Unilever logo
Temizlik ve dekorasyon ipuçları için hemen kaydolun !

Evde Kahve Köşesi Nasıl Hazırlanır?

Her kahve tiryakisinin gerçekleştirmek istediği hayallerinden biri, evinde özel bir kahve köşesi hazırlamaktır. Siz de aynı hayale sahip bir kahve tutkunuysanız bunu gerçekleştirmek hiç de zor değil.

Güncellenmiş

Reklam
Evde Kahve Köşesi Nasıl Hazırlanır?

Eğer gerçek bir kahve aşığıysanız, muhtemelen kahve keyfi yaşamak üzere kafelere koşmak yerine evde, kendi ellerinizle özenle hazırladığınız ve en sevdiğiniz fincanda içtiğiniz kahveyi tercih edersiniz. Temel kahve yapma aksesuarlarını kullanarak kendinize benzersiz bir kahve köşesi oluşturmanız aslında çok kolay. Evde kahve köşesi yapımı için gerekli olan malzemelere ve nasıl yapacağınız konusuna gelin birlikte bakalım.

Kahve köşenizi oluştururken, köşeyi her ziyaret ettiğinizde sizi mutlu edecek bir fotoğraf eklemeyi de unutmayın.

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

Reklam

Önce Yerine Karar Verin

Kahve köşesi yapımının ilk adımı yer tespitidir. Kahve köşesi projenizi kendi mutfak tezgâhınızın bir bölümünü kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Tezgâhınız küçükse, dağınıklığı azaltmak için tüm kahve ihtiyaçlarınızı grup halinde genişçe bir tepsinin üzerine de koyabilirsiniz. Öte yandan bardak, kahve ve diğer temel ögeleri yerleştirmek için kahve makinenizin üzerine bir raf yapmanız da güzel olabilir. Bununla birlikte, tezgâhınızın yeterince büyük olduğunu düşünüyorsanız, kahve köşenizi özel dokunuşlar kullanarak tasarlayabilirsiniz. Ayrıca, kahve köşenizi mutfak tezgahından bağımsız olarak ayrı bir masa ile de oluşturabilirsiniz.

Kahve köşenizi bir servis arabası şeklinde tasarlayarak mobil olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca köşenizi tasarladığınız yerde priz olmasına da özen gösterin. Eğer tercihiniz dolap şeklinde bir köşe ise, kullanmadığınız zamanlarda kapatabilir ve gereksiz dağınıklığa da engel olmuş olursunuz.

Kahve Köşenizi Süsleyin

Kahve köşenizi size özel hale getirmek için temel kahve ekipmanları dışında birçok dekoratif eşya ve aksesuara ihtiyacınız olur. Ayrıca köşenizin üstüne ışık takabilir veya bir lamba kullanabilirsiniz. Bununla birlikte favori kitaplarınız, günün sözünü yazabileceğiniz küçük bir tahta, farklı büyüklüklerde retro metal kutular veya daha değişik pek çok şeyi kahve köşenizi süslerken kullanabilirsiniz. Özel dokunuşlar ile oluşturulmuş kahve istasyonunuza her uğrağınızda rahatlar ve kahvenizi hazırlarken keyifli dakikalar geçirirsiniz.

Kahve Barı Rafınızı Özenle Seçin

Kahve köşesi yapımında kullanacağınız raf gerçekten dikkat etmeniz gereken bir konudur. Kahve köşenizin karakterini, seçeceğiniz raf türü ortaya koyar. Eğer eski görünümlü bir raf kullanırsanız bu günlerde oldukça moda olan vintage esintisi yakalayabilirsiniz. Ancak hayal gücünüze ve zevkinize göre farklı boyut ve şekillerde kahve köşesi rafı seçeneklerine sahip olduğunuzu da unutmayın. Kahve rafının altına rafınız ile uyumlu şık bir askı monte ederek mug'larınızı da asabilirsiniz.

Bunlara Dikkat

Kahve köşenizi oluşturmak için geri dönüşümden faydalanabilirsiniz. Daha önce farklı amaçlar için kullanılmış malzemeleri elden geçirerek dekoratif amaçlı değerlendirmek, kahve köşeniz için ayırdığınız bütçenin küçülmesine de yardımcı olacaktır.

Kahve Köşesi Yapımında İhtiyacınız Olan Temel Ekipmanlar

  • Hiç şüphesiz kahve köşenizin temel unsuru kahve makinesidir. Tutkunu olduğunuz kahve pişirme tekniğine göre kahve makinesi tercihi yapabilir, hatta birden fazla kahve pişirme yöntemi kullanabilirsiniz.
  • Eğer taze öğütülmüş kahve içmeyi seviyorsanız mutlaka kahve öğütücüsüne ihtiyacınız olacak.
  • Kahvesiz bir kahve köşesi düşünülemeyeceğine göre farklı kahve türlerini köşenizde bulundurarak kendiniz ve misafirleriniz için seçenek sayısını artırabilirsiniz.
  • Değişik boyut, şekil ve renklerdeki fincan veya mug'lar ile kahve servislerinizi yapabilirsiniz.

Aslen yayınlandı