Unilever logo
Temizlik ve dekorasyon ipuçları için hemen kaydolun !

Süet Ayakkabı Nasıl Boyanır?

Şıklığıyla her zaman tercih edilen süet ayakkabılarınızı doğru bakım ve boyama teknikleri kullanarak daha uzun süre kullanabilirsiniz. “Süet ayakkabı nasıl boyanır?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Güncellenmiş

Reklam
Süet Ayakkabı Nasıl Boyanır?

Oldukça hassas bir yapıya sahip olan süet ayakkabıların hem temizliği hem de boyama işlemi için özel materyallerin kullanılması gerekir. Bu malzemeler; süet ayakkabı boyası spreyi, süet zımparası ve süet ayakkabı fırçasıdır. Eğer süet ayakkabınızın dokusunun bozulmasından endişe ediyorsanız boyama işlemi için profesyonel yardım almayı tercih edebilirsiniz.

Süet ayakkabınızın bakımı ve temizliği için ürünü ıslak ve nemli bir bezle silmek yerine süet ayakkabı spreyi tercih ederseniz ayakkabınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Aşağıdakilerden hangisi çamaşır makinesi temizleyicisi satın alma kararınızda etkili olur ?

Reklam

Süet Ayakkabı Boyanır mı?

Çeşitli nedenlerden dolayı süet ayakkabınızın renginde solmalar meydana gelmişse, süet ayakkabılara özel olarak üretilen boyalara yönelebilirsiniz. Ancak boyama işlemine geçmeden önce mutlaka süet temizleme spreyi kullanmalısınız. Bunun yanı sıra boyama işleminden önce, ayakkabınızın üzerindeki toz ve kirleri temizlemeniz de ayakkabınıza uygulayacağınız boyanın daha etkili bir şekilde nüfuz etmesini kolaylaştıracaktır. Süet ayakkabınızdaki hafif kirleri temizlemek için en ideal yöntem süet silgisi kullanmanızdır. Daha sonra boyama işlemine geçebilirsiniz.

Süet ayakkabılarınızı yıkamak, yapabileceğiniz en büyük hatalardan biridir. Çünkü yıkanan süet ayakkabılar kuruduklarında sertleşir ve tekrar kullanılamayacak bir hale gelebilir.

Süet Ayakkabı Nasıl Boyanır?

Süet ayakkabı boyama işlemi diğer ayakkabı çeşitlerine göre daha farklı teknikler ve boyalar kullanılarak yapılır. Bu nedenle süet ayakkabınıza en uygun boya çeşidini tercih etmelisiniz. Süet ayakkabı modelleri için üretilen özel sprey boyalar bu aşamada işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Sprey boya yardımıyla süet dokulu ayakkabı ve botlarınızı kolayca boyayabilirsiniz. Ancak etkili bir sonuç alabilmek için boyama işleminden önce süet ayakkabı fırçası ile ayakkabınızın yüzeyini fırçalamalısınız.

Süet ile hakiki deri arasında doku farkı olduğundan süet ayakkabılarınızın boyama ve bakım işlemeleri için sprey ürünler tercih etmeniz doğru olacaktır. Sprey boyalar, boyanın süet ayakkabının tüm yüzeyine homojen bir şekilde yayılmasını sağladığı için herhangi bir renk farklılığına neden olmaz. Ayakkabınızın boyama işlemini tamamladıktan sonra bir süre kurumasını beklemelisiniz. Yeterince kuruduğundan emin olduktan sonra ayakkabınız artık kullanıma hazır! Ancak her ihtimale karşı, eğer aceleniz yoksa, ayakkabınızı giymeden önce 24 saat beklemeniz yaptığınız işlemin verimini artıracaktır.

Bunlara Dikkat

Süet ayakkabı boyama işlemi için kesinlikle normal ayakkabı boyası kullanmamalısınız. Çünkü normal boya fırçası ile uygulayacağınız boya, süet ayakkabınızın yüzeyinde dalgalanmalara neden olabilir.

Aslen yayınlandı