Evde Kahve Köşesi Nasıl Hazırlanır?

Her kahve tiryakisinin hayallerinden biri evde kahve köşesi hazırlamaktır. Siz de aynı hayale sahip kahve tutkunlarından biriyseniz yazımızı okuyun, kahve köşesi hazırlamanın püf noktalarını öğrenin!

Güncellenmiş 1 Mart 2022

·

Yazar

Okuma Süresi2 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
espresso makinesinden kahve dolduruluyor

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Eğer gerçek bir kahve aşığıysanız, muhtemelen kahve keyfi yaşamak üzere kafelere koşmak yerine evde, kendi ellerinizle özenle hazırladığınız ve en sevdiğiniz fincanda içtiğiniz kahveyi tercih edersiniz. Temel kahve yapma aksesuarlarını kullanarak kendinize benzersiz bir kahve köşesi oluşturmanız aslında çok kolay. Peki, evde kahve köşesi nasıl yapılır? Evde kahve köşesi dekorasyonu için gerekli olan malzemelere ve nasıl yapacağınız konusuna gelin birlikte bakalım.

Kahve köşenizi oluştururken, köşeyi her ziyaret ettiğinizde sizi mutlu edecek bir fotoğraf eklemeyi de unutmayın.

Evde Kahve Köşesi Yapımı: Önce Yerine Karar Verin

Evde kahve köşesi yapımının ilk adımı yer tespitidir. En sık tercih edilen yerlerden birisi mutfakta kahve köşesi oluşturmaktır. Mutfak kahve köşeleri, hem mutfağa farklı bir ambiyans katar hem de oldukça pratiktir. Tezgahınız küçükse, dağınıklığı azaltmak için tüm kahve ihtiyaçlarınızı grup halinde genişçe bir tepsinin üzerine koyabilirsiniz. Öte yandan tezgah üstü kahve köşesi hazırlarken bardak, kahve ve diğer temel ögeleri yerleştirmek için kahve makinenizin üzerine bir raf yapmanız da güzel olabilir. Bununla birlikte, tezgahınızın yeterince büyük olduğunu düşünüyorsanız, tezgahta kahve köşesi için özel dokunuşlardan da yararlanabilirsiniz. Ayrıca, kahve köşesi mutfak tezgahından bağımsız olarak ayrı bir masa ile de oluşturulabilir.

Evde kahve köşeleri için en yaygın alanlardan biri de evin salonudur. Salonda kahve köşesi, özellikle de misafir ağırlarken oldukça pratiktir. Üstelik salonunuza hoş bir ambiyans da kazandırır.

Kütüphane ve Eski Kitaplar

Kahve köşenizi bir servis arabası şeklinde tasarlayarak mobil olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca köşenizi tasarladığınız yerde priz olmasına da özen gösterin. Eğer tercihiniz dolap şeklinde bir köşe ise kullanmadığınız zamanlarda kapatabilir ve gereksiz dağınıklığa da engel olmuş olursunuz.

Evde Kahve Köşesi Dekorasyonu

Kahve köşenizi size özel hale getirmek için temel kahve ekipmanları dışında birçok dekoratif eşya ve aksesuara ihtiyacınız olur. Ayrıca köşenizin üstüne ışık takabilir veya bir lamba kullanabilirsiniz. Bununla birlikte favori kitaplarınız, günün sözünü yazabileceğiniz küçük bir tahta, farklı büyüklüklerde retro metal kutular veya daha değişik pek çok şeyi kahve köşenizi süslerken kullanabilirsiniz. Özel dokunuşlar ile oluşturulmuş kahve istasyonunuza her uğrağınızda rahatlar ve kahvenizi hazırlarken keyifli dakikalar geçirirsiniz.

Kahve Barı Rafınızı Özenle Seçin

Kahve köşesi yapımı için kullanacağınız raf gerçekten dikkat etmeniz gereken bir konudur. Kahve köşenizin karakterini, seçeceğiniz raf türü ortaya koyar. Eğer eski görünümlü bir raf kullanırsanız bu günlerde oldukça moda olan vintage esintisi yakalayabilirsiniz. Ancak hayal gücünüze ve zevkinize göre farklı boyut ve şekillerde kahve köşesi rafı seçeneklerine sahip olduğunuzu da unutmayın. Kahve rafının altına rafınız ile uyumlu şık bir askı monte ederek mug'larınızı da asabilirsiniz.

Kahve köşesi yapımı için geri dönüşümden faydalanabilirsiniz. Daha önce farklı amaçlar için kullanılmış malzemeleri elden geçirerek dekoratif amaçlı değerlendirmek, kahve köşeniz için ayırdığınız bütçenin küçülmesine de yardımcı olacaktır.

kahve makinesi, şekerler, fincan

Kahve Köşesi Yapımı: İhtiyacınız Olan Temel Ekipmanlar

  • Hiç şüphesiz kahve köşenizin temel unsuru kahve makinesidir. Tutkunu olduğunuz kahve pişirme tekniğine göre kahve makinesi tercihi yapabilir, hatta birden fazla kahve pişirme yöntemi kullanabilirsiniz.

  • Eğer taze öğütülmüş filtre kahve içmeyi seviyorsanız mutlaka kahve öğütücüsüne ihtiyacınız olacak.

  • Kahvesiz bir kahve köşesi düşünülemeyeceğine göre farklı kahve türlerini köşenizde bulundurarak kendiniz ve misafirleriniz için seçenek sayısını artırabilirsiniz.

  • Değişik boyut, şekil ve renklerdeki fincan veya mug'lar ile kahve servislerinizi yapabilirsiniz.

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner

Sıkça Sorulan Sorular

Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?