Uzman temizlik ipuçları için adresiniz | TemizSözlük
Reklam
AK Bank - Hemen Başvuru

Duşakabin Nasıl Temizlenir?

Duşakabin nasıl temizlenir ve duşakabin camını temizlerken nelere dikkat etmeniz gerekir bilmek istiyorsanız, yazımızda aradığınız bütün bilgileri bulacaksınız.

Güncellenmiş

Gün içerisinde sıklıkla kullandığımız duşakabinler düzgün temizlenmezse, saç, kıl, sabun ve şampuan artıklarının birikinti yapması oldukça muhtemeldir. Özellikle de duşakabininizi uzun bir süredir kullanıyorsanız, plastik ve cam bağlantı noktaları sararmaya başlayabilir.

Ayrıca şebeke suyunun sert olduğu bir şehirde yaşıyorsanız, duşakabin camınız, suyunuzdaki kireç nedeniyle bulanıklaşmaya başladığını görebilirsiniz. Tüm bu nedenlerden dolayı duşakabininizin temizliğini zamanında ve doğru şekilde yapmalısınız. Duşakabin camı nasıl temizlenir sorusuna birazdan bahsedeceğimiz adımları uygulayarak kolayca yanıt bulabileceksiniz.

Kişisel hijyen açısından, duşakabin temizliği çok önemlidir. Doğru şekilde temizlenmiş bir banyo ve duşakabin için Cif Power & Shine Banyo ve Domestos gibi özel formüllü ürünler kullanarak gerekli hijyen seviyesine kolayca ulaşabilirsiniz.

Covid – 19 pandemi döneminde temizlik alışkanlıklarınız değişti mi ?

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Duşakabin temizliği zor bir işlem gibi gözükse de aşağıdaki adımları uygulayarak kolayca sonuca ulaşmanız mümkün.

  • Öncelikle banyonuzu ve duşakabininizi sık sık temizlemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Uzun süre kirli kalan duşakabinlerinde kirler daha kalıcı bir yer edinecek ve temizlenmeleri zorlaşacaktır.
  • Banyodan çıkar çıkmaz duşakabin camlarında oluşan buhar izlerini bir bez yardımı ile silmeniz, duşakabin camlarının kirlenmesinin önüne geçmede faydalı olacaktır.
  • Bağlantı noktalarını bir fırça yardımı ile temizleyebilirsiniz.
  • Sirke ve karbonat ile yapacağınız karışımı duşakabininizin camına uygulayın ve bir süre bekleyin. Daha sonra temiz bir bezle temizleyip kurulayabilirsiniz.

Reklam

Domestos

Duşakabin Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Banyodan çıktıktan sonra duşakabini ve banyoyu iyice havalandırdığınızdan emin olun.
  • Her duştan sonra duşakabinin camını açık bırakın.
  • İnatçı kirleri temizlemede top şeklindeki bulaşık tellerini kullanmayı düşünebilirsiniz.
  • Çamaşır suyu ya da tuz ruhu gibi kimyasalları kullanmanın duşakabininizin zeminine kalıcı zararlar verebileceğini unutmayın. Bunun yerine Cif Power & Shine Banyo veya Domestos gibi güvenilir ürünlerden faydalanın.

Tüm bu adımların sonunda pırıl pırıl bir duşakabine sahip olacaksınız. Temiz ve parıldayan bir duşakabine sahip olmanız da, banyonuzun güzelliğine güzellik katacaktır.

Daha fazla ipucu için, duş başlığı nasıl temizlenir adım adım bu videoda keşfedin:

Duşakabin temizliğinde en etkili çözümü elde etmek istiyorsanız su ve kir tutmayan teknolojili Cif Power & Shine Banyo'yu duşakabininizin yüzeyine ve kirin yoğun olduğu bölgelere sıkın. Etkili olması için bir süre bekleyin, daha sonra ise nemli bir bez yardımı ile temizleyin. En son olarak da kuru bir bezle kurulayıp, temizlediğiniz yüzeyin pırıl pırıl olmasını sağlayın.

Eğer banyonuzda duşakabin yerine küvet kullanıyor ve nasıl temizleyeceğinizi bilemiyorsanız, "Küvet Temizliği Nasıl Yapılır? 4 Adımda Lekelerden Kurtulun" başlıklı yazımız, ihtiyaç duyduğunuz bütün püf noktalarını size verecektir.

Aslen yayınlandı