinizin deforme olmasını önleyin. En sevdiğiniz tişörtün kısalmasına izin vermeyin!
  • Çamaşırlarınızın renklerini koruyun. Onları beğendiğiniz ilk günkü gibi renkli ve canlı tutun.
  • Hassas ciltler için dermatolojik olarak test edilmiş Yumoş Doğal Özler Bebek gibi özel formüllü bir yumuşatıcı kullanın ve istenmeyen cilt reaksiyolarından korunun.
  • Giysilerinizdeki tüylenmeyi önleyin. Kıyafetlerinizin yepyeni kalmasını sağlayan yumuşatıcı sayesinde kazaklarınızın üzerinden tüy toplamak zorunda kalmazsınız.
  • Yumuşatıcı kullanarak çamaşırlarınızın daha hızlı kurumasını sağlayın ve sevdiğiniz giysilerin kuruması için saatlerce beklemek zorunda kalmayın.
  • Daha kolay ütülenen çamaşırlara kavuşmak ve 7/24 keskin görünmek istiyorsanız yumuşatıcı kullanmayı ihmal etmeyin.
İyi bir yumuşatıcı giysilerinizin ömrünü uzatacaktır. Yumuşatıcının yarattığı pürüzsüz lifler, yıkamada daha az sürtünme olması anlamına gelir. Daha az sürtünmenin karşılığı ise daha az aşınma ve yıpranmadır.

Aşağıdakilerden hangisi çamaşır makinesi temizleyicisi satın alma kararınızda etkili olur ?

Yumuşatıcı Ne İşe Yarar?

Reklam

OMO Biocide

Yumuşatıcı Nasıl Kalıcı Olur?

Yumuşatıcının kıyafetler üzerinde bıraktığı büyülü kokunun kalıcılığını artırmak için aşağıdaki püf noktalarını takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle çamaşırlarınızı ıslak bekletmemeye özen gösterin, aksi takdirde bekleyen çamaşırların sahip olduğu yumuşatıcı kokusu yerini kötü bir kokuya bırakabilir.
  • Ütü suyunun içine yumuşatıcı ekleyerek çamaşırlarınızın daha uzun süre güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.
  • Çamaşır makinenizde kireçlenme sorunu olup olmadığını kontrol edin. Makinenin temiz olup olmadığı çamaşırların kokusunu da etkileyecektir. Eğer makinenizde kireçlenme problemi varsa, makinenizin içi boşken iki yemek kaşığı limon suyu ile çalıştırmayı deneyin. 

Çamaşır makinesinde yumuşatıcı nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız bu yazımıza göz atmayı unutmayın.

Yumuşatıcı lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabını ise bu yazımızdan öğrenebilirsin. 

Püf Noktaları

Ütü suyunun içine yumuşatıcı ekleyerek çamaşırlarınızın daha uzun süre güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Bunlara Dikkat

Çamaşırlarınızı ıslak bekletmemeye özen gösterin, aksi takdirde bekleyen çamaşırların sahip olduğu yumuşatıcı kokusu yerini kötü bir kokuya bırakabilir.

Aslen yayınlandı