Uzman temizlik ipuçları için adresiniz | TemizSözlük
Unilever
Reklam
AK Bank - Hemen Başvuru

Beyaz Çamaşırlarınızın Daha Beyaz Olması İçin 4 Doğal Yöntem

Beyaz çamaşırlar özen ister. Neyse ki daha parlak beyaz giysiler için doğal yöntemler var. Siz de bu yazımızdaki yöntemler sayesinde, bembeyaz ve eskisinden daha parlak kıyafetlere sahip olabilirsiniz.

Güncellenmiş

Beyaz çamaşırlarınızın daha parlak görünmesi için dört doğal temizlik yöntemi.
Daha temiz ve parlak beyazlar için özel formülü sayesinde zorlu ve inatçı lekelerin derinine işleyerek üstün performans sağlayan Omo Active Fresh’i tercih edebilirsiniz.

Aşağıdakilerden hangisi çamaşır makinesi temizleyicisi satın alma kararınızda etkili olur ?

Makinenizin Yumuşatıcı Gözüne Sirke Ekleyin

Ev temizliğinde en çok kullanılan doğal malzemelerden biri olan beyaz sirke, çamaşır ve çamaşır makinesi temizliğinde de sıkça tercih ediliyor. Özellikle beyaz çamaşırlar söz konusu olduğunda, beyaz sirkenin etkisi gözle görülür ölçüde hissediliyor. Çamaşırlarınızdaki lekelerin doğal yolla çıkmasını ve beyazların daha parlak görünmesini sağlayan beyaz sirke, kalıcı lekeler ve istenmeyen kokular üzerinde de oldukça etkili.

Sirke ile beyaz giysilerinizin rengini korumak, hatta parlaklığını arttırmak için izlemeniz gereken adımlar ise oldukça basit;

  1. Yumuşatıcı gözüne yarım kapak beyaz sirke ekleyin.
  2. Omo Active Fresh gibi kısa programda bile etkili leke çıkarma gücüne sahip bir çamaşır deterjanı ekleyin.
  3. Her zamanki programda yıkatın.

Çamaşırlarınızın yıkama sonrasında parlak beyaz bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Reklam

OMO Biocide
Beyaz çamaşırlarınızı yıkatmadan önce limonlu veya karbonatlı suda bekletmek veya yumuşatıcı gözüne sirke eklemek daha parlak görünmelerini sağlar.
Karışımlarda belirtilen oranlara uyup çamaşırlarınızı içerisinde bekletme süresini tamamlamak veya aşmamak çok daha verimli sonuçlar elde etmenizi sağlayacak. Beyaz çamaşırlarınızın, uzun süre beyaz kalmasını istiyorsanız bu çamaşırları farklı renkteki çamaşırlarla bir arada yıkamaktan daima kaçının ve her zaman beyazları ayrı yıkayın.

Beyaz Çamaşırlarınızı Yıkamadan Önce Limonlu Suda Bekletin

Yüksek asit içeriğine sahip limon, antibakteriyel özelliği sayesinde ev, cilt ve saç temizliği gibi çeşitli alanlarda kullanılabiliyor. Beyaz çamaşırlarınızı daha parlak beyazlığa ulaştırmak için de limonun gücünden faydalanabilirsiniz. Bunun için;

  1. Kaynar suya biraz limon dilimleri ekleyin.
  2. Beyaz çamaşırlarınızı limon dilimlerinin bulunduğu kaynar suyun içinde 1 saat bekletin.
  3. Ardından çamaşırlarınızı etiketlerinde yer alan yıkama talimatlara uygun olarak makinede yıkatın.

Bu basit yöntem, giysilerinizin bembeyaz ve daha parlak bir görünüm kazanmasını sağlayacak.

Karbonatlı Karışımın Mucizesini Çamaşırlarınızda Deneyin

Temizlikte sıkça kullanılan bir diğer doğal ürün karbonat, halı, perde ve mutfak temizliğinin yanı sıra çamaşır temizliğinde de son derece etkili bir rol oynuyor. Beyaz giysilerinizin daha parlak bir görünüm kazanması için;

  1. 4 litre kadar suya 1 fincan karbonat ekleyin ve iyice çözünene kadar karıştırın.
  2. Beyaz çamaşırlarınızı hazırlamış olduğunuz bu karbonatlı karışımın içinde 8 saat boyunca bekletin.
  3. Ardından, beyaz giysilerinizi çamaşır makinesinin her zaman tercih ettiğiniz programında yıkatın.

Karbonatın doğal gücü sayesinde beyaz çamaşırlarınız parlaklıklarıyla göz kamaştıracak!

Bunlara Dikkat

Çamaşırlarınızı yıkamadan önce mutlaka etiketlerinde yer alan talimatlara göz atın ve uygun temizlik yöntemini seçtiğinizden emin olun. Herhangi bir temizlik ürününü kullanmadan önce paketin üzerinde yer alan talimatları mutlaka okuyun ve uygulayın. Herhangi bir temizlik ürünü veya yöntemini uygulamadan önce giysinizin küçük ve göz önünde olmayan bir bölgesinde kumaşa zarar verip vermediğini test edin.

Beyaz çamaşırlarınızı güneşte kurutmak daha parlak görünmelerini sağlayacaktır.

Güneş Işığında Kuruyan Beyaz Çamaşırlar Daha Parlak!

Her ne kadar çamaşır kurutma makineleri günlük hayatta hız kazandıran teknolojik ürünlerden biri olsa da klasik çamaşır kurutma yöntemlerinin yeri bir başka. Kurutma makineniz olsa da özellikle yaz aylarının bol güneşli günleri çamaşırları asarak kurutmak için oldukça ideal. Üstelik güneş ışığı, beyaz çamaşırlarınızın parlak beyaz ve temiz bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Çamaşırlarınızın hızla kurumasını sağlayan güneş ışığı sayesinde beyaz giysileriniz göz alıcı parlaklığa kavuşuyor.

Aslen yayınlandı