Ev Temizliği Ürünlerinde Tasarruf Nasıl Yapılır?

Temizlik ürünleri dendiğinde hem performansı iyi olsun hem de ceplerimizi yakmasın istiyoruz. Peki ama bu mümkün mü? Yazımızı okuyun, etkili ve bütçe dostu ev temizliği nasıl yapılır öğrenin!

Güncellenmiş 14 Şubat 2023

·

Yazar

Okuma Süresi7 dakika

TemizSözlük logoBu makaleyi kaydetmek ister misiniz? TemizSözlük hesabı oluşturun ve makaleleri yer imlerine ekleyip tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz!
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapmak
Ev temizliği ürünlerinde tasarruf

#CleanTok Ödüllerinde Oyunu Hemen Kullan!

Oy Kullanmak için Tıkla!

Princeton Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre, temiz ve düzenli bir eve sahip olmak, bedenimizi etkilediği gibi zihinsel sağlığımızı da olumlu yönde etkiliyor. Streyi ve kaygıyı azaltıyor, yorgunluk hissini ortadan kaldırıyor, uyku sorununa iyi geliyor ve hatta sağlıklı kararlar vermemize yardımcı oluyor. Hem bedenimizi hem psikolojimizi olumlu yönde etkileyen temizlik, yanlış ürün seçimiyle zaman kaybetmemize neden olurken ateş pahası fiyatlarıyla da aile bütçemizi olumsuz etkileyebiliyor.

Peki, hem bedenimiz hem zihnimiz üzerinde son derece öneme sahip olan temizlik, gerçekten hem ekonomik hem de etkili olabilir mi? Elbette! Ev temizliğinde en zorlu lekeleri kolayca çıkarmak, hijyen sağlamak için doğru ve bütçe dostu ürünleri tercih edebilirsiniz. Nasıl mı?

İşte, etkili ve bütçe dostu ev temizliği ürünleri!

Evin en çok kullanılan alanlarından biri şüphesiz mutfaklardır. Yemekler yapılır, aile, arkadaşlarla bir masa etrafında toplanılır, saatlerce sohbet edilir. Peki, siz bu sohbetlerde etrafa saçılan yağlara bakıyor, inatçı lekeler ne olacak diye mi düşünüyorsunuz? Artık endişelenmenize gere yok! Çünkü yılların deneyimi ve yepyeni güçlü formülüyle Vim Yağ Çözücü Sprey, paraben, fosfat, klor, boya içermeyen ve iz bırakmayan formülüyle %100 yağda, en zorlu mutfak kirinde bile etkili temizlik sağlıyor. Üstelik sadece mutfaktaki ocak, ızgara, fayans ve dolaplarla da kalmıyor, otomobil, bisiklet ve motor jantındaki yağları da kolayca söküp atıyor. 1L bütçe dostu şişelerde satışa sunulan Vim Yağ Çözücü Sprey, uzun süreli kullanımı da destekliyor.

Mutfakta yağ ve kirden sonra en sık karşımıza çıkan zorlu leke ise kireçtir. Neredeyse her gün kullanılan çaydanlık ve su ısıtıcısında kireç ve tortu oluşumu ise kaçınılmazdır. Temizlenmeyen bu kireç ve tortular, zamanla çayınızın, suyunuzun tadını bozabilir, çay ya da kahve keyfinize limon sıkabilir. Peki ama çaydanlık ve su ısıtıcısındaki kireç tamamen nasıl yok edilir diye kara kara düşünenlerden misiniz? İşte, tam da sizin için hem yüksek performans sağlayan hem bütçe dostu hem de kolay kullanılabilir bir önerimiz var! Vim Sirkeli Kireç Çözücü, kireç ve tortuları kezzap, paraben, fosfat, klor ve boya içermeyen sirkeli formülüyle %100 söker, etkili hijyen sağlar ve oluşan kötü kokuları giderir. Sudaki minerallerin neden olduğu kireç ve tortuları yok ettiği gibi, banyo yüzeylerindeki sert sabun kalıntılarını ve zorlu bir banyo kirlerini kolayca çıkarır, hijyene ulaştırır.

Mutfaktan sonra evin en çok kirlenen yerleri banyo ve tuvaletlerdir. Ortak kullanıma açık banyo ve tuvaletlerin, siz ve sevdikleriniz için hijyenine dikkat etmeli, düzenli olarak temizlemelisiniz. Özellikle tuvalet temizliğini sık sık tekrarlamalı ve Vim Çamaşır Sulu WC Temizleyici gibi yoğun kıvamlı, etkili bir ürün tercih etmelisiniz. WC, lavabo ve fayanslarda maksimum hijyen sağlayan bütçe dostu Vim Çamaşır Sulu WC Temizleyici, yoğun kıvamlı ve güçlü formülüyle banyodaki zorlu sarı lekeleri bile kolaylıkla temizler, ardında tertemiz bir beyazlık bırakır.

Elbette banyo ve tuvaletler sadece WC’den ibaret değil… Banyo ve tuvaletlerde hijyenik temizlik sağlamak için lavabo, musluk, duşakabin, tuvalet, küvet, duş başlığı, cam, fayans ve seramik banyo yüzeylerinin de dikkatlice temizlenmesi gerekiyor. İşte, tüm bu yüzeyler için hem ekonomik hem etkili bir önerimiz var: Vim Güçlü Kir & Kireç Sökücü, paraben, fosfat, klor, boya içermeyen, eşsiz formülüyle banyo, tuvalet ve ıslak yüzeylerde oluşan kiri ve kireci %100 söküp atıyor, iz bırakmadan hijyenik temizlik ve ferah bir koku sağlıyor. Siz de Vim Güçlü Kir & Kireç Sökücü kullanabilir, her alan için ayrı ürüne para vermek zorunda kalmadan bütçe dostu ve hijyenik temizliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

1904’ten beri yüksek performansı, bütçemizi de düşünerek evlerimize getiren Vim ile ev temizliğinde tasarruf sağlamak işte bu kadar kolay!

#CleanTok™'a hoş geldiniz!

Tiktok'ta temizliğin adresi. TemizSözlük tarafından getirildi.

Keşfet
TikTokTemizSözlük
tiktok-banner
 • Tuvalet ve Banyonun Mis Gibi Kokması İçin Yapılabilecekler

  1. 1

   Banyo ve tuvaletinizi düzenli olarak temizleyin.

   Su giderlerini, tuvaleti, lavaboyu, duş kabini ve küveti düzenli aralıklarla temizlemeniz gerekiyor. Uygun temizlik ürünleri ile sık ve düzenli yapacağınız bir temizlik, hem kötü koku oluşumunu engeller hem de küf, kireç, tuvalet ve lavabo tıkanıklığı gibi durumları zamanında fark etmenizi sağlar. Banyo temizliği ve banyonun güzel kokması için özellikle duş kabini içerisinde ve banyonun en nemli alanlarında oluşan küflerin temizliğini ihmal etmeyin.

   Domestos Hijyenik Köpük ile etkili bir banyo temizliği yapabilirsiniz. Kirleri ve kötü kokuları hızlı bir şekilde yok eden Domestos, pratik kullanımı ve kolay durulanır yapısı ile banyo temizliğinde işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Banyo temizliği, banyonun mis gibi kokması için ilk adımdır. Banyo temizliği ipuçlarımıza bakın ve banyonuzu kolaylıkla pırıl pırıl yapın.

  2. 2

   Tuvaletten koku gelmesi durumunda evinizin giderlerini kontrol edin.

   Eğer tüm çabalarınıza rağmen banyo ve tuvaletten koku gelmesi problemi ile uğraşıyorsanız, sorunu giderlerde aramanız gerekebilir. Bir süre gider kapaklarınızı kapatarak kokunun kesilip kesilmediğinden emin olun. Eğer koku kapağı kaldırdıktan sonra devam ediyorsa, tesisatçı çağırmadan önce banyo giderlerini saç, kıl, sabun artığı veya başka çöplerden arındırın. Giderlerinizden gelen koku temizliğe rağmen değişmiyorsa, iç borulardan kaynaklanan bir problem olabilir. Bazen küçük bir boru değişimi ile banyodaki koku problemi çözülebilir. Ancak bazen de bina duvarlarının içindeki borulardan kaynaklanan kötü koku problemi oluşabilir. Böyle bir durumda tadilat süreci biraz daha uzun ve zahmetli olacaktır.

  3. 3

   Banyonuzdaki çöpü düzenli olarak boşaltın.

   Banyodaki çöp kutusu belki de temizliği en çok unutulan eşyalar arasındadır. Özellikle banyonuzdaki çöp kutusu gereğinden büyükse, dolması için epey zaman gereklidir. Çöpün banyonuzda beklemesi de banyodan koku gelmesi probleminin oluşmasına sebep olabilir. Bu yüzden, banyonuzdaki çöpü düzenli olarak boşaltın. Çöp kutusunu belli aralıklarla su ve deterjan ile temizlemeyi unutmayın.

  4. 4

   Banyo havalandırmasından gelen koku için bina havalandırmasını kontrol edin.

   Banyoda biriken nem banyo içerisinde rutubete sebep olur. Rutubet de ister istemez banyodan koku gelmesi probleminin arkasındaki sebeplerdendir. Bu yüzden banyonuzu her gün havalandırmalı, banyo içerisinde nem ve kötü koku kalmadığından emin olmalısınız.

   Peki, banyonuzu havalandırmaya çalışırken, havalandırmadan banyonuza kötü bir koku geliyor mu? Bu gibi durumlarda banyonuzun havalandırmasını kontrol etmeli veya ettirmelisiniz. Banyo havalandırmasından gelen koku birçok şeyden kaynaklı olabilir. Örneğin havalandırmadaki borular eskimiş, havalandırmanızda fare, kuş gibi hayvanlar ölmüş, varsa su gider boruları patlamış olabilir. Problem tespitinden sonra gerekli tamirat veya temizlik yapılarak banyo havalandırmasından gelen koku probleminden kurtulabilirsiniz.

  5. 5

   Havlularınızı nemli bırakmayın.

   Duş sonrası nemlenen ve havasız kalan banyoda nemli havlu bırakmanız, banyonuzda rutubet kokusu oluşmasına sebep olacaktır. Banyonun güzel kokması için, duş sonrası banyoda oluşan nem tamamen kuruyana kadar banyonuzu havalandırmalısınız. Nemli havlularınızı ise daha kuru ve hava akımı yüksek bir ortamda kurutmaya çalışmalısınız.

  6. 6

   Banyo ve tuvaletin güzel kokması için hoş kokulu sabunlar kullanın.

   Temizliğin banyonun mis gibi kokması için ilk adım olduğunu söyledik. Peki ya sonra neler yapabilirsiniz? Banyo ve tuvaletin güzel kokması için kullanmayacağınız, bir köşede kuru bir şekilde kalacak hoş kokulu sabunlar kullanabilirsiniz. Tuvalet ve banyonun güzel kokması için en çok tercih edilen sabun kokuları arasında lavanta, manolya, defne, bahar çiçekleri ve gül geliyor. Siz de bu kokulardan herhangi birini deneyebilirsiniz. Kullanacağınız sabunları evde kendiniz de yapabileceğinizi unutmayın.

  7. 7

   Tuvalet ve banyonun güzel kokması için oda kokuları kullanın.

   Uzun kullanım ömrü sunan, hoş kokulu, bambu çubuklu oda kokularını hiç denediniz mi? Özellikle banyo gibi küçük alanlarda daha fazla etkisini görebileceğiniz bu ürünler, tuvalet ve banyonun güzel kokması için en yaygın kullanılan ürünler arasındadır. Çubuklu oda kokuları, paketi açıldıktan sonra 1 – 3 ay arasında bir süre boyunca kullanılabilir. Çubuklu oda kokularını satın almadıysanız veya bu tip kokulardan hoşlanmıyorsanız, spreyli oda kokularından edinebilirsiniz. Birkaç saatte bir sıkılan oda kokusu, banyonuzun devamlı hoş kokmasını sağlayacaktır. Eğer bu kokuların hiçbirinden hoşlanmıyorsanız, en doğal ve güzel oda kokusunu evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz.

  8. 8

   Tuvalet ve banyodan kötü koku gelmesi problemine karşı mum kullanın.

   Kokulu sabun veya oda kokuları dışında, banyonuza modern ve huzurlu bir hava katacak kokulu mumlar ile banyo ve tuvalet kokusuna çözüm bulun. Kokulu mumlar artık her market veya mağazada bulunan, oldukça yaygın kullanılan ev aksesuarlarındandır. Banyonuza da oldukça farklı bir hava katacak kokulu mumları deneyebilirsiniz.

  9. 9

   Banyonun mis gibi kokması için su ve yumuşatıcı karışımını deneyin.

   Çamaşırlarınızı mis gibi kokutan yumuşatıcıyı oda parfümü veya basitçe havlu ve çamaşır parfümü olarak da kullanabilirsiniz. 1 litre suya yarım kapak yumuşatıcı ekleyin. Şişenin kapağını kapatın ve iyice çalkalayın. Sprey şişeye doldurduğunuz yumuşatıcılı su karışımınızı, banyodaki paspaslara sıkarak harika bir oda parfümü elde edebilirsiniz. Banyonun mis gibi kokması için her an elinizin altına olacak bu çözümü çok beğeneceksiniz.

  10. 10

   Koku giderici kapsül kullanın.

   Banyonun güzel kokması için gider kapaklarına yerleştireceğiniz, koku giderici etkisi ile bilinen kapsüllerden edinebilirsiniz. Bu kapsüllerin bazıları kokulu bazıları ise kokusuzdur. Kokulu kapsüller ile hem banyodan kötü koku gelmesi problemine çözüm bulursunuz hem de banyonuz her zaman mis gibi kokar.

   Bir diğer yöntem ise tuvalet koku giderici kapsülleridir. Tuvaletten koku gelmesi problemine çözüm için oldukça etkili ve ucuz bir yöntem olan koku giderici kapsüller, oldukça tercih edilmektedir. Farklı koku seçenekleri ve kötü koku hapsedici özellikleri ile klozet kapsülleri sizler için muhteşem bir çözüm olacaktır.

   Çok sık rastlanmayan sifon tankı kapsülleri ise hem sifon temizleyici hem de koku giderici özelliklere sahiptir. Tuvalet kokusuna çözüm için sifon kapsüllerinden bulamazsanız, sifon tankının içine bir adet bulaşık makinesi deterjanı ekleyin. Bu kapsüller her sifon çekildiğinde tuvaletinize hoş bir koku yayacaktır.

Anket

Mutfak ve banyo yüzeylerinizi temizledikten sonra temiz ve dezenfekte olduğunu nasıl anlıyorsunuz ?

0 Oy Kullanıldı

Bu makale yardımcı oldu mu?